Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aktif Manyetik ve Pasif Manyetik Olayı

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

kardeslerim yani tek farkları sadece pil,guclu ton ve sustaine farkımıdır?

Yorum

Hayır birinin üzerinde sesi kuvvetlendiren ve bunu pil yardımıyla yapan bir pre-amp olması ve tel sarımlarının daha fazla olması, diğerinin ise sadece bobin sarımları olması ve sesi amfli yardımıyla yüksetmesi. Aktiflerde ses amfiye yükseltilmiş olarak gidiyor, pasif olanlarda ise hiç ellenmemiş olarak gidiyor.

Yorum

haa tşkler

Yorum

şimdi arkadaşlar mtm2 de emg lerin çok iyi gideceğini söylemişsiniz. bende de mtm2 var ve dimarzio taktırmayı düşünüyorum. ''x2n - d activator'' ve evolution ikilisi arasında kaldım.. sizce hangisi daha uygundur? (thrash-death ağırlıklı tonlar için)

gene oydurmasam ben de olur deme

Yorum

Hayıt Synch dostum kesinlikle öyle bir problemin olmaz hatta şu anda alexi laiho bile EMG HZ H4 kullanıyor bildiğim kadarı ile...Bendede su anda bi LTD Alexi 200 var EMG 81 taktırdım ve cidden hos oldu...ayrıca yuva acmak falan hiç gerekmiyor yani...bu arada çift humbucker lı arkadaşlar size tavsiyem EMG 81-89...

Yorum

aktif manyetik için gitarı oydurmaya falan gerek yok o pil potansların oldugu bölüme rahatlıkla sıgıyor benim gitarımda ilk zamanlar emg 85 ve inf manyetik vardı aynı anda çalısmaları kötü oluyor ama emg ötme yapıyor ve inf nin sesi emg den daha az geliyor bence alırsanız set alın . aktif manyetik kötü gitardada iyi ses verir ama pasif manyetik agacı iyi olmayan gitarlarda fazla işe yaramaz birde amfinizin kaliteside önemli

Yorum

şimdi aktif manyetikle pasif manyetik yan yana konabilr mi?

ayrıca seymour duncan sh13 (dimebucker) pasif mi aktif mi?
                Son güncelleyen radiopassive; 11-04-2009, 01:22.

Yorum

yan yana kullanırsın ama onun baglanmasını bilmiyorum fakat yan etkileri var işte mesela ses çıkış farkları sh-13 aktif değil

Yorum

Arkadaşlar Cort EVL-X4 'ün manyetikleri nasil? Güzel mi? Pasif galiba, bu gitarı bilgisayara bağladığımda Guitar Rig Programından güzel ses alabilirmiyim? ve Ben Metallica, Slayer, Pantera Gibi Grupların yanısıra türklerdende duman, pentagram vs çalmak istiyorum bu gitar o tonlara uygunmudur?

Yorum

SupporT isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                      Arkadaşlar Cort EVL-X4 'ün manyetikleri nasil? Güzel mi? Pasif galiba, bu gitarı bilgisayara bağladığımda Guitar Rig Programından güzel ses alabilirmiyim? ve Ben Metallica, Slayer, Pantera Gibi Grupların yanısıra türklerdende duman, pentagram vs çalmak istiyorum bu gitar o tonlara uygunmudur?
                      EMG HZ Manyetikler evet pasif manyetikler
                      EMG HZ Pasif olmasına ragmen Aktif (81/85/89/60 vs) manyetiklerden daha fazla sevenler de var
                      Yani tercih meselesi gibi de diyebiliriz. Biz iyi deriz sen beğenmezsin arkadaşlar vasat der senin çok hoşuna gider ama sen yinede bilgisayara bagladıgında aldığın sesden rahatsız olabilirsin, begenmeyebilrsin.
                      Mutlaka iyi bir amfide dinle öyle karar ver

Metallica ve Slayer için bayagı uygun. Megadeth için de Seymourlar kadar olmasa da iyi diyebiliriz

Yalnız duman çalmak için biraz sert kaçabilir X4 ler
                      Son güncelleyen Kirk-Lee; 16-07-2009, 18:43.

Yorum

Rg2550 alacaktım çok anlamam ama peki pasifin bir artısı yok mu aktife göre sizce çok mu fark ediyor?

Rg2550'den vazgeçmem ama geçilmelimi sizce?

Yorum

-Pasif Manyetikler: Ses titreşimlerini elektrik sinyaline herhangi bir elektronik değişime uğrattırmadan dönüşmesini sağlayan manyetik türüdür. En sık kullanılan manyetik türü olup, sesin tınısı (frekans cevabı) sadece manyetiğin bazı fiziksel özelliklerine (yüksekliğine, mıknatısına, sargısına) bağlıdır.

2-Aktif Manyetiker Bu manyetikler ses titreşimlerini bazı elektronik devreler ile bozunuma uğratan manyetiklerdir. Sinyali içerisindeki güç kaynağını (genelde bu bir pildir) kullanarak pre-amp ile güçlendiren, aktif filtrelerle ve gömülü equalizerlar ile sinyalin özgününden farklı olarak enstrumandan çıkmasını sağlayan manyetiklere denir.

wikipedia'dan buldum yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...

Yorum

aynen *** yardırmak zorundasın ama sonunda buna değicek emin ol **** güçlü bir anfin varsa çalmaya doyamıycaksın,ama bu **** masraflı bir iş bunuda göz önünde bulundur her yaparım diyene yaptırma tünele götür orda araştır büyük bir üstat var işini en iyi yapanlardan

Yorum

Herkese selam. Benimde bir sorum olacak bu manyetikler için. gitara yeni başladığım için fAzla bilgim yok, p yüzden mazur görün beni. ileride cort x-11 veye cort x-th modeli bir gitar Almayı düşünüyoum. tAbi fikrim değişebilir şimdilik gözüme kestirdiğim bu. Sorum şu : bu gitarlArdA aktif manyetik var. bunları çıkartıp yerlerine pasif manytik koyabilirmiyim ? yoksa aktif ise diğer manyetikler de aktif mi olmak zorundA ? (biri aktif diğeri pAsif değil, yalnış Anlaşılmasın. aktif manyetikleri çıkartıp yerine psif olAn manyetikleri taksam olurmu çalışır mı diyorum ? )

Yorum

benimde çok merak ettiğim ve manyetik seçimlerinde herkesin bilmesi gereken bir sorum olacak. aktif manyetiklerle efek verirken efekler pek anlaşılmıyor.ama pasiflerde gayet iyi anlaşılıyor. aktiflerle de pasifler gibi efeklerde doğal tonlar alamazmıyız?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X