Duyuru

Collapse
No announcement yet.

DiMarzio Manyetikler?

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• DiMarzio Manyetikler?

herkese selam

ibanez rg serisi gitarima iki humbucker taktirmayi dusunuyorum yalniz aradigim bir ton yok yani tarz yok diyim. gitarima en iyi neticeyi verecek olan humbuckerlar nelerdir baska markada olabilir clean ton ve distoursunda etkili olsun fakat distoursuna dahada yatkin olsun

birde arkadaşlar gitarin su tur agacina neden su tür manyetikler tercih edilirki bunu hala anlamis degilim

X2N tavsiye ederim. Basswood tipi a?açlarda ses daha tiz, mahogany gibi a?açlarda daha tok çykar bildi?im kadaryyla.

Yorum

aslynda hangi agaca hangi manyetik durumu su..bazy agaclar tiz tonlary bazy agaclar bass tonlary daha iyi cykartyr,eger sen tiz ton cykartan bir gitara cok bass tonlu bir manyetik takarsan,gitarin ozellklerinden yarrlanamazsyn,tonlar bogulur ama bu kesin bir kural degildir kesinlikle ,tamamen zevk isi..

birde gitarina en cok giden bir manyetik diye birsey yok,yani kafanda ki tonlary sekillendir,sevdgin gitariste gore benzer bisiler ara.yoksa herkes kafasyna gore birseyler soyler.ama manyetikler arasynda uyuma dikkat et,mesele 4.pozisyonda ya da 2.pozisyonda manyetikler uyumsuzsa garip tonlar alyrsyn.

X2n in cykysy cok yuksek,distortionda cok yyrtyycydyr ve guzeldir, cleande asla verim alamazsyn ama bir dimarzio paf pro ile cogu durumda iyi sonuc alyrsyn,ayny sekilde fred ve tonezoneunda hem cleanleri hem distortionlary iyidir..son saydyklarymyn midleri daha coktur ,paf pro ise daha satriani tonlaryna benzer.

Yorum

Aradigim ton yok diyorsun da , dinledigin sevdigin muzisyenler de mi yok??

onlarin tonlarindan begendigini sec mesela,...dimarziolarin %90 i olur o gitara sanirim,...

tabi o manyetigi almak tek basina o sesi almak olmuyor malesef, bunu aldigim dimarzio hs-3 te (malmsteen) aci aci yasiyorum
        (anfi , pedal vs en az manyetik kadar onemli tonda)

Yorum

ya ben aslinda sert muzik dinliyorum yani pentagram demirdemirkan (son albüm) sebnem ferah metallica filan bu adamlarin sololarini calmak istiyorum SaronDoUrden'in tavsiye ettigi x2N nasil uyarmi benim ibaneze yoksa biraz abesmi kacar eger uyarsa san?rsam bu x2N köprü için neck'e ne onerirsiniz?

Yorum

X2N kesinlikle köprü için, neck'i aklyndan bile geçirme. Clean falan da dü?ünme bununla. Chuck Schuldiner'in kullandy?yny da hatyrlat kendine arada ki ilk fyrsatta gidip alasyn .

Neck'e Air Norton ya da PAF Pro iyi olur sanyrym ama bir bak sitesine orada yazyyor hangi pozisyona tavsiye edilir diye.

Yorum

ya aslinda clean ton iyi olmasa da olur distorsunda iyi olmasi kafii. simdi tek korkum taktiktan sonra biseye bezememe gibi bir durum sozkonusunun dogacagini ummak oluyor. bu manyeti?i kullanan arkadaşlar varmy ve bu manyeti?in sesini dinliyebilecegim bir site varmy dimarzionun sitesinde ses dosyasi yok birde kivilcim muzige jack almak icin gittigime onlarada sormustum bu durumu bana onlar seymour duncan 59 ve jb , dimarzio breed ve paf joe yi tavsiye etmi?ti ,. simdi kafam iyice karisti bu manyetiklerle nasil kiyaslanabilir bu x2N?

birde arkadaşlar merak etti?im ?ey, bu seymour duncan ve dimarzio manyetikler tek bir ulke fabrikasinda mi uretiliyor yoksa gitarlardaki gibi kore maly cin maly olanlarida varmy bunlara da dikkat etmelimiyim

Düzenleyen - ibanez834 on 01/09/2004 17:46:04

Yorum

Distortion için istiyorsan X2N'in sertli?inden ?üphen olmasyn. Kesinlikle bir ?eye benzer ama JB de çok iyidir.

Yorum

x2n nin tonu nu baska bir gitarda dinledim bu oldukca sert geldi dimarzio breed ve paf joe almaya karar verdim nasil sizce?

Yorum

guzel secim,bende olsa oyle alyrdym.

Yorum

Ben de Seymour Duncan '59 ve JB kullanyyorum..her iki tonda da i?ime yaryyor(clean ve dist)çok memnunum..zaten seymour duncan yn sitesinde adamlaryn kendi seçimi bu manyetikler..dimarzio paf pro da iyidir..

Yorum

Geçen gözüme takyldy MyDukkan da Bi dimarzio manyetik var.Acaba o nasyldyr?Bir an için almayy dü?ündüm?

Yorum

merhaba bende ibanez RG420FA var hard rock caliyorum bu gitarin karekteristik ozelliğine uygun cift humbucker alacagim. clean tonda fender strart tonu distorsionda ise sert dist. tonlari (cok sert değil) alabilecegim manyetik markasi modeli vs. hangisini önerirsiniz acil yardiminiza ihtiyacim var koprude Dimarzio Fred neckte ise dimarzio Paf joe nasil manyetiktir bu manyetikler hakında da bilgi verirseniz sevinirim

Yorum

x2n kullanıyorum metal müzik için mükemmel ama cleanleri işe yaramaz cleande neckteki stok jackson manyetiği kullanıyorum

Yorum

ibanez rg1570 gitar icin bridgede X2N dusunuyorum...Neck icin de paf pro ama neckteki manyetiğin cleanLerinin iyi oLmasInI istiyorum... Neck icin baska tavsiyeLeriniz varmI ve bu manyetikLer Basswood agacIna gider mi ?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X