Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Manyetik Tavsiyesi İstemeden Önce Okuyun !

Collapse
Bu konu kapandı.
X
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Eğitim Manyetik Tavsiyesi İstemeden Önce Okuyun !

Şu manyetik mi bu manyetik mi, şu marka mı bu marka mı gibi üstün körü sorulardan ve başlıklardan hem üye olarak hemde site yöneticisi olarak epey sıkıldım artık. Tavsiye istemeden önce lütfen biraz düşünün arkadaşlar. "Portakal suyu mu, limonata mı" gibi bi soru değilki bu. Pek çok bileşenden oluşan bir hadise manyetik arayışı ve doğru manyetiği bulma durumu.

Bir tavsiye istemeden önce belirtmeniz gereken konular lazım. Bunların en başında tarz geliyor.

Elektrik gitarlarla birden çok tarzda müzik yapıldığı bilinen bir gerçek. Hangi tarz müziği yapıyorsunuz, yapmak istiyorsunuz? Blues, country, jazz, metal ise hangi metal müzik türevi, rock ise hangi rock müzik türevi vb. vb.

Diğer konu ise hangi gitar ile kullanacaksınız bu manyetiği? "Strat gitarım var EMG60 takmak istiyorum ne dersiniz?" gibi sorular sormak bile, gitarın ne olduğunu belirtmeden sorulan sorudan daha mantıklı bir soru. Gitarınızı muhakkak belirtin.

Diğer konu ise hangi efekt aletlerine ve amfiye vb. sahipsiniz? Bunlarda can alıcı bir konudur ve muhakkak belirtilmelidir.

Ve son olarakda bu isteğe ulaşmak için ne kadar bir bütçe ayırdınız, ne kadar para verebilirsiniz? Bu konunun önemini söylememe gerek yok sanırım.

Ayrıca önce bilgi sahibi olup, ondan sonra fikir sahibi olmaya çalışın. Önce bir araştırın manyetik nedir ne değildir, ton üzerindeki katkısı nedir, ne kadar değişiklik yaratır? Gerçekten ihtiyacınız olan sadece manyetik değişimi mi yoksa genel bir değişim mi? Elinizdeki gitar manyetik modifikasyonuna değecek bir gitarmı, değilmi? Bunları saptayın tavsiye istemeden önce.

Bunları belirtmeden sorduğunuz soruya, rastgele cevaplar alırsınız ve hiç bir işe yaramaz. Zaten böyle eksik başlık gördüğümüzde müdahale edeceğiz artık. Forum kirliliği yaratıyor çünkü.

Doğru ve işe yarar tavsiyeler için, lütfen bunlara dikkat edelim.

İyi forumlar.

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Initializing Tabs & loading Content...
Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
X