Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Manyetiği kim takacak?

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Manyetiği kim takacak?

Diyelim yeni manyetik aldık kendimiz takabilirmiyiz kolay bi iş mi? yoksa aldığımız yere mi taktıralım? Nasıl olacak bu iş?

Düzenleyen - devilmanta on 27/07/2004 12:05:25

Çok zor de?il aslynda elin yatkynsa lehim falan, ben yapmadym ama bi ark.yapmy?ty ben de seyrettim anlamamy?tym ama zor de?il. Önceden yapmy? birisi tarif ederse kendin yaparsyn bence.

Yorum

Ya lehim zor bi i? diil ama sora manyetikler mundar olmaz dimi? **** takmak için bi yere götürdüm herif benden ne kadar para alcak. Öndeki vidalar açyldyktan sonra takylyyor dimi manyetikler arkayla i?imiz herhal.

Yorum

E?er takylacak yeri falan uygunsa bir sorun olmaz. Humbucker'sa e?er genelde her coil için ayry iki kablo oluyor, coil split yapmyycaksan bunlaryn common uçlaryny birle?tiriyorsun. Lehim olayyny anlyyorsan rahat yaparsyn manyetiklere de bi?ey olaca?yny sanmyyorum, yanly? ba?lasan bile bir zarar vermen zor, internette ararsan nasyl de?i?tirilece?ini bulursun (ingilizce)...

Yorum

2 side humbucker. 2 yeni emg 81 alcam onlary de?i?tircem ingilizceyse artyk bakycaz elimizde sözlüklen

Yorum

EMG'leri de?i?tirmek daha zor, ba?tan söylesene

Onlarda tüm pot ve de di?er elemanlar set halinde geliyor genelde manyetiklerle. EMG de?i?imini bir bilene yaptyrsan daha uygun olur. Pil için bir yer ayarlamak falan gerekiyor...

Yorum

aga pille çaly?ty?y do?rumu ya bu günün ?oku oldu benim için nasyl pille ya nereye sokuyolar o pili arkada yer falan my açyyosun nedir

Yorum

geçenlerde emg nin sitesinde okudum set halinde gelen pickuplar hazyr halde geliyormu? potlary pickuplara lehimlemeden özel uçlary lie takyyormu?sun

hatta Kirk Hammett seti var pickguarda monte bir ?ekilde geliyo strat tipi pickguard takylabilen gitarlara çok uygun..

sitesinden alynty Emg 81
                Package Includes: EMG's exclusive Quik-Connect™ cable, prewired split shaft volume/tone control set, output jack, battery clip set, screws & springs.

Düzenleyen - Onder76 on 28/07/2004 18:29:13

Yorum

simdi manyetikleri bi müzik markete taktirirsan senin için daha yararli olur. mesela ankaradaysan kivilcim müzikte 5 milyona takiyorlar. potlari da degistiriyorlar. sagolsun tolga abi baba gibi yapiyor.
                  emg lerde potlar da degistigi için normal manyetik degi?iminden daha karma?ik bi hal aliyor. bunun için bi bilene yaptirirsan daha iyi olur. hadi kolay gelsin..

Yorum

illede potlaryn degismesi gerekmiyor,gitarin ptlary(artyk emg-81 ne istiyorsa) uygunsa yerinde kalabilir

Yorum

pot dedi?iniz nedir? peki en büyük endi?em pil nereye giricek. kaç saat çalynca biticek yoksa güzel ses alycam diye bir sürü pil mi alycaz...

Yorum

EMG'ler 9 voltluk standard kutu ?elindeki pil ile çaly?yyor. çalmady?yn zamanlarda çekmen gerekiyor gitar jackini gitaryndan. Çalma sykly?yna ba?ly olarak 6 ay - 1 yyl götürür seni 1 pil, çok sorun etmeye gerek yok bence. Gülü seven dikenine kalanyr hesaby. Hem yüksek çyky? istersen, pickup gürültüsü minimum olsun dersen aktif manyetikler (yani pil ile çaly?an) tek çözüm. Pili büyük olasylykla pickup guard'yn altyna ya da arkada tremolonun kapa?ynyn altyna yerle?tirirler, ba?ka yer yok zaten gitary delip de?i?tirmeden, ama nasyl yapyyorlar bilmiyorum. Normalde kendinden aktif EMG'li olan gitarlarda kendi haznesi oluyor arkada, tremolo kapa?y gibi.

Yorum

Hay allah ya benim gitar tremolosuz noolcak simdi Epiphone gothic explorer benimki heralde takylmaz dimi? O zaman ben saymour duncan my aliyim yani? onlaryn aktif olmady?yny söyleyin...

Yorum

pil seni 4000 saat idare eder merak etme. devilmanta senin volume pot un yok mu (gitarin sesini kapadigin açtigin çevirmeli aygit) onlarin devrelerinin oldugu yere takilcak. gitarinin arkasinda 2 tane kapak görceksin bi tanesi devrelerin potlarin oldugu kisim digeri ise tremolo-floydroseun yaylarinin oldugu kisim. anlatabildim mi? sen çok fazla kafana takma bu pil olayini.zaten pek de umursamicaksin pil bitmi? mi bitmemi? mi. aklina gelirse degistirirsin hadi kolay gelsin..

Yorum

Hay allah ya benim gitar tremolosuz noolcak simdi Epiphone gothic explorer benimki heralde takylmaz dimi? O zaman ben saymour duncan my aliyim yani? onlaryn aktif olmady?yny söyleyin...
                              volume dü?mesinin arkasynda kapak yok mu?

o kapa?y çykartyp iç tarafyna duct tapele tuturursun ya da müsait bir yere i?te

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X