Duyuru

Collapse
No announcement yet.

hangi tarza hangi manyetik??

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

yani sonuc olarak metal tarzı için hangi manyetik olur (pasif manyetik 1-1-2 manyetik dizilisi)

Yorum

duncan dimebucker(köprü) duncan hot rails(sap)midle a da tak içinden ne gelirse

Yorum

kopruden sapa 2-1-1 (hum-sing-sing) rock-hard rock açısından iyi midir? yoksa 2-1-2 (hum-sing-hum) mı daha iyidir?

Düzenleyen - gmngnc on 04/02/2008 16:35:27

Yorum

bana sorarsan 2-1-2 daha iyidir. ama sadece gitar etkilemiyo bunu da bil yanındaki amfi pedal bunların da cok etkisi var

Yorum

metal için 2-1-1 fena mı ya da nası nası?kusura bakmayın nası sorcağımı bilemedim

Yorum

blues-jazz olanlar daha çok 3 manyetikli gitarlar mesela 1-1-1 olanlar gibi ya da 2-1-1 olanlarda jazz olabilir ama rockda olabilir,rock içinse daha çok 2-2 olması lazım ama 2-2yle metalde yapılabilir ama heavy metal ya da daha sert tonlar için 2-2-1 olması lazım H-H-S yani...

Yorum

warheart666 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                metal için 2-1-1 fena mı ya da nası nası?kusura bakmayın nası sorcağımı bilemedim
                Rock ve daha yumuşak tonlarda olur blues da yaparsın rock da yaparsın ama metal olmaz hafif kaçar

Yorum

metal müzik için emg doğru bir secim tabiki ama bununla birlikte güçlü bir anfi ve efekt aletleride buna etkendir metal için randall anfi iyi gider,pop poprock blues vb için fender,marshall a ise bütün hepsi tabi ingiliz olanına saygılarımla

Yorum

eğer jazz tonlar istiyorsan klavyesi güzel olan gitara 52' vintage telecaster USA manyetiğini takıcaksın... ton farkı çok az
                    Son güncelleyen canKUTTT; 05-10-2009, 19:31.

Yorum

yardım lütfen...

Sap: Rosewood 24 perde
                      Gövde: Akçaağaç
                      Gövde şekli: Standart

tabii en önemlisi istediğim tonlar...
                      manyetik dizilimine de karar veremedim açıkçası. köprü manyetiği humbucker mı single mı olsun diye düşünüyorum ama sanırım istediğim tonları söylediğim zaman üstatlar ne diyeceğini bilir.
                      NOT: işin terim kısımlarına girip de anlatmak istediğim şeyi anlatamayıp yani tabiri caizse s.çıp sonra sıvamamak için anlatabileceğim en rahat şekilde anlatacağım.

açıkçası bazen daha boğuk, bazen daha treble cleanler istiyorum. aynı zamanda overdrive tonlarda da iyi olsun istiyorum. yani cleanlere göre sönük kalmasını istemiyorum. yani anlayacağınız daha çok bir blues gitarı olsun istiyorum fakat, sert tonlardan da geri kalmamasını, daha sade soloların yanı sıra, biraz daha sert efektler kullandığım zaman "ah işte efekti bastım sert ton aldım" dan çok "gitarımın güzel, sıcak, sevgili tonları" diyebilmek istiyorum.
                      bütçe olarak sadece manyetiklere 400 lira civarı bir miktar ayırdım. olası durumlarda biraz daha sabredip üstüne para koyabilirim tabii ki. ama 400-500 civarında bir manyetik seti tavsiye ederseniz sevinirim ^^

aklımdaki set: fender strat noiseless strat pickup'ları.
                      şimdiden okumaya ve de bana yanıt vermeye vakit ayıran herkese teşekkür ederim.

Yorum

arkadaşlar blues'a merak saldım ve yeni gitar almayı düşünüyorum.sizce nasıl bir manyetik türü seçmeliyim...

Yorum

arkadaşlar bir sorum olacak S-S-H manyetik gitarla hem blues alternative rock hemde metal çalabilirmiyim Bir sorumda S-S-H ile H-S-H arasında ne fark var? lütfen yardım edin arkadaşlar

Yorum

kardeşim öncelikle s-s-h ******* bildiğin gibi fender felan aklına gelir haa h-s-h dersen kendini ispatlamış belli markalar var jackson ve ibanezler gibi arasındaki farka gelince tonlarında bakıp anlayabilirsin

Yorum

Arkadaşlar Cort x-5 im var.Başta biraz daha sert müzikler severdim ama şu anda daha hafif müzikler hard blues olabilir rock'n roll olabilir o türde yapıyorum.Gitarımı herhangi bir manyetik takviyesiyle blues canavarına dönüştürebilir miyim ? Yoksa ağacı işçiliği bunu kaldırmaz mı ? Manyetik düzeni H-S-H.Fakat biraz da korkum var açıkçası gitar sadece clean ton gitarı olsun da istemiyorum.Hem sert ton çalmam hem de bluesda da beni yüzüstü bırakmaması lazım.Bunu coil tap vs zaten sağlıyor gitar bu beklentini karşılar uğraşma daha fazlasını alamazsın mı diyorsunuz ? biri aydınlatabilirse beni güzel olur

Yorum

arkadaşlar benimde bir sorum olucak
                                blues rock n roll hard rock ve heavy metal tarzları için hangi manyetikleri önerirsiniz? istediğim ise bu manyetikleri aynı gitarda kullanmak.bana gibson les paul u örnek verirsenizde hangi modelleri önerirsiniz?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X