Duyuru

Collapse
No announcement yet.

DiMarzio Manyetikler?

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

yok ağaçları düğün müzisyeni mantalitesiyle sınıflandırmayı primitif olarak tanımladım hani şu bas şu tiz falan diye yani ifade olarak yanlıştır demiyorum.

Yorum

peki ibanez rgt 42dx e hangi manyetikleri takarsam cleanlerim neck te fender gibson arası,bluese a yatkın,(mesela pink floyd) distortion da da satriani,vai gibi dolgun sustaini bol,olurköprüde ise istediğim ton hem rock hem metal için uygun çok sert olmayan bi distortion,mesela sentenced,stratovarious,john petrucci(lie)gibi sıcak ve cleande yine bluese a yatkın özellikle switch 2.pozisyonda fenderlerin verdiği ton var ya(yine pink floyd)onun gibi tonlar alabileyim.biliyorum bunlar biraz uç tonlar ama arasında bi şeylere razıyım.kısacası ben bar programlarında kullanabileceğim her tarza yatkın tonlar verebilen manyetikler istiyorum.bu arada bu gitarda maun ağacı kullanılmış,neck-thru 5 parça maple klavye var.ve iki humbucker var single yok 5 pozisyon switch.neck parallel humbucking oluyor 4.pozisyonda.2.pozisyonda ise neck ve bridge single olarak çalışıyor.ben şimdilik pek dinleyemedim manyetiklerin sample larını sadece şarkılardan biliyorum tonları az cok.paf pro evolution tonezone ve paf joe benim aklımdan geçenler.ama kesinleşmedi daha dinleme fırsatım olmadığı için.siz ne dersiniz.ve ayrıca su alnico/seramik olayı nedir

Yorum

böyle ton veren manyetik üretilseydi piayasada tek olurdu herhalde

bir kez kafandan çıkar bunları bir arada sunacak birşey bulmayı. bir kez, alacağın tonda etkili onlarca nokta var. misal; gövde ağacı, sap ve klavyenin ağaçları, sap dolgunluğu (sustain için çok önemli), gövde genişliği, tel kalınlığı, amplinin özellikleri ve tonlanışı, kullandığın pedallar ve bunların birbirine uyumu.... ve en önemlisi TUŞEN!!!!!

eğer elindeki diğer ekipmanları belirtirsen, sana versatile (çok yönlü, kullanışlı) bir kaç tavsiye vermeye çalışırım. bu arada 5 parça maple kalvye değil, sap kastediyorsun sanırım.

şu istediğin tonlara bir bakalım ama önce:

şimdi bir kez, fender ve gibsonlar çok farklı ses karakteri olan aletler. neckte bu ikisinin arası bir ton istiyorsan, prs marka gitarlara veya benzerlerine bakacaksın. bu gitarlar, gövde ağaçlarındaki katmanlı yapıları ile fender ve gibson arası tonlar elde etmişlerdir. (tabi bunlar çok pahalı, pro müzisyen işi)

gitarın muhtemelen, istediğin sustainli solo tonu için yeterli olacaktır. ama neckte cleanler için fender tonu, dist için de vai tonu almak zor. bahsettiğin adamlar bile bu tarz uç tonlarda farklı ekipman kullanıyorlar. clean'de tuşani biraz sert tutar,ve balki bir pedalla tonu hafifçe boostlarsan, fender hissiyatına bir nebze yaklaşabilirsin. ancak ibanezler fendere yakın aletler değil. hele maun gövdeliyse çok zor. dist içinse kendine güzel bir dist pedalı alman gerek. ben fulltone dist pro öneririm eğer alma imkanın varsa. yelpazesi çok geniş.

köprü içinse ben hep seymour jb tavsiye edrim türkiye'de bulunması kolay aletler için. pek dimarzio tercih etmiyorum. ama paf pro ile uyumlu olup olmayacağı hakkında fikrim yok.

paf pro'lar güzel manyetiklerdir. neckte çok keyifli solo tonları verir bana göre.

şimdilik aklıma gelenler bunlar. umarım faydası olur.

Yorum

aslında her seyi kısaca söyle özetleyebilirim.steve vai tender surrender.bu şarkıdaki clean ve drive tonları(tabi manyetik bazında)yaklaşsam yeter diyebilirim.kesin olarak o tonu yakalayaileceğimi zaten ummuyorum.hatta biraz farklı,bana özgü olması daha çok işime gelir.bu farklılık da cleanlerin biraz daha yumuşak,blues ve pop a yatkın,(neck manyetik için)köprüde ise biraz daha sert sesli,prodressive,power metal tonlarına yatkın bir manyetik arıyorum.tekrar belirteyim kesin sınırlarım yok en çok hangi manyetikle yaklaşabilirim?benim sorum bu.gitarın tuşesi gül ağacı sap da beş parça maple ve walnut(ki bu da ceviz galiba)ve neck-thru(her ne kadar boyalı olsa da bir yararı olur herhalde ).paf pro sanırım beni büyük ihitmalle tatmin eder diye düşünüyorum fakat diğer manyetik ne olmalı?ve hangisini nereye takmalı?sanırım paf pro her pozisyona uygun bir manyetik.

