Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aktif Manyetik ve Pasif Manyetik Olayı

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Aktif Manyetik ve Pasif Manyetik Olayı

arkadaşlar bana aktif ve pasif manyetik hakkında bilgi verebilirmisiniz bende ibanez köprüde INF1 neckte INF2 humbuckerlar var şimdi ben bunun aktif mi pasif mi olduğunu nerden anlicam ayrıca aktif olunca ne oluyor olmayınca ne oluyoo ve hangisi daha iyidir?

saygilar

aktif olunca 9 voltluk pil ile çali?iyor, di?aridan beslendigi için daha güçlü bir manyetik olmu? oluyor. bu konu hakkinda çok yazildi çizildi bi ara?tir derim forumu...

Yorum

sitesinde yazar ama ibanez gitarlarynda aktif manyetik bulunmaz.
      zaten aktifse kendini belli eder,gurutu sorunu olmaz,monitorden,tvden vsden etkilenmez(ac distortion kanalyny,manyetikleri monitore cevir, eger parazit karysyyorsa pasifitr) ve cok guclu(bol tortulu) distortion tonu vardir.ayryca gercekten cok uzun sustaine sahitptirler,yani vur tellere,dinle bakalym kac saniye tynlama devam ediyor..

Yorum

aktif manyetikli bir gitar alınmaya değer yani!!?

Yorum

Ya benim bi sorum *****..Bende ESP nin LTD Ax-50 model bi gitarı var 2 tanede humbucker manyetiği var...Şimdi benim esas kafama takılan buna emg aktif takabilirmiyim??My dukkanda gitar var ordan bakabilirsiniz.....

Yorum

takarsın niye takamayasın. yalnız şöyle güzel bi kestirceksin gitarı pil yuvası için.

Yorum

Kime yaptırabilirim bunu İstanbulda??**** ne kadar sürede olur ve kaça patlar???

Yorum

benim manyetikler aktif manyetik..ben cort g210d kullanıyorum...arkasında 9 voltluk pil yuvası var..
                yorumları okudum evet doğru hepsi..ancak şöyle birşey var manyetikler sadece o pille çalışm ıyor..sadece distortion vereceğimiz zaman açılıyo...onun dışında kapatırsak hayatına pasif olarak devam ediyo.ve gayet sağlam bi ses veriyo acayip zevkli..yani belki çok sağlam bi gitar olmayabilir ama yeni başlayanlara güzel bi kullanım vermişler..ben gayet memnunum.

Düzenleyen - The_Way_Of_Petrucci on 03/04/2007 19:00:28

Yorum

aktif manyetik pil ile çalışan bir devre sistemine sahiptir. küçük bir pre-amp görevi görür. dip gürültüsü ve bol distortion gibi özellikleri olduğunu ben pek hissedemedim açıkcası tam tersi emg lerde dip gürültüsü sıkıntısı yaşanıyo. aktif manyetiğin faydaları hakkında 1 saat hiç durmadan konuşabien arkaaşlarım var ama tecrübe ettiğim kadarıyla olay şudur ki elektrogitarda extrem tarzlar için çok uygun. özellikle kayıtlarda çok kendini belli ediyo bir de diyelimki ampli taşıyamıyoruz konserde line-6 tarzı bir dijital veya sansamp gibi analog bir pre-amp la tesisata gireceğiz aktif manyetik bu durumda pasif manyetikli bir gitara oranla daha randımanlı bir ton veriyo çünkü pil devresi pre-amp işi ****** ve daha hacimli bir ton veriyo.

Yorum

Ben MTM-2 alıp EMG 81 85 aktif set takmak istiyorum, şimdi gitarı yardırmak zorunda mıyım?

Yorum

Hayır gitarı yardırmak zoruna değilsin. Sadece pili potların olduğu yere koymak stemiyorsan ektra olarak bi pil yuvası açtırabilirsin. Ama pil potların boşluğunda da durur yani. Bi zararı dokunmaz.

Yorum

Ben MTM-2 alıp EMG 81 85 aktif set takmak istiyorum, şimdi gitarı yardırmak zorunda mıyım?
                        sen şimdi cort mu alıcan ibanez mi merakla bekliyorum o günleri görcem inşallah

Yorum

Aktif manyetiği ibaneze de taksanız dandik bir gitarada taksanız benzer sesler verir.Oldukça güçlüdür.Ama yanlış hatırlamıyorsam gitarın ağacı önemli bir rol oynuyordu aktif manyetiğin iyi performans vermesinde.

Yorum

mesela ibanez jem 20th gibi bir gövde varsa

Yorum

mtm-2 nin gövdesi maun, gayet iyi uyacağını düşünüyorum EMG aktif setinin.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X