Duyuru

Collapse
No announcement yet.

alternatif picking için pena

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• alternatif picking için pena

bu amaç için en iyi pena sizce nedir
    kaç mm olmalıdır
    neleri önerebilirsiniz
    istediğim hem bu özelliğe sahip olsun hepde yapay harmonikleri yi olsun
    yani sololar için ideal bir pena arıyorum

harmonic, tapping, sweep vs için en uygun pick en rahat ettiğin picktir. çeşitli boylardan pick al hangisi rahat geliyosa (büyük ihtimal ince olanlar gelecektir) onunla kendini geliştir. bi süre sonra istediğin boyda rahatlıkla çalabileceksin. o zaman da pick seçimini almak istediğin tona göre yap. İstiosan 1mm liklerle alışmaya başla -sanıyorum acemisin- tellerin yerini ezbere bulamadığın için kalınlarla teli bulman zorlaşır

Yorum

Yani açıkçası bu sana bağlı. Ben jim dunlop jaz III kullanıyorum istersen bir dene, ama biraz sert'tir.

Yorum

bende jazz III l kullanıyorum ama sanki alternatif picking biraz zor gibi geldi acaba stuby 3mm olabilirmi

Yorum

penanın kalınlığı çaldığın müzik türüne göre değişir . en doğrusu bu

Yorum

king_mak isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            bende jazz III l kullanıyorum ama sanki alternatif picking biraz zor gibi geldi acaba stuby 3mm olabilirmi
            Big Stubby 3mm kullanıyorum. Normal stubby de var ama o küçücük Elin biraz terliyorsa çok rahat kayıyor, küçük olduğu için tutması zor oluyor. Big stubby'i öneririm ama

Yorum

Ben Jim dunlop 2 mm kullanıyorum ve bütün tekniklerde çok rahat.Ancak penam oldukça küçük.Eğer seri çalacaksan ufak bir pena kullan,en azından ben o şekilde rahat ediyorum.Ama bende bunu 1 yılın sonunda 5-6 pena çeşidi(büyüklük,kalınlık açısından) denedikten sonra anlayabildim...Deneye deneye bul dostum.

Yorum

Evet arkadaşlara katılıyorum.. Nasıl en kısa yol bildiğin yolsa, en kullanışlı pena da en rahat ettiğin penadır..

Yorum

Burak2050 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                  Yani açıkçası bu sana bağlı. Ben jim dunlop jaz III kullanıyorum istersen bir dene, ama biraz sert'tir.
                  ben de bunu kullanıyorum hatta arkadaşım çalamıyorum bununla çok dandikmiş diye verdi sonra pişman ettim onu

Yorum

sergendinho isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                    ben de bunu kullanıyorum hatta arkadaşım çalamıyorum bununla çok dandikmiş diye verdi sonra pişman ettim onu
                    sağolun jazzIII ultex aldım gayet rahat ve iyi

Yorum

jim dunlop lucky 13 0.7 her türlü iş için süper bir pena

Yorum

bendede jim dunlop jazz III bir de jim dunlop nylon var.Nylon bilhassa ritimde çok rahat geliyo

Yorum

ben pena olarak ne bulursam onu kullanıyorum ama bir sorum olucak alternate pickingte 6. telden 1. tele inerken aşağı-yukarı şekleinde tellere vurup çıkarkende yine aşağı-yukarı vurmak gerekiyormuş ama ben inerken aşağı yukarı çıkarken ise yukarı-aşağı vuruyorum ama benim yaptığım daha rahat sankibu önemli bir hata mı düzeltmelimiyim sizce?

Yorum

infrared isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                            ben pena olarak ne bulursam onu kullanıyorum ama bir sorum olucak alternate pickingte 6. telden 1. tele inerken aşağı-yukarı şekleinde tellere vurup çıkarkende yine aşağı-yukarı vurmak gerekiyormuş ama ben inerken aşağı yukarı çıkarken ise yukarı-aşağı vuruyorum ama benim yaptığım daha rahat sankibu önemli bir hata mı düzeltmelimiyim sizce?
                            Economy Picking deniyor senin yaptığına. önemli bir hata oldugunu düşünmüyorum bu şekildede çalınabilir böyle rahat ediyorsan.

Yorum

sağol moralim düzeldi

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse