Duyuru

Duyuru Module
Collapse
No announcement yet.

dizek

Page Title Module
Taşı Sil Collapse
X
Conversation Detail Module
Collapse
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• dizek

dizek üzerinde notaların yerleri benim aklımı karıştırdı !
    ikinci telin birinci perdesinin do notası dizek üzerin deki şekli üçüncü telin 5 perdedeki do notasıyla dizek üzerinde aynı yerde yani aynı satırda yani notaları çalarken hangi perde olduğunu nerden anlıyacağım anlata bilmişimdi umarım

cevap :

2.telin 1. perdesi do

5.telin 3.perdesi do

tamammıdır?

Yorum

dizek üzerinde nota lar aynı demek istedim ikisi aynı olunca han gi doyu çalcaksın ? yani bi müziği çalıyorsun ikiside ayni yani hangi doyu çalacağını nereden bileceksin

Düzenleyen - pena on 01/07/2006 00:04:10

Yorum

dizek üzerinde nota lar aynı demek istedim ikisi aynı olunca han gi doyu çalcaksın ? yani bi müziği çalıyorsun ikiside ayni yani hangi doyu çalacağını nereden bileceksin

Düzenleyen - pena on 01/07/2006 00:04:10
        hayır aynı dizekte değiller çizebilsem buraya ama şöle açıklayabilirim2.telde ki do normaldizekte3.boşlukta 5.telde ki do isenormal dizekte alta fazladan çizilen dizeğin üstünde şimdi olmuştur inşallah?

Yorum

İlgili notanın (yanında, üstünde, altında) daire içerisinde gösterilen rakamlar olur. Notayı hangi telde çalacağını belirtir...

Yorum

sallaa ya saol ama ben anlatamadım zaten şu gitar olayından vaz geçem..! kafam sulandı bir sürüşeyy[xx

admin büyüksün sen olmasan ben bu gece sıyırırıdım

Düzenleyen - pena on 01/07/2006 00:15:59

Yorum

sallaa ya saol ama ben anlatamadım zaten şu gitar olayından vaz geçem..! kafam sulandı bir sürüşeyy[xx

admin büyüksün sen olmasan ben bu gece sıyırırıdım[/color]

Düzenleyen - pena on 01/07/2006 00:15:59
              bir daha kimseye yardım etmeye kalkışmıycam valla kimse takmıyor...

Yorum

sinir krizleri normal tabi ama bence seni yıldırmamalı hatta tam tersi hırslandırmalı. gtar çalmak istiosan eğer tek yapman gereken gitarı bırakmamak.. ( ben de yeni sayılırm çok biliomuş gibi konuştum ama..)
                bu forumlar da zaten sinir krizlerini azaltmak için istediin soruyu sorabilirsin utanmadn.. ben yardımcı olamam belki ama çok değerli gitarist arkadaşlar var burada

Yorum

arkadaş haklı.o porteden bahsediyor tabdan değil.herkes tab okuduğu için ona göre cevap veriyor.portede ise durum farklıdır.evet sadece bir tane do var.profesyonel bir notasyon da tel numarası daire içinde gösterilir.bunun sayesinde hangi telden çalacağını bulursun.daire içinde olmayan numara ise sol elinin parmak numarasıdır.eğer daire yoksa o notasyon eksiktir.yani hangi telden çalacağını nota sana söylememiştir.

Yorum

Çalışıyor...
                  X