Duyuru

Collapse
No announcement yet.

klasik gitar da en dayanıklı tel

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Forumu biraz araştırırsanız Lord Sparhawk'ın değişik marka telleri ayrıntısıyla anlatımını bulabilirsiniz o geniş konudan benim aklımda kalan ddario exp ve compozit serisi ile Hannabach ve savarez Alians tellerin diğer tellerden daha verimli ve ünlü Gitar ustalarınında tercihi olduğu kalmış tercih gitarınızın yapısına ve sizin beğeninize göre değişir.

Yorum

fronto isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      Forumu biraz araştırırsanız Lord Sparhawk'ın değişik marka telleri ayrıntısıyla anlatımını bulabilirsiniz o geniş konudan benim aklımda kalan ddario exp ve compozit serisi ile Hannabach ve savarez Alians tellerin diğer tellerden daha verimli ve ünlü Gitar ustalarınında tercihi olduğu kalmış tercih gitarınızın yapısına ve sizin beğeninize göre değişir.
      Hannabach'dan vazgeçemiyorum ancak döviz kurlarındaki artış nedeni ile hannabach telinin parasıyla bir gitar alınıyor neredeyse neyse mecburuz alacaz yapacak da bir şey yok.. çünkü diğer tellerden keyf alamıyorum

Yorum

Gitar telleri elbette kullanım sıklığına bağlı olarak hem mekanik olarak ezilmeye maruz kalır, hem de elinizdeki ter ve kirden dolayı kimyasal bir oksidasyon sonucu zarar görür kararır. Bu durumda tellerin bakımını ve temizliğini zamanında yapmalı, en önemlisi de doğru tel seçimine dikkat etmelisiniz. Gitarda doğru tel seçimi ile ilgili ayrıntılı bir kaynak için:
        https://izmirgitardersi.com/gitar-teli-secimi/

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
        Çalışıyor...
        X