Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kutulama

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Eğitim Kutulama

Merhaba, devreyi yaptıktan sonra kutulamayı nasıl yapacağımız hakkında bilgi almak için bu konuyu açtım. Öncelikle bir kaç soru soracaktım..

1.Kutulamayı aynen böylemi yapıyoruz?
    2.Böyle ise pili nasıl bağlayacağız?
    3.Yuvarlak içine aldığım eleman LED mi?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
    Eklenmiş Dosyalar

kutulama hakkında pek bilgim yok benim de ama o yuvarlak içine aldığın led değil pil yuvası...

Yorum

pil yuvası nedir? yani pilin takılacağı şey olduğunu bilioyurm da Ne isimle anılır nereden elde edeceğim??**** şekil doğru mu? yani aynen böyle mi yapacağım kutulamayı?

Yorum

Evet dostum aynen böyle olacak. Pil yuvasınıda elektronikçiden temin edebilirsin. 9v pil için pil yuvası de, o anlar. Yuvaya giden iki kablo var(kırmızı, siyah) kırmızı olan (+), siyah olan da(-) kutupa gider. Kırmızıyı devrede +9v yazan yere siyahı da resimdeki gibi jakın sleeve kısmına ya da doğrudan devrenin (-) kısmına lehimle. Ama sen yukarıda ki bağlantıyı yap kafan karışmasın.

Yorum

Yuvarlak içine aldığın şey adaptör için dc connector. pil yuvası değil.
          Buradaki gibi bende bundan kullanıyorum.

http://www.banzaieffects.com/DC-Jack...-pr-26731.html

Yorum

mspozitron isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            Yuvarlak içine aldığın şey adaptör için dc connector. pil yuvası değil.
            Buradaki gibi bende bundan kullanıyorum.

http://www.banzaieffects.com/DC-Jack...-pr-26731.html
            Resimde ki dc connector ama benim dediğimde aynı hesaba geliyor. Pille çalışan bir pedal yapılacaksa benim dediğim gibi pil yuvası kullan. Adaptör istersen mspozitronun dediğini kullan.

Yorum

Yardımınız için ikinizede çok teşekkür ederim .. dc connector da elektronikçilerde bulunur mu?Bir de bunun için ne tip bir adaptör kullanmak gerekiyor??

Yorum

o dc jack elektronikçide bulunur ama o resimdeki gibi yuvarlak civatalı olanlardan bulman zor, yani yaşadığın yere bağlı, ankara istanbul, bursa, izmir de kesin vardır ( tabi büyük elektronikçiler çarşısında ) ama diğer yerlerde hep bunlardan var http://www.leanhorn.com.tw/image3/dc.jpg
                bunlarda kutuya monte edilemiyor ama idarelik işe yarayabilir.
                adaptöre gelince 9v dc verebilen bi adaptör lazım, en az bi 200-300 mA verebilsin, işin sağlam olsun.

Yorum

peki teşekkürler bunu kutuya yapıştırırım ben ya hallederim

Yorum

Yeni aklıma geldi peki ledi nerye takıcaz?

Yorum

led içinde bir delik açacaksın, led başlıkları var kutulara monte etmek için Baziil in kutularında göebilirsin nasıl birşey olduğunu, alacağın zaman adama tarif et vs.. eğer bulamazsan kutuna göre plastik kutuda slikon tabancası, metal kutuda küçük bir parça ( içten ) japon veya bally tarzı birşeyle yapıştırırsın.

Yorum

Ledi nerye takacağız,devre içinde

Yorum

forumu iyice araştırdın mı ? ledi takabilmen için ya 3pdt switch veya dpdt switch ile (LK102 de olur) milenyum bypass devresi kullanman lazım, detaylar mevcut forumda, kolay yolu seçiyorsun direk sormakla, genelde cevabı forumda olmayan şeyleri sorarız..

Yorum

Haha.. ben devremin 1ini yaptım zaten sadece ledi takmadım,filan konunun 17. sayfasında bahsedilmiş olabilir,arama butonunu kullandım bulamadım.Switch olarak LK102 vardı plastik onu kullandım ama ledi nerye takacağımı şemaların üzerinde göremedim..

Yorum

devreyi yapamazsın demedim zaten, eğer araştırmazsan bu gibi püf noktalarda öyle error verirsin. Devrede ledi göstermediğine göre devre true bypass devre, peki bu ne demek ? devrede ya 3pdt switch ya da dpdt + milenyum bypass kullanacaksın demek. Sen LK201 kullandığına göre aşağıdaki linkten milenyum bypass ın pdf sini çekip en soldakini yapacaksın.

http://www.generalguitargadgets.com/...=148&Itemid=26

işte buda arayıpta bulamadığın sayfa, 3. sayfa

http://www.mygitar.com/forum/showthr...llenium&page=3

anlamadığın bir nokta varsa çekinme, tekrar anlatabilirim

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X