Duyuru

Collapse
No announcement yet.

switch seçimi

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Eğitim switch seçimi

Arkadaşlar gitarımda 3 manyetik var. 2 hambucker, 1 single. mesela ''Solo çalarken bu switch kullanılır'',**** ''ritim atarken bu switch kullanılır.'' Böyle bir şey varmıdır. varsa da hangisinde hangisi kullanılır? şimdiden teşekkürler

belli kalıplar vardır tabi ama ben kalıplara bağlı kalmamandan yanayım. tek tek anahtarın konumlarıyla oyna neresinde nasıl tonlar çıkıyor falan ona göre solo atacağın, ritim çalacağın yerleri kendin belirle

Yorum

teşekkürler

Yorum

Gitarda -atıyorum kafadan- solo atmayı sadece sağ el ve sol el olarak düşünme. Potans, switch ile soloya uyum sağlamalısın. Yani soloda atarken yeri geldiğinde potanslarla bas değiştirirken switch ile manyetik değiştirerek en iyi tonu elde etmelisin. Yani ritim atarken solo atarken falan switch hep bridge'de kalmasın en iyi tona göre kendin ayarla.

Yorum

teşekkür ederim. peki bir şey sormak istiyorum. switchde en alttaki pozisyondaha mı daha bass dır, en üstteyken mi?

Yorum

gitarİST97 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            teşekkür ederim. peki bir şey sormak istiyorum. switchde en alttaki pozisyondaha mı daha bass dır, en üstteyken mi?
            en üstteki

Yorum

ara pozisyonlar da güzel sonuçlar verebiliyor 2. ve 4. yolu da denemeni tavsiye ederim.

Yorum

2 3 ve 4. pozisyonda çok güzel clean tonlar elde edilebiliyor. anladığım kadarıyla gitarlarda solo atılmaya uygun tonun en üst pozisyonda ritme uygun tonun en alt pozisyonda (genelde böyledir) olmasının sebebi sahnede tek hareketle kolayca değiştirebilmek. parçada ritim çalarken en alttadır mesela, tam soloya girmeden evvel alttan elini sallayıverirsin en üste çıkar switch

Yorum

Ama genellkle sololar tiz seslerde ***** ve en alttaki switch daha tiz sesler elde etmeni sağlıyor (high). Neden en üst

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                  Initializing Tabs & loading Content...
                  Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                  X