Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bu üç gitardan hangisinin sesi daha güzeldir

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Bu üç gitardan hangisinin sesi daha güzeldir

Evet arkadaşlar klasik almayı planlıyordum Elektro klasiklerdede mesela adam 200tl lik gitara aparat takmış 400 Tl diyor ben genelde çıplak ses çalıyorum örneğin bu ay 3 tane konsere gittim ama 2 sindede Mikrafon kullandım tek birinde başkasının gitarını kullanmak zorunda kaldım.
    Bu yüzden bu 4 adet Klasik gitardan hangisi
    Fender CN-90

Yamaha C40

Yamaha C40 Naturel Klasik Gitar
    Valencia CG195+
    Valencia CG195+ 4/4 (Yetişkinler İçin) Klasik gitar
    Ibanez G200E

EDİT:Bildiğiniz fiyatları bu civarda olan Güzel klasik gitarlar varmı onuda söylersenin çok sevinirim
    Son güncelleyen UmutcanRTRK; 02-07-2013, 12:43.

fender' in ses tahtası lamine, o yüzden onu geç.
    diğer ikisini denemeden bir şey söylemek zor.. deneme imkanım olmasaydı kaplama bubinga arka ve yanlı valencia'yı tercih ederdim. yamaha daki meranti ağacını ton ağacı olarak duymamıştım..
    selamlar..

Yorum

AVCI2012 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      diğer ikisini denemeden bir şey söylemek zor.. deneme imkanım olmasaydı kaplama bubinga arka ve yanlı valencia'yı tercih ederdim. yamaha daki meranti ağacını ton ağacı olarak duymamıştım..
      selamlar..
      Teşekkürler Lamine ses tahtası olan bir gitar alırsam ne gibi zorluklar yaşarım?

Yorum

AVCI2012 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        selamlar..
        Ayrıca bu gitar bunlarla kıyaslandığında önemi çıkar arkadamı durur
        Ibanez G200E NT - Naturel Klasik Gitar

Yorum

akustik gitarlarda en önemli unsur ses tahtasıdır, lamineler genelde en ucuz uyduruk gitarda olur, o yüzden en azından ses tahtası masif olan bir gitar almakta fayda var. lamineden gitar tonu çıkmaz. masif ağaç yıllandıkça daha iyi ton ve volume verir. gerçi başlangıç seviyesi gitarlardan çok bi şey beklememek lazım ama yine de lamineden kaçın bence..
          bu arada forumda gitar ile ilgili çok fazla bilgi var, arama yaparsan bütün faydalı bilgilere ulaşırsın..

Yorum

Bulabilirsen 2.el temiz bir Antonio Sanches(1008-1010-1015) alhambra (3c-4p-5p) **** Camps sp6 bul biraz daha tuzludur lakin bir daha gitara para vermezsin, senin yazdıklarından verim bekleme .

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
            Initializing Tabs & loading Content...
            Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
            X