Duyuru

Collapse
No announcement yet.

DiMarzio Manyetikler?

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

bende neckte paf pro war.cleani iyi bi manyetik ama iyi clean derken sesi güzel veriyor ama karakteri sana uymaya bilir.(aslında sade ve güzel bi cleani war).Basswood a uyuyar sololarda falan çok tatlı bi soundu war.distortionları kalın-sert karışımı (ne demekse artıkgüzel yani.
    yalnız sen bu gitarı sıfır almayacak mısın?üstünde dimarzio stock manyetikler olacak belki onları beğenersin,aceleye gelmesin...

Yorum

ne yazIkki benim aLacagIm ibanezin uzerinde standart IBZ manyetikLeri var yani dimarzio ibanez degiL...Prestige serisinin dusuk modeLLerinden RG1570, digerLeri cok pahaLI ve tek fark manyetikLer oLdugu icin modifikasyon daha uygun geLdi bana ... Hem sonradan manyetikLeri satma imkanIm da var ... InsaLLah yazIn aLIcam tabi bi tersLik cIKmazsa ama simdiden bazI seyLeri arastIrMakta fayda var...

Düzenleyen - peccatus on 05/11/2005 11:46:15

Yorum

paf pro ve evo'da düşünebilirsin bunlar çok sağlamdır.
        Ama paf pro x2 gibi yırtık değildir
        Satriani gibi güzel sesler çıkar ondan

Yorum

peccatus özür dilerim kafam rg2570e gitmiş...doğru sölüyorsun tek fark manytikleri(aslında onunda üzerinde v7 s1 v8 manyetikler var ki onlarda çok iyi manyetikler) ve çok mantıklı düşünmüşsün bence.
          Maxwell dediği gibi bende köprüde evolution neckte pafpro war.İkisinden de acaip memnunum süperler,istediğim tonları tamamıyla karşılıyorlar(off amma da övdüm bea ama öleleryalnız humbuckerleri değiştirecksen orta manyetiği de değiştirmeni tavsiye edicem yoksa switch 2.3.4. pozisyondayken manytikler uyumsuz olacağından kötü ve az ses alırsın.(benim gitarda öyle ama alıcam bi dimarzio daha orayayani güzel ve uyumlu bi pickup seti kurmaya çalış...neyse umarım yardımcı olabilmişimdir...

Yorum

Ortaya fast track 1 veya 2 dusunuLebiLir...Dimarzionun web sitesinde paf pro ve evolution icin ft1 X2N icin ft2 iyidir yazIyor... Tabi ikincinin cIkIsI birincininkinden daha yuksek... zaurakh zaten neredeyse butun mesajLarIma sen cevap veriyorsun onun icin cok yardImcI oLdun saoL... MaxweLL sana da cok tesekkurLer...

Yorum

ne demek sen saolben de single için fast track1 alıcam hatta kıvılcıma gelicek yakın zaman hemen alıp takıcam bende...

Yorum

ben teşekkür ederim
                Saygılar

Yorum

<BLOCKQUOTE id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
                  Aradigim ton yok diyorsun da , dinledigin sevdigin muzisyenler de mi yok??

onlarin tonlarindan begendigini sec mesela,...dimarziolarin %90 i olur o gitara sanirim,...

tabi o manyetigi almak tek basina o sesi almak olmuyor malesef, bunu aldigim dimarzio hs-3 te (malmsteen) aci aci yasiyorum
                  (anfi , pedal vs en az manyetik kadar onemli tonda)
                  [/quote]

söylemen cok iyi oldu.nerdese alıyordum bende

Yorum

ağaçların tiz ses bass ses verme muhabbeti yoktur kim demişse iyi sıkmış ağaçların rezonans farkı vardır en fazla. ağacın kimyası gereği bünyesindeki havaboşluklarının sıklığına göre sesin rengi değişir bu şekilde tarzlara göre ağaç seçilir. geri kalan manyetiğe kalır mid,treble ve bass seviyeleri ve MV cinsinden çıkışı uygun olan manyetikler seçilir. bendede japon bi rg 505 var ıhlamur(basswood) ağacı. sen tam olarak ne tarz istediğini yaz. gitarının ağacına göre dimarzio modelini öneririm.

