Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kulağımı nasıl geliştiririm ?

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Kulağımı nasıl geliştiririm ?

arkadaşlar mor ve ötesi , duman , manga gibi şarkıcıların şarkılarını kendim çıkarmak istiyorum ama yapamıyorum.

Kulağımı geliştirmem lazım neler önerebilirsiniz bana ?

Kulak geliştirmek tamamen iyi dinlemekte biter .
    Birde gitarla içli dışlı olman gerekir yani sabırlı olmalısın olmuyor diye bırakmamalısın . Kendi kendine başlangıcta şarkıları cıkarmak hiçte kolay olmaya bilir ama sabır ve pratik bunun tek ilacıdır ...
    Yani bir nevi kafandakileri gitarın klavyesine yansıta bilmektir kulağında kalanları, çıkarma başlangıcta hiç te kolay gözükmüye bilir .. Ama bol pratik ve calmak istediğin şarkıyı sabırlı defalarca dinlemek işin tek cözüm yoludur ...

Birde Programlar bölümünde kulak geliştirme programı mevcut onu pc ne indire bilirsin ya da gp nin dosyalarından istediğin şarkıyı calabilirsin ...

Yorum

Çok fazla müzik dinlemek özellikle aynı parçayı defalarca dinlemek işe yarar. Parça çıkarmak için öneri: önce melodiyi bul sonra akor yap bence bu şekilde çok basit.

Yorum

Bunun yanında Gitarda da Kurulumları biraz bilmen gerekebilir.Gitarın hangi noktasından nasıl sesler elde edeceğini hangi tonu nerden çalacağın gibi şeyleri tam olarak bulabilmen için klavyeye hakim olman da faydalı olabilir.

Yorum

earmaster die bi program vardı eğer sabırlıysan çok işe yarıyor. ben çok sabırlı değildim o yüzden az işe yaradı ama yaradı. dene istersen. tabiki çok dinlemek çok çalmak yani çok çalışmak da çok işe yarıyor.
          amma çok çok kullandım</font id=green>

Yorum

senın bu dedıgın cok calısmakla olıcak bı sey yanı cok calıp dınlemelısın gıtar uzerındekı povizyonların hangı seslerı verdeıgını bılmen lazım nota bılgısı fılan

Yorum

birazda yetenek işi

Yorum

katılıyorum, tamamen çalışarak olacak bir şey değil çok iyi bir kulağa sahip olmak, örnek vermek gerekirse 5 yıldır gitar çalmama rağmen hala bir ses duyduğumda onun ne olduğunu tak diye söyleyemem, gitar klavyesinde bulmam gerekir, çalışarak kulak aşinlığı kazanılıyor ama mutlak kulak olmuyor.

Yorum

kulak geliştirme diye bi olay mümkün olmaz ya o doğuştan gelen bişey, ben bi şarkıı çıkarmak için kulak geliştiriyim diye bi çaba sarfetmedim hiçbizaman, aşırı yetenekli de değilim sadece gitarıma çalıştım o kadar, ki iki sene önce safa yepremin afedersiniz o hayvan gibi rondenasını kulaktan çıkarıp çalmıştım.

Yorum

kulak gelişir.

oturup bilinçli şekilde çalışmakla olur ancak. sadece dikatli müzik dinlersen arpa boyu gidersin. önce aralık bilgini geliştirmen gerekir. aralıkları oturup gitarda çalıp, ayrıca ağzınla da seslendirmelisin. hatta çalıştığın aralıktaki iki notayla başlayan bir parça varsa piyasada bildiğin, o parçanın başlangıcını da söyleyerek işini kolaylaştırabilirsin. aralıkları çalıştıktan sonra, belli gamları sürekli çalıp yine beraberinde söylemeli ve etkilerini sindirmelisin. sonra belli akor kalıplarını çalmalı ve bunların seslerini tane tane vermeye çalışmalısın. sonra belli akorların birbirlerine geçişlerine çalışmalısın. bu geçişleri dinleyerek akorun hangi akora çözüldüğünü anlayacak kadar, akorlar arasında geçişlerin yarattığı etkileri tanıyıp ezberleyebilmelisin.

ama bu çok çaba gerektirir ve çalışmayı kestiğinde zamanla geriler. tabi birden yok olmaz. ama bu konuda kendini zinde tutmak için çalışman gerekir.

kolay gelsin

Yorum

kulak geliştirme programını heves edip dene derim. (ben beceremedim )
                      Kulağım gelişmemiş halde galiba

Yorum

hokus pokus dediklerini aklımın bir köşesine not ettim!!! çok sağol

Yorum

önemli değil, vazifemiz

Yorum

Elinden başka bir iş geliyorsa ona yoğunlaş.. kulak ya wardır ya yoktur. bu doğuştan gelen bişeydir.. eğer bu işi çok kafaya taktıysan ciddi anlamda işitme dersi almanı öneririm...

Yorum

katılmıyorum. müzik kulağı var-yok ilişkisine dayanıyor olabilir; ancak bu zayıf bir kulağın hiçbir şekilde gelişmeyeceği anlamına gelmez. 5 yıl önceki duyumumla şimdiki duyumum bir değil, kestirip atmak çözüm değil. hokus pokus'un dediği yöntemi bir uygulayın derim ben.

Roger Waters gitara başladığında akort bile edemioyrmuş, insanlar "bu adamdan mzisyen olmaz" gözüyle bakıyorlarmış? sonunda ne oldu, adam şu an dünyanın en büyük rock müzisyenleri arasında kabul ediliyor. kestirip atmayla hiçbir yere gelemezsiniz, üstüne gidin ve uğraşın.

Yorum

Çalışıyor...
                              X