Yorum

ağaçların tiz ses bass ses verme muhabbeti yoktur kim demişse iyi sıkmış ağaçların rezonans farkı vardır en fazla. ağacın kimyası gereği bünyesindeki havaboşluklarının sıklığına göre sesin rengi değişir bu şekilde tarzlara göre ağaç seçilir. geri kalan manyetiğe kalır mid,treble ve bass seviyeleri ve MV cinsinden çıkışı uygun olan manyetikler seçilir. bendede japon bi rg 505 var ıhlamur(basswood) ağacı. sen tam olarak ne tarz istediğini yaz. gitarının ağacına göre dimarzio modelini öneririm.
            Ses üreten, ses ileten herhangi bir şey sesin tizlerine,midlerine veya baslarına etki eder. Biz algılayamasak bile böyle bir şey her zaman vardır ve gitar ağaçlarında bu çok bariz algılanabilecek bir seviyededir. Sesin her frekansının değişik dağılma/iletim özellikleri vardır ve bazı maddeler bazı frekansları "daha az kayıpla" iletirler. Bu da o seste o frekans karakterinin baskın olmasını sağlar.

Yani daha tiz ses veren ağaç aldığı sesin tizlerini yükselten bir amplifier değildir tabii ki ama kimse bunu düşünmüyor sanırsam

Bir de ağaçların kimyası gereği değil de ağaçların fiziksel yapısı gereği olsa gerek

X2N kesinlikle köprü için, neck'i aklyndan bile geçirme. Clean falan da dü?ünme bununla. Chuck Schuldiner'in kullandy?yny da hatyrlat kendine arada ki ilk fyrsatta gidip alasyn .

Neck'e Air Norton ya da PAF Pro iyi olur sanyrym ama bir bak sitesine orada yazyyor hangi pozisyona tavsiye edilir diye.
            Aslında X2N en versatil manyetiklerden birisidir, clean tonlar için de gayet elverişlidir. DiMarzio'nun coil splitting özelliği için özel olarak dizayn ettiği manyetiklerden birisidir. X2n'in coillerinin output seviyeleri asimetriktir. Coil sptil ile single'a dönüştürdüğünüzde çalışacak olan (çalışması gereken) single'ın output seviyesi diğerinden daha yüksektir böylece ses seviyesinde oluşan abartı düşüş engellenmiş olur. Ve eninde sonunda "pasif bir single coil" yani iyi ayarlanırsa gayet iyi clean ton alınaiblir. Ayrıca X2N'i sapta da kullanan bir sürü gitarist var... Son olarak da X2N dimarzio'nun en eski manyetiklerinden birisi bildiğim kadarıyla. Geçenlerde ebay 79 model bir X2N satılıyordu mesela , metal müzik bile doğru düzgün yokken varmış yani o manyetik

Yorum

evet çok kaydadeğer manyetik gerçi ben köprü için steve's speciali daha çok seviyorum mid seviyesi düşük bass ı yüksek manyetikjleri severim. ama bu mayetiğin yaptığı işler belli death albümleri ve pentagram unspoken öncesi ve symphony x albümleri en basit örnekleri.

Yorum

Valla ben sizi bilmem ama ben kendi gitarımı modifiye etmeyi düşünüyorum büyük ihtimalle bridge e D-sonic veya steve's special neckede air norton kombinasyonunu uygulıycam çok iyi sonuçlar alınıyo bunlarla...

Yorum

bridge kesinlikle x2n tavsiye ederim

Yorum

ustalar peki ben benim x2nin köprüye bi d-sonic alsammı yoksa degmez onun yerine *** al mı diyosunuz ya da hiç alma degmez o gitarı at çöpe mi diyosunuz? (Anil sen ne diyon hocam sende bendensin bi nevi? n2 de aşağı yukarı x2 dolaylarında) cevabı acilen bekliyorum..

Ha ustalar ben pedal almayı düşünüyorum bir de büyük ihtimal mt2 olacak o sana yeter, boşver manyetiği sonra değiştirirsin diyenler de varmı?

Yorum

steve's special alcak arkadaşlar düşünmeden koşup alsınlar. ben acaip memnunum. bas ve tizler çok iyi midler az. scooped tonlar veriyo çok çok güzel. tok bi drive tonu gerçekten. ama clean 5 para etmez. yalan öyle clean mı olur. clean dediğin single manyetikten çıkar yanlız neck tarafına bence bi seymour daha iyi gidiyo.

Düzenleyen - Artanis on 16/10/2006 01:46:25

Yorum

x2n kullanan arkadaşlar manyetiği hangi yükseklikte kullanıyorsunuz kutusunda yüksek kullanılması yazarken ben çok alçak kullanıyorum we daha iyi sustainler alabiliyorum
                        acaba kutusundan çıkan ingilizce kağıtta neden yüksek tutulması önerilmiş bi bilginiz warmı

Yorum

arkadaşlar bende jackson js 30 serireisivar pickuplarım jacksonun kendi imalatıdır.neck bölümüüni değiştirmek istıorum.almak istediğim DiMarzio DP181 Fast Track 1 Single Humbucker Manyetik

sizce nasıl aradığım özellikler çığlıkları ii verecek bir de sesi uzatacak cleana gerek yok tarcım cem köksal gibi msn adresim handd_19@hotmail.com

Yorum

dimarzio paf ya da evo kullan bunların tizleri bayaa iyidir

Yorum

Arkadaşlar X2N ile hangi manyetik uyumlu olur sap bölümünde daha geniş tonlar alabilmek için?? veya dimarzio nun en çok yönlü manyetik ikilisi ne olur sizce..yeri gelince metal yeri gelince blues çaldırcak amfiden gelen gaine güzel yanıt vercek bir ikili?? gitarımın gövdesi maun.

Düzenleyen - AlyonE on 20/02/2007 01:08:39

Yorum

Steve's Special alabilirsin Neck için...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X