Duyuru

Collapse
No announcement yet.

MXR Distortion+ Yapımı

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Tutorial MXR Distortion+ Yapımı

[/b]MXR Distortion+ [/b]

Evet arkadaşlar bi tutorial da daha birlikteyiz

Bu tutorialımda Tonepad adlı efekt vs sayfasından alıntı ilk önce bunu belirtmek isterim...

Pedalla ilgili parça listesi layout vs bir arada PDF dosyası olarak BURADA

Bence yapım aşamasına geçmeden önce daha önce yapanların görüşlerininin yer aldığı yeri okuyun:Reviews

Bu seferkini biraz daha kısa tuttum gerekli teknik ipuçlarını diğer konumda (mixer yapımı) vermiştim bildiğiniz üzere...

Fazla uzatmadan bence hemen başlayalım,
    İlk önce her zamanki gibi bi genel anlamda askerlerimizi görelim

<hr>
    <font color=blue>Not:</font id=blue>Bu sefer tek tek tanıtmıyorum elemanları zaten verdiğim PDF dosyasıyla karşılaştırdığınız zaman açıkca gözükmekte...
    <hr>
    İlk önce aynı değerdeki dirençlerimizi takıp lehimliyoruz...

<hr>
    Daha sonra diğer dirençlerimizide aynı şekilde lehimliyoruz..

<hr>
    Lehimlenmiş dirençlerin arka yüzü...

<hr>
    Daha sonra 1uF lık kondansatörleri lehimliyoruz...

<hr>
    <font color=blue>Not:</font id=blue>Kusura bakmayın ara aşamalarda fotograf makinemin pili bittiği için çekemedim
    <hr>
    Kondansatörler tümü lehimlendikten sonra ortada gördüğünüz chip gibi görünen IC mizide güzelce monte ediyoruz
    <font color=blue>Not:</font id=blue>Bu devrede IC nin soketini almayı unutmuşum direk kendisini lehimledim ama mümkün olduğunca böyle bi hata yapmamaya özen gösterin...

<hr>
    Bu resimde kablolama işlemini görüyorsunuz... Genellikle mümkün olduğunca farklı renk kablo kullanırsanız karıştırmazsınız...

<hr>
    VE BİTTİ ! Hatta bu resim gitara bağlayıp denerken çekildi

<hr>

Bu sefer değişiklik yaptım ve ses örneğini kendim koydum iyi güzel yorum olmasın sadece tonunu görmeniz için koydum... Başlarda yanına birde chorus kattım biraz daha albenisi olsun diye en sonda çaldığım ise tamamen pedalın kendi sesidir...

<font color=orange>Buradan Çekebilirsiniz...</font id=orange>

<hr>
    <font color=blue>Bu devre için ipuçları:</font id=blue>
    * Verdiğim linkteki daha önce insanların yapmış oldukları yorumları okuyun arada önemli detaylar geçebiliyor..
    * PCB biraz farklı bir standartlara göre hazırlandığı için muhtemelen sizin az da olsa birkaç elemanınızın ayakları PCB ye uymacaktır küt ağızlı bir cımbız yardımıyla ayaklarını deliklere göre ayarlayın..
    * Potansiyometrelerde denemedim ancak logaritmik olanı yerine normalini kullanırsanız sanırım daha güzel *****...
    * Layoutta gösterilmemiş ama Input ve outputun groundlarını en yakın (-) uçlara bağlayın...
    * Input ve output jakına giden kabloları blendajlı seçerseniz dip gürültüsü 0 a iniyor bunuda dikkate alın...

Kendi Görüşüm:Açıkca söylemek gerekirse tonları umduğumdan çok daha iyi çıktı yapabilecek herkes yapsın bir denesin derim...

Yapmak isteyenlere şimdiden başarılar...

Düzenleyen - Phantom on 29/01/2006 20:22:07

ses örneginde böyle diyor
    All download slots assigned to your country (Turkey) are currently in use.
    Please try again later.

Only users with IPs in the United States, UK and Canada enjoy unlimited free download services. The number of slots made available to other countries is calculated based on that country's contribution to covering our operational expenses. We can no longer afford to provide unlimited service to users from your country. We apologize for any inconvenience caused.

For unlimited use of our service, you can buy a Premium Membership
    baska bir yere upload edersen sevinirim.
    süpersin tam gaz devam
    (şu an yüklemeye başladı ama bayağı bir yenile yaptım slotlar dolu sanırım)

Düzenleyen - zmenus on 29/01/2006 20:40:39

Yorum

Anladığım kadarıyla Türkiye için açtıkları tüm slotlardan dadanmış herkes download yapıyor heralde geçici bişeydir yoksa başka biyerede upload ederim sorun değil...

