Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Killswitch

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Killswitch

Ilgili bir baslik bulamadim,acayim dedim.

Arkadaslar tam olarak emin olamadigimiz bir konu varki,oda killswitch.

Bildigim kadariyla yapim sekli su;

-2 yollu toggle switch
    -Her manyetik icin ayri potans
    -Birinci manyetik volume 10 yapiliyor
    -Ikinci 0 yapiliyor

Ve switch oynatilarak,kesik kesik sesler almamizi sagliyor.Yanlisim varsa lutfen belirtin bende emin olmak istiyorum.

Bildigim kullanan sanatcilar;

Tom Morello,Cilekes(Ali),Jimi Hendrix

Ben de H S H manyetiklerde ortadaki single ın kabloları çıkarılak da yapılabiliyor diye biliyorum Çalarken değişik bir efekt veriyor sadece bi' single a değmez bence

Yorum

dediğin sistemle yapılabilir ve ayrıca bi treomo pedalı bu konuda derdimize derman olabilir.

Yorum

Tremelo pedalinda istedigimiz ritmi saglayabilecegimizi dusunmuyorum

Gitarimi bir luthiyeye emanet ettim bile,bakalim nasil olacak...

Yorum

Bu olayın babası Buckethead'dir zannımca.

Bir de bazı gitarcılar (belki saydıkların arasında vardır) Les Paul tarzı gitarlarında birden fazla volume tuşu olduğundan bir manyetiğin sesini tamamen kapatıp,manyetik seçme anahtarıyla alternatif hızlı geçiş yaparak sanki ses bir varmış bir yokmuş gibi de yapabiliyorlar.
          (Uzun cümle olmuş biraz idare ediniz)

Düzenleyen - Osmancigil on 02/04/2007 19:31:48

Yorum

ya şu bahsettiğiniz olay şebnem ferah' ın can kırıkları şarkısında nakarata girlirken yapılan olay mı?

Yorum

Bu olayın babası Buckethead'dir zannımca.

Bir de bazı gitarcılar (belki saydıkların arasında vardır) Les Paul tarzı gitarlarında birden fazla volume tuşu olduğundan bir manyetiğin sesini tamamen kapatıp,manyetik seçme anahtarıyla alternatif hızlı geçiş yaparak sanki ses bir varmış bir yokmuş gibi de yapabiliyorlar.
              (Uzun cümle olmuş biraz idare ediniz)

Düzenleyen - Osmancigil on 02/04/2007 19:31:48
              Benim kastettigimde buydu zaten,Osmancigil =)

Tom Morello,Les Paul'da kullaniyor.

Yorum

ya şu bahsettiğiniz olay şebnem ferah' ın can kırıkları şarkısında nakarata girlirken yapılan olay mı?
                kesinlikle

Düzenleyen - reflection_91 on 02/04/2007 20:51:30

Yorum

sanırım onu sağlayan bi mekanizma cort x2 de de iki tane humbucker var ama switch yaptığımızda o ses elde edilemiyor

Yorum

sanırım onu sağlayan bi mekanizma cort x2 de de iki tane humbucker var ama switch yaptığımızda o ses elde edilemiyor
                    x2de de olur tek yapman gereken switchin 2 (orta) pozisyonundaki kabloları sökmek o zaman orta pozisyonda ses çıkmaz bunu hızlı şekilde değiştirirsende o sesi elde edersin
                    killswitch genel olarak hoş bi mekanizma özellikle ortada bi single varsa ve ona uygularsanız böylece hem neckten bridge e geçişlerde kısa süreli dip gürültüsü oluşmaz hemde ses bozulmaz

Yorum

Cunku 3 yoldada ses geliyor,sesin kesilmesi lazim 1 yolda.

Yorum

anlayamadım nasıl oluyor biraz daha açıklayıcı olarak anlatır mısın mesela gibson les paul ile herhangi çift humbuckerlı bir gitarı karşılaştırarak

Yorum

anlayamadım nasıl oluyor biraz daha açıklayıcı olarak anlatır mısın mesela gibson les paul ile herhangi çift humbuckerlı bir gitarı karşılaştırarak
                          Gibson Les Paul gibi birden fazla volume potu olan gitarlarda 2 manyetikten birinin sesini tamamen kapatınca switchi o manyetiğe ayarladığında ses gelmesi engelleniyor. X2 de ise 1 tane volume potu olduğu için bu mümkün değil

Yorum

tamamdır ya sağolun aydınlandım

Yorum

arkadasım gitarın nasıl oldu istedigin verimi aldın mı bir de gitarın resimlerini yollayabilirmisin

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X