Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Floyd Rose Saddle Blok Yönü ?_?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Arıza Floyd Rose Saddle Blok Yönü ?_?

Floyd Rose köprülerde eşik içersinde gitar tellerini sıkıştırmak için kullanılan küçük metal blokların yönünü ne tarafa ayarlayarak takarız ?(saddle bloğu)
    Delikli kısmı klavyeye mi bakmalı yoksa tersine mi(kasanın bittiği taraf) ?
    Çünkü klavye tarafına, sıkıştırdığım telin boşluklu kısmına denk gelicek şekilde ayarlayarak yeni telleri taktım.
    Özellikle 6. tel, birkaç kez iyice sıkmama ramen, telin iyice sıkışıp sıkışmadığını kontrol edince fırladı.
    Diğer tellerin kimi de sapa telleri bağladıktan sonra akort etme aşamasında fırladı.
    Bunda bir yanlışlık var dedim.Bu arada bu tellerin fırlama olayları bir kaç kez tekrar etti.
    Floyd Rose köprüye bir kez daha lanet ettim.(Bir yandan gitarı satıp kurtulma çabasındayım)
    Tam tersini deneyerek tellerin hepsi bir güzel sıkıştı.
    Fakat 1. tel'de(ince E) telini sıkıştırırken saddle kırıldı.Ve çok rahat kırıldı.
    Alyanı çevirirken telin iyice sıkıştığını bir dirençle karşılaşınca anlarsınız ya.Yani alyan daha fazla kolay kolay dönmez.
    Bu böyle rahat rahat çevirirken parçalandı.
    Saddle block'ların yönü sizce nasıl olmalı ?:P

Neyse cevabımı başka bir yerden aldım.
    Saddle bloklarının delikli kısmı köprü tarafına doğru olması gerekiyormuş.Oradaki delik vidayla denk geliyor çünkü.
    Fakat bu daha hızlı genleşmesine sebep olup, ömrünü daha çabuk yitiriyormuş.
    Ters takılarak, yani deliklerin klavye tarafına bakıcağı şekilde, daha uzun ömürlü oluyormuş.
    Tabi benim floyd rose eski oldu için bu durumda teller iyi sıkışmıyor...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
    Initializing Tabs & loading Content...
    Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
    X