Yorum

dimarzio nun kendi sitesinde gitarının özelliklerini ve istediğin,aradığın sesleri yazıosun,senin için uygun manyetikleri seçip gösterio site zaten...

Yorum

gitarını o kadar iyi tanıyan adam manyetiğini de tanır firmalara ve söylentilere güvenmez. örneğin bi giyim mağazasına gittiğimde üstüme ne giysem çok yakıştı diyolar ama hiçbiririni beğenmiyorum kendime en uygun gördüğümü alıyorum.

Yorum

çok doğru sölüyosun.ama manyetikleri gitar dener gibi deneyemiyoruz.sadece özelliklerini okuyoruz ve sample lar dinliyoruz.
                          yalnız ben dimarzio manyetiklerimi alırken dimarzionun sitesinde manyetik önerme programı yoktu.ben kendi gitarıma ve tarzıma göre seçtim aldım manyetikleri.çok memnun kaldım.sonra siteye o program eklenmiş bakayım dedim bende,sitede benim aldığım manyetikleri önerince hoşuma gitti,adamlar öyle rastgele seçmiyo boşuna yapmamışlar programı dedim...

Yorum

ağaçların tiz ses bass ses verme muhabbeti yoktur kim demişse iyi sıkmış ağaçların rezonans farkı vardır en fazla. ağacın kimyası gereği bünyesindeki havaboşluklarının sıklığına göre sesin rengi değişir bu şekilde tarzlara göre ağaç seçilir. geri kalan manyetiğe kalır mid,treble ve bass seviyeleri ve MV cinsinden çıkışı uygun olan manyetikler seçilir. bendede japon bi rg 505 var ıhlamur(basswood) ağacı. sen tam olarak ne tarz istediğini yaz. gitarının ağacına göre dimarzio modelini öneririm.
                            sesler, kendi içlerinde harmonikler ve farklı frekanslardaki gruplar halinde olduğu için, gitarın ağacı, daha yüksek frekanslı bir sesle iyi rezonans verirse tizlerin kuvvetli çıkmasına ya da tam tersinin olmasına sebep olabilir. mesela dişbubak bir ağaç tizlerin daha kuvvetli çıkmasına yardımcı olur. maun ise daha bass tınılar ile rezone olur. hatta gibsonlarda bunu dengelemek için üstte akçaağaç kapak olur. sen sanırım tiz-bas ses verme olayını C-D gibi farklı sesler vermeye sebep olma gibi anlayarak yazmışsın sanırım. o tabi saçmalık olur. ama o cümlede kast edilen şey, senin altta yazdığın şey aslında.

Yorum

özellikle fenderlerde ash(diş budak) ile maple(akça ağaç) kullanılır gitarı anfiye bağlamadan bir iki pena vurunca çinladığını hissedersin bu ağacın daha az titreştimesi ile ilgili kanımca. anfiden alınan ses daha ince olabiliyor diğer ağaçlarda tığkı gitardaki neck ve bridge manyetiklerin ses farkındaki gibi titreşim yoğunluğuna orantılı bass karakterli ses alabilirsin aslında haklısın ama şu ağaç bass şu ağaç tiz denmesi çok primitif geliyor bana. ağacı bikaç sene toprakta bekletirsen karakterini buyük ölçüde değiştirirsin bunun birçok işlemi var. yani ağaçlara yargısız infaz yapmayalım dimi

Yorum

aslında ağaçların kendi sabit karakterleri var, yoğunlukları ve liflerinin özelliklerinden kaynaklanan. ağacın nem oranıyla oynamak mümkün genel olarak. ağacı toprakta bekletmek gibi birşey hiç duymamıştım ama. ya fırınlanır ya da doğal olarak nem oranı düşük odalarda kurumaya bırakılır benim bildiğim. taoprakta bekletme hadisesini hiç duymadım ve merak ettim.

ama her zaman gitar yapımcıları, gitar yapımında en önce gitaristin tarzına göre ağaç belirler. diğer seçimler sonra gelir. yani o kadar da primitif bir seçim değil ki usta luthierler bile önce ağaç seçiyorlar

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X