Bunada en yakın zamanda bir kutu yapacağım kutuları almak için bi ara ayrı gitmem gerekiyor o yüzden kutu işi gecikiyo arkadaşlar kusura bakmayın...

Bundan sonrada muhtemelen bilenler için yazim Tech 21 Sansamp GT-2 modelini yapcam kazık birşey yinede tutorial olarak yapmayı düşünüyorum...

Düzenleyen - Phantom on 29/01/2006 23:49:48

Yorum

GT-2 yaparsan süper olur dökümanları var mı?yapanlar var mı?gerçekten gt-2 gibi calısıyorsa bende düşünürüm yapmayı gerçi Behringer GDI-21 var oldukca ucuz ve boynuz kulak hesabı var cok olumlu seyler duydum ama aleti kendin yapıpta calıstıgını görmek ilk deneme hissi baska hiç birşeyde yok

Yorum

GT-2 şimdiye kadar hiç kullanmadım hep söylemlerden yola çıkarak yapmayı düşündüm şimdi biraz fikir topluyorum hakkaten güzel birşeyse yapcam pek kolay birşey değil kazık tutorial olarak yayınlanabilir
          Dökümanları tutoriallardan birinde verdiğim tonelab de var sanırım yapanda varki oraya review yazmışlar bakalm görcez

Yorum

phantom,diyelim yaptın çalıştı,kaça satarsın??
            bu arada çalışmaların çok güzel,başarılar diler devamını bekleriz...

Yorum

Zaurakh ilk önce teşekkür ederim
              İkinci olarak GT-2 yi yaptım diyelim , çok kolay bir devre değil ilk yaptığımı kendime saklarım öyle çokta satmak gibi bi düşkünlüğüm yok hobi olarak yaptığım için ticaret kesmiyo Kısaca satmam

Yorum

rica ederim..
                tahmin etmiştim hobi olarak yaptığını,neyse ya kolay gelsin...

Yorum

Selam

ben de bir adet pedal yapmaya başladım (boss ds1). Sana sormak istediğim giriş ve çıkışları nasıl bağlıyoruz. Devre üzerinde in ve out için birer tane yer var. Buna jak girişinin hangi ucunu bağlayacağım? Ayrıca jak girşinin diğer ucunu nereye bağlayacağım (tahminimce ground a olacak ama tam emin değilim)

Yorum

Selam in-vitro

İlk önce aynen düşündüğün gibi yapcaksın...
                    biraz saçma bi açıklama olacak ama işine yarar diye düşünüyorum
                    Temsilen jak çizdim artık kabul gör
                    ______
                    l_____ l-----&gt;</font id=blue> Burası pot ta 1 inci ayağa (Grounda)
                    l
                    l------&gt;[/color] Burası pot kullanıyosan 3 üncü (devreye bağlanan ayağına)
                    l
                    l

Yorum

çok teşekkürler

Yorum

Rica ederim umarım olmuştur...

Yorum

selam tekrar,

bu adresteki şemadan devreyi yaptım ama çalışmıyor ne yazık ki. Herşeyi kontrol ettim sayılır ama bir sorun bulamadım. Önerebileceğin birşey var mı?

Yorum

kardeş selam...
                            baskı devre ile mi yaptın yoksa kendinmi dizdin.Eğer kendin dizdiysen tekrar kontrol et bence çünkü yorumları okudum çalışmıyor diyen yok.12 kişi yazmış çok ta övmüş aleti...

en sağlıklısı baskı devre ile oluyor hata yapma riskin ortadan kalkıor..

ben yarın blues breaker yapmaya başlayacağım mesela..Baskı devreyi hazırlayıp üstüne takacam devre elemanlarını...

Düzenleyen - Ayazdede on 03/02/2006 12:11:01

Yorum

In-vitro,
                              Muhtemel olabilecek sorunları söyliyim ama çalışmaması gibi biş yazan olmamış hiç
                              -Devre üzerinde küçük kablolarla atlatmalar var mesela onları tekrar bi gözden geçir
                              -Birbirine değmemesi gereken lehimleri bir kontrol et bence benim başıma geldi çünkü
                              -Kondansatörlerin + - yönlerini kontrol et
                              -Diod un yönünü kontrol et

Başka olası bi sorun göremedim ben şahsen..

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X