Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Wah Pedal Yapımı

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

phantom öcelikle seni takdir ediyorum bunu herkes yapamaz.Bwnim devreler hakkında bilgim yok ama uğraşmak istiyorum bu işi becerebilirmiyim.elektronik falan mı okuyorsun?sıfırdan başlayan biri napabilir

Yorum

Hoşgeldin. Öncelikle forumdaki konuları okumakla başlayabilirsin. Birçok mevzuuyu forumda bulabilirsin. Yanlız bu işler sadece okumakla olmaz. Uygulaman da lazım. Başlarda pek beceremeyebilirsin normaldir. Yavaş yavaş olacak herşey.

Yorum

kardeşim bende petal yapıyorum senin ki gibi süzgeç pcb kullanmıyorum orjinal baskı devresini çıkartarak yapıyorum. herşeyi ters takmışsın bu arada bir de polyester kondansatör kullanmışsın onlar dip sesine sebeb oluyor bence onlardasn kullanma baskı devre çıkramayı ögrensen iyi olur kendini zora sürüklüyorsun bi yerde

Yorum

kardes bana sadece devresi lazım eski bozuk bir wah pedalım var kutusu duruyor onun içine devreyi monte edecegim ne kadara yaparsın acaba bana msn adresim darkness_scream@hotmail.com eklersen sevinirim eline saglık...

Yorum

Maalesef bu devre tamamlanmıyor şöyle açıklayayım, 550mH lik bobin ne yazıkki gerekli yerlerin hepsine sormama rağmen hiç bir yerden çıkmadı... Bu sebepten devre tamamlanamıyor maalesef....

Yorum

Maalesef bu devre tamamlanmıyor şöyle açıklayayım, 550mH lik bobin ne yazıkki gerekli yerlerin hepsine sormama rağmen hiç bir yerden çıkmadı... Bu sebepten devre tamamlanamıyor maalesef....
              peki bendeki pedalın malzemeleri olurmu aslında pedal calışıyor ama bir iki lehim kopugu var birini biliyorum nerden oldugunu ama pedal 1975 model falan cokta temiz tonu var onu yapabilirmiyiz acaba?

Yorum

550 mh bobin bulamazsınız arkadaşlar bende kendi çevremde sordum soruşturdum ama bu degerdeki bobin bulmak oldukça zor nerdeyse yoktur diyebilirim ama bobin sarmayı bilen arkadaşlardan yardım ala bilirsiniz ben wah yapmadım bypas kurulumu oldukça zor onun için bulaşmadım ama istersenin sadece solo atmak içinde kullana bilirsiniz...

Yorum

bende bir kaç pedal yapmak istiyorum yardım ederseniz sevinirimöm yoluyla ulaşırsanız

Yorum

Forumun tutorial bölümündeki sabit konuların tümü zaten siz pedal yapabilesiniz diye açılmış konulardır... ÖM yle ulaşmaya gerek yok, biraz araştırın kendiniz yapmaya çalışın...

Yorum

peki, bütün wah pedallarında bobin gerekir mi? bobinsiz olan varmı? birde otomatik wah pedalı diye bir şeyler gördüm birileri yapmış bir sitede satıyor. onlardan yapabilirmiyiz? devresi varmı? onlarda da bobin lazım mı?

Yorum

İŞE YARAR DİYE BOBİN YAPIMI FORMÜLLERİNİ PAYLAŞMAK İSTEDİM
                        Wah Pedal Bobini
                        hava nüveli bir bobin için katsayı 1`dir.
                        bobini herhangi bir kalem üzerine tel sararak yapabilirsin.

L=(1.26*N²*µ*S)/(l*100)
                        L:henry
                        µ:nüve KS. (hava için 1 alınır)
                        l: boy (cm)
                        N: sarım sayısı
                        S: kesit alanı (cm) --> S=(pi)*r²/4
                        hiçbirşey yapanassan hazır sarılmış bir bobini denme yanılma yapabilirsin sese etki edecektir ama ne yönde olur bilemem...

------------------------------
                        sitede bu çıkıyor

Inductance 500.28 mH
                        DC Resistance 9.27 Ohms
                        Wire Gauge 16 AWG
                        Wire Diameter 50.8 mils (1 mil = .001 in)
                        Coil Length 2 inch
                        Coil Inner Diameter 1 ininch
                        Coil Outer Diameter 6.89 in
                        Average Turn Diameter 3.85 in
                        Wire Length 2263.22 feet
                        Copper Weight 17.7 pounds
                        Turns 2247
                        Levels 57.07
                        Turns/Level 39.37

not: 1 inch 2.54 cm

Yorum

Unconfigured Ad Widget