Duyuru

Collapse
No announcement yet.

DiMarzio Manyetikler?

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

bende cort-hiram bullock signature gitar var.Manyetik alıcam seymour duncan mı di marzio mu derken.Burada ash(dişbudak) maple gitarlardan bahsedilmiş.Benim gitarım dişbudak gövde akçaagaç sap..humbucker-single-humbucker dizilişi var.siz ne önerirsiniz.?.tarz derseniz blues diyebilrim ama sert çaldığımda beni yanlız bırakmasınıda istemiyorum açıkçası.. buna göre. air norton-evo2-airnorton . dimarzio seçim nası olabilir ? farklı setde söyleyebilrsinz mrkada olabilr yardımlarınız için şmdiden teşekkürler.

Yorum

Arkadaşlar American highway strat a dimarzio fast track mi yoksa seymour duncan hot rails mı önerirsiniz??

Yorum

w1ndwalker senin tercihin. paf pro veya paf joe olmalı. Bu manyetiklerden hem güzel blues tonları alırsın hem de drive a bastığında canavar gibi distortion alırsın. Ama benim tercihim seymour duncan

Yorum

ya efenim ben şu an cort g210d kullanıyorum..ilk aldığım gitardı..ve ben gayet memnunum..ama 4-5 ay sonra değiştirpi ibanez rg presitge serisi birşey alacağım...yani progressive ve clean için bu gitarı istiyorum.ancak içimde bi cort sevdasıda var ki emg leri var ve sert gitarımda olsun istiyorum belirli bi tarzım olsa müzisyen olmazdım.kafama esen sertlikte müzik yapmak isterim..soracağım soru şu dimarziolar((rg 2550 edeki)) sert tonlarıda verebilirmi??alsammı almasammı çok derin düşüceler içindeyim..

Yorum

merhaba. ibanez grg270 gitarıma köprü manyetiği almayı düşünüyorum. Evo 2 önerir misiniz? genellikle muse çalmaya çalışıyorum.

Yorum

herkese selam

ibanez rg serisi gitarima iki humbucker taktirmayi dusunuyorum yalniz aradigim bir ton yok yani tarz yok diyim. gitarima en iyi neticeyi verecek olan humbuckerlar nelerdir baska markada olabilir clean ton ve distoursunda etkili olsun fakat distoursuna dahada yatkin olsun

birde arkadaşlar gitarin su tur agacina neden su tür manyetikler tercih edilirki bunu hala anlamis degilim

Yorum

Merhaba arkadaşlar bende ibanez sa 1260 av gitar var maun gövdeli köprüsü wilkinson gibi ama kilit sistemi yok üzerinde şu anda ibanezin V2 manyetiği var biraz yumuşak geliyor bana anfim roland cube 30 metal tonunda çalıyorum.Anfi basslı tonları çok iyi yansıtıyor tiz tonlarda ise çok kötü.Benim istediğim tonda aslında tam olarak bu(metal tonu yani) ama biraz daha output ve sustain istiyorum.Düşündüğüm bir manyetik var
                Evolution Bridge Dp159 (ki bu manyetiğinde tonları hoşuma gidiyor ama outputa ne kadar çözüm olur bilmiyorum) bana taksimde önerilen ise Seymour Duncan Custom arkasında herhangibi model göremedim (sh5 sh6 sh11 gibi) direk Seymour Duncan Custom(jb4 ten biraz daha yüksek çıkışlı diyordu büyük ihtimalle sh11 customdır) yazıyordu
                ben sizin manyetik tavsiyelerinizide duymak istiyorum.Şimdiden teşekkürler.

Düzenleyen - ralfcs56 on 20/05/2007 11:43:12

Yorum

eraba arkadaşlar bende bi ibanez rg var...
                  manyetiklerni deişmek istiyorum ama ben death ten başlaıp deep purple hatta rainbowa kadar uzanan müzikler çalıorm =))

aklım x2n de kaldı ama necke nasıl bi manyetik takabilirim ki bu durumu dengeliyim??? saolun

Yorum

arkadaşlar ben Ibanez sa120 almayı düşünüyorum. ve manyetiklerini js1200 deki paf joe ve paf fredle değiştirmeyi düşünüyorum. sizin görüşleriniz nelerdir ?
                    Bir de bu manyetileri nerde bulabilirim ve piyasası ne kadar bu manyetiğin bilen varsa cevaplarını bekliyorum.

Yorum

Cort EVL-K4 için bugün DiMarzio Tone Zone ve Paf Pro aldım. Bu Manyetikler hakkındaki düşünceleriniz nedir? Sitesinden baktım Paul Gilbert, Joe Satriani, Vinni Moore gibi isimler tercih etmiş bu manyetikleri. Tone Zone'u köprüye, Paf Pro'yu sap'a takmayı düşünüyorum. Siz nasıl olur ve EMG-HZ manyetiklerin sıfır fiyatları nedir? Kaça satarım ben ikinci elde ?

Yorum

emg hz leri beğenmedinizmi? neden ?

Yorum

Fena değiller ama biraz çıtayı yükseltmek ve karakteristik bir manyetik seti almak istedim. Cuma günü elimde olacaklar

Yorum

bence en iyi manyetiklerden biri hatta benim için seymour duncan la ikisi 1 numara herkese de tavsiye ederim

Yorum

Ibanez GRG 270 var Fast Track 2 Middle aldım Kopruyu JS Paf joe yapacağım sapıda Super Distortion serisinden bisey ama tabi kurban bayramı lazım

Yorum

merhaba arkadaşlar...

manyetikler konusunda az çok bilgiliyim...gitarım squier standard strat ve gövdesi agathis...

müzik açısından hem clean hem de dist. tonlara ihtiyacım oluyor..yani alacagım manyetikler beni tamamlamalı...

gitarımda bridge'de texas special bulunuyor...digerleri şuan stock manyetik..kafamda şekillenmiş bi degişim var fakat burda bulunan bilgili ve tecrübeli arkadaşlarımın da fikirlerini almak istiyorum..

kafamda kurdugum şekiller:

1) neck: dimarzio yjm
                                middle: texas special(bridg olanı satıp middle almak)
                                bridge: dimarzio evolution(pickguardı degiştirip SSH yapmak)

2) neck:yjm
                                middle:yjm
                                bridge: texas

amfim: mg100dfx
                                pedallar: dodyjm308, mxr doubleshot

farklı iki kambinasyon hazırladım böylece...görüşlerinizi almak beni mutlu edecektir..herkese kolay gelsin..

Sevgi ve Saygı...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...