Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Erdinç şenyaylar ve sag el :(

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Erdinç şenyaylar ve sag el :(

Selam;
    Abi ben yaklaşık 2 yıldır klasik gitarla uğraşıyorm.Genelde hep solo çaldım şimdiye kadar.Çünkü gitardan önce saz fln çalıyodum.Sol elimi oldukça geliştirdiğimi düşünüyorum ama sol elim nekadar hızlı olursa olsun sağ el parmaklarım hızlı olmadığından zor soloları yapamıyorum Abi valla çok çalışıyorum ama boşa.Bu işin tekniği nedir.sağ elde bitek küçük parmağımı kullanamıyorum.Sefa yepremin videolarında adam yukarı doğru merdiven gibi çıkıyo.tııırrtt.Kudurucam.. Bu iş için döküman nerden bulabilirim?

**** Erdinç Şenyaylar'ı sorcaktım.Bu nası bi adam ya?Çalmadığı alet yok.Alagül şarkısı varya Funda arar ın.O şarkının ortasında attığı soloyu bende yapmak istiyorum artık.Ama dedimya parmaklarım yeterince hızlı diil.Bana bi çare lütfen (

Teşekkürler

Bu işin içine girdiysen eğer scale sistemini de biliyorsundur heralde.Aslında bu işin ne kadar suyu çıksada esasen kullanılan 4-5 scale vardır.Mesela Alagülde kullanılan ve yukarıdan aşağı sonra tekrar yukarı bir pattern izleyen soloda aşğıdaki scale sistemi kullanılır.

e ---------------- 5- 7- 8
    b ------- -- 5 -7- 8
    g -------4-5 -7
    d-----4-5-7
    a---2-3-5-7
    Bu bir a dizisidir.

Senin dinlediğin solodada Erdinç hoca b telinden aşağı inip sonra en yukarı doğru bir yol izler.

Peki başlayacağın nota yı nerden bileceksin.Bu tamamen hissiyat.Doğaçlamanın felsefesi.

Bunlarada isim vermişler.İonian,mixodolian,phygrian..

Bunu ancak çok çalışarak yapabilirsin.Bare parmağını kullanmayı dene(gerçi ben kullanmıyorum)
    Yararlı olabilir.

When you kill a man, you're a murderer
    Kill many, you're a conqueror
    Kill them all, you're a GOD....
    Don't be any of them..

Yorum

erdinç abi...manyak....türkiyede ondan daha iyi gitar çalanlar da ..var..ama o başka...onda duygu var....bir de pena kullanıyo....bu genel olarak klasik te pena kullanılır mı ?*sorusu ile çakışıyo...ama adam kullanıyo..ya bi bildiği var ...**** stüdyo da iş gereği yani fabrikasyon icabı zaman dolayı kullanıyo penayı....onun şu an bende nurhat şensesli ile std videosu var...başka var sa....beni bilgilendirir misiniz:??*
      erdinç hakkında daha çok konuşulcak şey var...bu markayı nasıl yarattı:???biyografisi okumayı çok isterim...

Yorum

ewet erdinç pena kullanıyor şüphesiz o o yüzden çok hızlı ve TEMİZ

Düzenleyen - JasonBecker on 19/01/2006 10:30:08

Yorum

selam campsnac1 elindeki videoyu bizimle de paylaşır mısın ?çok merak ettim

Yorum

evet dostum paylaşırım... da nasıl:???
            bir de ben arkadaşlar elektro gitar alcam...fender ..cort ...hangisi ve model....??kafamda fender squier stratocaster ve fender mexico stratocaster ve cort un m serileri var....ben rock-metal yapmıcam...piyasa işte....

Yorum

slm..murataral.....ya bu gitar ile ilgili sende bazı perde ile ilgili çıkış iniş gam terim terimleri vardır...onu şöyle madde şeklinde yazar mısın:??atıyom...scale gibi...

Yorum

selam campsnac1 videoyu www.rapishare.de ya da diğer upload sitelerine yukleyerek bızımle paylaşabilirsin,tabi dosyanın boyutu çok buyuk degılse,ve vakit ayırabilirsen

Yorum

yani arkadaşlar...ben onu buluncaya bayağı bi uğraştım...video 25dk....yaklaşıık olarak..ama bu tek cd..yani tek dosya....ayrıca nurhat şensesli ve erdinç abi..ayrıca aytaç doğan..ayrıca..kempa...paylaşmaya çalışcam....
                  arkadaşlar..ben size ÖNDER BİLGE PROJECT adlı albümü öneririm..bence şu ana kadar dinlediğim en iiyi enstürmantal albüm...volkan öktem..ismail soyberk..göksun çavdar..erdinç şenyaylar...serhan yasdiman..eyüp hamiş..sendur güzelel... albüm MÜTHİŞ....

Yorum

dostum bu erdinç şenyayların videosunu bi paylaşsak ***

Yorum

selam arkadaşlar aranizda Albenizin asturias layenda adli eserini calabilen var mı ? birde bununla ilgili kayit olan ? flemenko bir eseri notaya almak ve yorumlamaka nasil mümkün olabilir ? Paco'nun ve N.Nunez'in calis teknigi hakkinda bilgisi olan arkadas var mı benimle diyaloga gecermisiniz ? al di meola'nin Paco de lucia ile ortak bir calismasi var onun kayitlari olan var mi ? bu yukarda saydigim isimlerle ilgili kaydi olan arkadaşlar paylasabilir mi ?

Yorum

selam baglama ,şu ana kadar forumda gördüğüm en karışık mesajı atmışsın,bu soyledıklerının hepsı ayrı bırer konu,ayrıca yukarıda yazdıgın konularla erdinç şenyaylar ve sağ el konulu başlığın alakası yok,forumda arama yaparsan sordugun konulardan birkaçına cevap bulabılırsın,paylaşım için de limeware tarzı programlar kullanabılırsın,

Yorum

Merhaba arkadaşlar

Barış ben. Siteye yeni üye oldum. Bir sorum var hep merak ederim Yıldız Tilbe'nin sana değer şarkısının başında bir gitar solosu var. Onu ya Erdem Sökmen ya da Erdinç Şenyaylar çalıyor ama hangisi acaba. Bir de o soloyu bir türlü cikaramadim. Cok hizli bir girisi var. Calan bir arkadas varsa video'sunu upload edebilir mi. Cok zor bir sey mi istedim acaba.

Selamlar

Yorum

arkadaşlar erdinç abi pena kullanmıyo işaret parmağını pena gibi kullanıyo!

Yorum

hakketten bende çok merak ettim şu videoyu . . .

Yorum

Çalışıyor...
                              X