Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Otomatik Akort Cihazı (Bitirme Tezi)

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

ynx isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.google.com/search?btnG=1&...ng+frequencies

Arastirma yapmayi ogrendik zamaninda Google Tanrisi diyorum, herseyi bilir. Dogru dua etmek gerek

Adim adim ogrenelim :

For all those people who find it more convenient to bother you with their question rather than to Google it for themselves.

Bunu o bilgi kirliliği içinde türkçe olarak bulana gitarımı bağışlarım(boşuna kasmayın 20 liraya alabileceğiniz bir gitar göndericem) tabi bulabilirseniz

Yorum

orkunaş isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      Elektrik üzerine amerika damı :beer::tap:
      yup

orkunaş isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      Bunu o bilgi kirliliği içinde türkçe olarak bulana gitarımı bağışlarım(boşuna kasmayın 20 liraya alabileceğiniz bir gitar göndericem) tabi bulabilirseniz
      Internette birisinin size "ben bayanim" demesiyle ihtiyaciniz olan bilgiye Turkce ulasmaya calismayi bir tutuyorum, kimse alinmasin, internet dili Ingilizce'dir
      Son güncelleyen ynx; 23-03-2011, 23:26.

Yorum

Her tele aynanda vurunca akortlama işini ynx anlattı mı bilmiyorum ama HSH gitar alıp S kısmına her tel için ayrı bobin yapabilirsin.6 tane giriş elde edersin.Darkfire'lardaki ekstra piezo'nun böyle olduğunu düşünüyorum ben.

Akort burgularını döndüren motor içinde şu tel germeyi kolaylaştırsın diye kullanılan aletleri biraz modifiyeye uğratıp kullanmanı öneririm.Kulakçığın içine motor koymak için seri üretim yapmak lazım El ile bunun gibi bir iş olabilcek gibi değil.

Akort aleti kısmını yaparken kolay gelsin.Gerisi kolay bile sayılır onun yanında

Yorum

HSH gitarın S kısmına bobin yapabilir demişsiniz ya orasını anlamadım. yani akoru gövdeden nasıl yapacağız ki? kilitli tremoloda gövdedeki küçük vidaları döndürerek akoru az da olsa ayarlayabiliyoruz. ordan bahsediyorsunuz sanırım ?

Yorum

realycinar isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            HSH gitarın S kısmına bobin yapabilir demişsiniz ya orasını anlamadım. yani akoru gövdeden nasıl yapacağız ki? kilitli tremoloda gövdedeki küçük vidaları döndürerek akoru az da olsa ayarlayabiliyoruz. ordan bahsediyorsunuz sanırım ?
            Şöyle düşün 6 tele 1 manyetik olunca her teli tek tek algılayamıyoruz. HSH gitarın S manyetiğini söküp oraya her tel için ayrı manyetik yapabilirsin.Küçük küçük manyetikler bunlarda tabi.Bobin gibi.

Yorum

hah tamam şimdi anladım. teşekkür ederim.

Yorum

her gitarın akort burgusu bir değil sağlam olanı var olmayanı var..
                motor sistemi için aklıma geelen şey ise..dükkanlarda tel takdırdığın zaman ellerinde bi alet var kolaysa sarıyorlar..fazla güç tüketmeden ..mesela ona motor bağlayabilirsin..burgu meselesinde ise..tez icin yapıosan her gitarı akord yapabilcek bi alet olması lazım..bunun her 4 - 5 saniyede 1 sesi alıp ona göre motor dönsün..yani 1 tam vuruş gibi düşün.her 1 tam vuruşta sesi alması lazım..akordu olana kadar.

Yorum

Motora takılmışınızda, burgunun yanına saklanabilcek motorlarda var. Bu arada oyuncak motorları olmaz gücü yetmez.
                  Eyer motoru bulursan, akort burgularına sonsuz dişli şeklinde bağlayabilirsin kablolarıda kalvyeyi kaldırıp ince bir yuva açıp geçirebilirsin veya yine gitarın akor burgularının yanına koyabilirsin. Yapılmıyacak birşey değil ama tek başına zor olur. Projeyi yapacan gitar ucuz şeçmelisin hocalar projeleri alıyor.

Şimdi aklıma geldi; akort cihazları akort yapmada ışıklarla bize yardım eder, genelinde 3 led olur. bunları motora + yönü dönecek veya - yönde belirtcek yönde bağlarsan projen çözülür.

Parçalar; ucuz bir gitar 6 tane minik motor( oyuncak motoru değil ) ayrı ayrı yapacaksan 1 adet akort cihazı, güçlendirici( ledleriden alacan voltaj yetmeyebilir.)

akor cihazı her tele uygularım dersen bu da işini görür ama 6 adet http://www.mydukkan.com/urunler_deta...d=1783&gid=121 neden tek akordu olmuyor piyasadaki akort cihazları tek frekans için yapılmış yani sıra sıra akor yapmak için. Bu vercem linktede çok büyük olmasına gerek oldunu gösteren sistem: http://www.mydukkan.com/urunler_deta...d=1597&gid=121
                  Son güncelleyen safaktas; 14-07-2011, 12:38.

Yorum

sanırım gibson robot guitarda hepsine aynı anda vurduğunda akord işini Alchemistake 'in dediği gibi yapmışlar. Fotoğraflardan anladığım kadarıyla eşiğin altında her tel için ayrı algılayıcılar bulunuyor manyetik gibi

Yorum

http://www.actiontuners.com/ burdaki aleti al kutusunu sök öyle ver en güzeli

Yorum

http://www.youtube.com/watch?v=yvy6O...eature=related birde bu var adam bişeyler anlatıyor ama

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                        Initializing Tabs & loading Content...
                        Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                        X