Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kutulama

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Verdiğin linkteki resmi baz alarak konuşuyorum:

Adaptör yuvasını kıçı yukarı gelecek şekilde koyduğun zaman (yani resimde sol taraftaki şekliyle) üstte kalan bacak - uç olacak. Altta kalan bacaksa + olacak. O yan taraftakini bilmiyorum elime alıp bakmam lazım ama muhtemelen o da + uçla bağlantılı. Multimetreni diyot konumuna alıp bakabilirsin, bacak eğer + ile temas halindeyse + uç demektir.

Yorum

evet yan taraftakini multimetre ile kontrol ettim oda "+" uçmuş sonunda anladım bu olayı çok teşekkürler cevaplar için..

Yorum

acaba dpdt yerine herhangi bir 6 bacaklı anahtar kullansam devreyi çalıştırabilir miyim ?

Yorum

DPDT genel bir adlandırmadır.DPDT footswitch de olabilir toogle anahtarda olabilir.Pedallarda her ikiside kullanılmaktadır.Sanırım bypass yaparken dpdt kullanmaktan bahsediyorsunuz.Evet dpdt yerine başka anahtarlarda kullanılabilir.Örneğin dpdt toogle anahtarı aynı footswitch bağlantılarındaki gibi bağlarsanız devreyi bypass edebilirsiniz.
          Bu konudaki sakıncalar şunlar olabilir.Eğer devre high gain bir devre ise devrenin input ve outputu toggle üzerinde fazlasıyla yakın hale geleceğinden osilasyon yaşanabilir.Ayrıca dpdt anahtarlar bu tip devrelerde kullanılırsa devre aktif değilken inputu topraklanmadığı için pedal bypass durumundayken bile hala pedal çalışıyormuş gibi alttan ses duyarsınız.
          Aslında en güzeli dpdt **** spdt anahtar kullanıyorsak onunla bir dpdt röle sürmektir.Bu şekilde mükemmel bir true bypass elde edilebilir.
          Bir çok arkadaşa yardımcı olabilecek bazı bilgileri paylaşmam gerekli sanırım.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
          Initializing Tabs & loading Content...
          Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
          X