Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Wah Pedal Yapımı

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Tutorial Wah Pedal Yapımı

Arkadaşlar bilseydim daha önce yapım aşamasınında fotoğraflarını çekerdim sonradan bazı arkadaşlarımın baskısı üzerine koyuyorum bunları Şuanda sadece devre kısmını göreceksiniz daha sonra kutu içine alcam onunda resimlerini ilerleyen zamanlarda koycam...

Bu gördüğünüz pot. bildiğiniz üzere pedala bastıkça wah sesini çıkarmasını sağlayan pot

<hr>

Bu gördüğünüzde devremizin bypass olması veya devreye girmesi için kullandığımız buton

<hr>

Bunlar gördüğünüz üzere 1 çift dişi kalın çivi jak biri input biri output olarak kullanılıyor...

<hr>

Devrenin genel bir görünümü biraz yandan çektim kolayca anlaşılabilsin diye...

<hr>

Buda devrenin üstten görünen hali

Bu işlerden anlayan arkaadaşlar nerde bunun bobini demesin piyasada en zor bulunan bobinlerden birine çattım onuda ya kendim sarıcam ya da bi şekilde birine sardırıcam bitince onunda resmini koyacağım...

Eğer istek olursa devrenin şemasınıda koyabilirim buraya elimde pdf olarak mevcut...

Düzenleyen - Phantom on 25/01/2006 21:01:21
    Son güncelleyen shnicx; 29-01-2009, 14:04.

Anıl,
    yaptıklarını ve yapacaklarını heyecanla takip ediyorum.

herkesin anlayacağı işler değil bunlar. gerçekten iyi bişeylerle uğraşıyosun

işallah muvaffak olursun her yaptığında

(dede gibi oldu biraz pardon) :P

Yorum

Teşekkür ederim Osman bende yapcaklarımla burda olcam
      Şaka bir yana yarından itibaren yeni elemanlar geliyor Distortion pedalı yapcam yapım aşamasınıda katarım bu seFer...

Yorum

Yav Anıl,
        Bana da yapsana pedal:P

Valla ihtiyacım(ız) olursa böyle istek üzerine sipariş alıyomusun: ?

Phantom Ticaret A.Ş.

Yorum

Açıkcası yapılmayacak iş değil Ancak biraz hayatımın belini doğrultiyim belki girişim neden olmasın

Yorum

*** birader şu wah ın pcb sini netten nası bulcağımızı da yazarsan çok makbule geçer walla(link falan)
            hiç aklımda yoktu sayende bende de bi pedal yapma isteği oluştuyaptıklarının herkese yararı dokunuyo walla,çalışmalarında başarılar.

Yorum

hsandmanm ,
              Öncelikle dileklerinden dolayı teşekkür ederim...
              Şimdiye kadar internette birkaç custom wah pedalı dışında wah pcbsine rastlamadım açıkcası onlarında sesi tahminimce orjinal crybaby ler kadar sağlam olmayabalir... Bu topicte verdiğim resimler dikkat ettiysen hiç biri pcb üzerine değil hepsinde kablolama var hayal gücüne kalıyo anlayacağın...

Yorum

sağolasın...diğer çalışmalarını da bekliyoruz tutorial olarak mixer deki gibi.
                ah bi de şu wah ı bi tutorial olarak siteye eklesen.gerçi yapmışsın wahını ama bi daha wah yaparsan baştan sona kadar yapılışını eklemeni bekliyorum.kolay gele...

Yorum

Teşekkür ederim eğer bir ikinci wah pedalı yaparsam kesinlikle koyarım merak etmesin kimse

Yorum

beni biraz bilgilendirebilirmisin peki yapmak için neler gerekiyor bulması çok zor olurmu parçalarını yapımı çok zormu kendim mi yapmalıyım yoksa kime yaptırmalıyım ne kadara mal olur biraz bilgilendirirsen çok sevinirim

Yorum

Gerekenler genellikle devrelerin üstünde yazıyor... Hatırladığım kadarıyla benimkinde 2 tane pot bitanede çok zor bulunan bir bobin vardı... Birde normal devre elemanları dirençti kondansatördü vs vs... Yapımı çok zor değil ancak PCB olmadığından hayal gücüne kalmış durumda bu yüzden zor ıolabiliyor... Şimdiye kadar gördüğüm en mantıklı wah PCB siyle beraberde www.tonepad.com da vardı ordan bulabilirsin.. Kendin yapabilirsin başkasına yaptırmanın pek bir anlamı yok yani hiç anlamıyorsan tabiki başkasına yaptır ancak başkasına vereceğin para vs le belki fabrikasyon bir wah pedalı alınabilir piyasadan... Kendin yaparsan devresi ortalama 12 milyon filan tutuyor.. Ancak en büyük dert wah pedallarında kutu bulmak kutusunu bulamıyorsun zaten.. Ben bu yaptığım wah pedalına eski bir dikiş makinesinin pedalını ayırmıştım... Hiç olmadı ölmüş eşek arıycaksın mesela çalışmayan bir wah pedalı bulcaksın içini boşaltcaksın kutusunu kullancaksın vs vs Hayal gücüne kalmış yani kısaca Kolay gelsin

Yorum

bende crybaby wah pedalı yaptım bobinini bulamadım elle sardım tam değerini bulduramadım yaklaşık bi değerde karar kıldım güzelde oldu isterseniz fotoğrafını koyabilirimm ayrıntılı

Yorum

www.tonepad.com bu siteden baska pedal semaları olan bi site yok mu özellikle bu ve MXR ZW-44 (Zakk Wylde Overdrive) Gitar Pedalı ve Elektro-Harmonix Metal Muff Distortion Pedalı yazar sanız sevinirim

Yorum

bende crybaby wah pedalı yaptım bobinini bulamadım elle sardım tam değerini bulduramadım yaklaşık bi değerde karar kıldım güzelde oldu isterseniz fotoğrafını koyabilirimm ayrıntılı
                            Resimleride gormek isterizde;

Bir ses ornegi alabilirmiyim?Dist ve Overdrive pedali yapiyorum su anda
                            fakat yaptigima,ugrastigima degecekmi merak ettim =)

Cunku parcalar cidden zor bulunuyor.Direncler bile

PCB ayri bir olay zaten.Boyutlarini ayarlamak,cennetten yer almak gibi.

Yorum

akşam akşam bu kadar çekebildim fotosunu koymadan yatmaya gönlüm el vermedi
                              yarın adam gibi çekip koyarım
                              ses örneğinide yarın koyarım yanlız dist ve overdrive pedallarının tonları eminim daha güzel olur çünkü bunda bobini ayarlayamazsan bütün devre gidiyor onlarda böyle bi sorun yok

dipnot:siemens telefonu olanlar bilir akşamları o telefonla düzgün fotoğraf çekmenin nasıl bir eziyet olduğunu

potansa kafanız takılabilir adam gibi bir kutu bulana kadar potanstan ayarlıycam

Düzenleyen - reflection_91 on 26/12/2006 23:01:09

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X