Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sansamp GT2

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

ses örneği istiyorummmmmm.....

Yorum

ilk sorum şu olacak gerisi sonra gelicek yine ya devrelerden o kaıda dökülen devre şeması nası çizilio :S açıkcası ben onu çizmeyi bilmiom
      CAD programlarında çiziliyo genelde proteus kullanılıyo ama bir sürü örneğide var ama çok detaylı birşey değilse boyut önemli değil ise ms paint de bile çizersin

Yorum

Gözlerim mahvoldu açıkcası bi oturuşta bitirmeyi denedim ALCO ları bağlayamadan pes ettim yarına biter muhtemelen... Bugün gidip hem GT-2 nin hemde diğer Tutorialdaki ruby nin parçalarını tamamladım aynı anda 2 proje gidiyor bakalım nolacak sonumuz Bu arada belki yardım isteyen olur ben eski PCB ye göre yapıyorum eğer çalışırsa haber ederim sorunuz olursa her zaman

Yorum

Olur olur. Bu kadar yorma kendini yahu; sakin sakin aceleye getirme.Sonuçları bekliyoruz.
          Bu arada ALCO Switchleri nerden buldun ?

Yorum

ALCO switchi lafın gelişi söylemiştim tabikide bulamadım bütün Konya sok. ı gezdim... Onun yerine orjinal GT2 deki gibi bir anahtar buldum onları aldım ancak şasi tipi değil kutuya takmak uğraştıracak biraz ama sonuç güzel olacak gibi... Hatta tam şuanda kabloları hazırladım yarın bitirilmeyi bekliyorlar

Yorum

Bende bitirmek üzereyim ama 6 tane 0.01 bir tane 0.1 kondansitörüm eksik çıktı.Rotary Swich leri nasıl bağlayacağımı bilmiyorum.Onun yerine bağlayabileceğim daha pratik bir malzeme var mı?Yukarıda biraz konuşmuşsunuz ama?

Yorum

En kolayı rotary ler,bunun yanında ALCO bulabilirsen tonepad de nasıl bağlanayacağı hakkında bilgi var, bendeki sansamp ın orjinalindeki gibi 3 aşamalı kaydırmalı butonların bağlanması dahada gıcık

Yorum

İzin verirseniz rotary bağlantılarını açıklayayım

Rotary bağlantıları yaklaşık yukarıdaki gibidir. Rotarylerin çok farklı çeşitleri vardır.Ama 12'li olanları kolayca bulunabilir.

Yukarıdaki resimde A ve B sabit kontaklardır. Numaralı kontaklar değişken kontaklardır. Konumlara göre abit ve değişken kontaklardaki bağlantıları yazdım.

Düzenleyen - Baziiil on 18/06/2007 21:50:51

Yorum

tasarımın ilginç swich bulamadığın belli bende radyodan rökmüştüm ama kutulamayı orjinalinden şaşmasaydın keşki nasıl basacan o na sen ? genede güzel olmuş başarılar yerdımlaşabiliriz en azından birimizin yaptığı devreyi tavsiye falan ederiz msn im yazıyo ekle istersen

Yorum

Kutunun içerisi biraz kalabalık. Kutu da fazla büyük sayılmaz. En uygun bu şekilde yerleşecekti o yüzden böyle yaptım. Bu aleti sahnede kullandım. Düğmeye basamamak gibi bi sorun yaşamadım. Tabi 10x15cm boyutundaki bir kutuda daha güzel durur. Uygun zamanda daha iyi bir kutuya almayı düşünüyorum. Hatta ahşap kutu kullanıp potları direkt pertenaksa monte edip giriş ve çıkış için blendajlı kablo kullanmayı düşünüyorum.

Düzenleyen - Baziiil on 25/07/2007 01:36:07

Yorum

ahşap olmaz üstad metal kutu yap şaseyide ver ona blendaja falan gerek kalmaz istersen kullanabilirsin tabide ağaç kutuda potların metallerine şase vermek uğraştırır sora

Yorum

bende yeni başladım sıfıra yakın bi elektronik bilgisiyle önceden bi ds1 i elektronik okuyan bi arkadaşımla yaptım biraz sorun oldu ama o çalışınca direk aldım malzemeyi giriştim şimdilik dirençlerle entegre ayaklarını taktım fakat bi sorum olucak ben sürgülü switch aldım 3 kademe 8 bacak lı bunun bağlantısını nasıl yapacağımı bilmiyorum tonepad de ki ni anlamadım.yardımcı olursanız sevinirim bir de benim aldığım switchler doğrumu ki?

Yorum

arkadaşlar benim de bir sorum olacak biraz garip ama sanırım bilinmesi gereken bir soru. devre şemasını kuşe kağıda basıyormuşuz okuduğum kadarıyla. peki bu çıktının lazerjet yazıcıdanmı yoksa deskjet yazıcıdanmı çıkmış olması gerekir plaketin üzerine transfer etmek için.

Yorum

Tonerden basılmış olması gerekiyor, kartuşlu yazıcılarda kusursuz basılamadığı için olmuyor..

Yorum

sağolasın phantom...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                                X