Duyuru

Collapse
No announcement yet.

EMG manyetikler ??

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X
 
 • Filtre
 • Saat
 • Göster
Tümünü Sil
new posts

 • nedemek_berk
  replied
  arkadaşlar Cort EVL-K6 kullanıyorum üzerinde EMG81-85 manyetik var ve muazzam ötesi tonlar alabiliyorum. heleki bilgisayarda guitar rig kullanmaktayım güzel bir ses sistemi var.. ne çalmak isterseniz uyum sağlayan bir ton yakalayabiliyorsunuz. zakk wylde, kirk hammet benim bildiğim ve bu manyetik setini kullanan gitaristler alexi da var children of bodom'dan kullanan ayrıca. Seymour Duncan SH-PG1 Pearly Gates bunu da tavsiye ederim ayrıca paraya kıyarım diyorsan

  Yorum bırak:


 • sebot24
  replied
  81-85 uyumu kadar mükemmel bir uyum varmı

  Yorum bırak:


 • oziwan
  replied
  Kore malı Cort Viva Gold 2 sahibiyim. Manyetiklerden zaten memnun değildim, sap manyetiği bozulunca manyetik değişikliği şart oldu.

  Benim bebeğe EMG 81-85 seti taktırmayı düşünüyorum.

  Daha çok Satriani tonunu sevsem de zaman zaman stres atmak için agresif ritmler çalmak istiyorum.

  Endonezya malı yeni nesil Vivalarda bu manyetik seti takılı, Youtube videolarına fazla güvenmemek gerekir ama gördüğüm kadarıyla ton güzel: http://www.youtube.com/watch?v=UM2Ij3PbegM

  EMG 81 -85 seti ile Viva Gold 2 arasındaki uyum nasıl olur? Ağaç yapısı vs. sorun çıkartabilir mi?
  Son güncelleyen oziwan; 28-04-2013, 22:54.

  Yorum bırak:


 • celal12345
  replied
  Emg SA Setler ve Emg SPC potanslar hakkındadır.

  Forumda gördüğüm kadarı ile emg'lerin single(tekli) manyetikleri hakkında pek bilgi yok,daha önce kullanan birisi olarak bildiğim şeyleri paylaşmakta yarar var diye düşündüm.Öncelikle gitarım sx limited edition-2'dir (dişbudak gövde,(3)AAA alevli akçaağaç(flamed maple) sap),emg SA set ve spc potans içerir.Öncelikle manyetikler alnico-5 magnetler içermekte ki bunlar da fender tarzı gitarlarda sıkça kullanılan magnet tiplerindendir. Bu yüzden standart strat tonlarına temelde yakındır.''Bildiğim üzere'' manyetikler preamp içerir.Manyetiklerin en büyük özellikleri pille beslenmeleri ve bu yüzden de sessiz olması,ayrıca iyi bir çözünürlük vermesidir.Ton netliği üst düzey bir manyetik (custom shop,seymour duncan'ın üst düzey manyetikleri) seviyesindedir.Ton rengi ise ''bana göre'' şöyle tanımlanbilir; fender manyetikler gibi keskin karakterli(baskın mid frekanslı ya da baskın tiz frekanslı) ya da seymour duncan'ların seramik magnetler içeren manyetikleri gibi değil,manyetik karakterleri kullandığınız pozisyondaki manyetiğe göre degişmekle birlikte yukarıda saydığım iki manyetik tipinin arasında(fendere biraz daha yakın) bir karakter içeren ve ağacın sesine duyarlı ve her frekansta yüksek çözünürlükte sinyal yakalayabilen aletlerdir.Yani ekipmanınızda nasıl işlediğinize bağlı olarak karakteri gayet degişebilen manyetiklerdir.Özellikle drive kullanımında çok ciddi şekilde güçlü ve doyurucu strat tonlarını yakalar niteliktedir.SPC (Strat Presence Control) özellikle drive tonlar ve güçlü clean arpejlerde işe yarayan,preamp içerip pilden beslenen bir potanstır.Potansı birden ona doğru çevirdiginizde bu potans tona mid ve bas beslemesi yapar ve özellikle klavyenin alt tarafları için gayet güçlü,doyurucu sesler duyarsınız.Ayrıca pil beslemeli olduğu için bu manyetikler tellerediğer manyetiklerden daha az çekme uygular ve sesin sürerliliği daha fazla olur.

  Sonuç olarak bir fender,lindy fralin custom shop manyetikleri karakteristiğinde değildir,ayrı karakteristik özellikleri vardır ama onlar kadar kaliteli sesler yakalar. Ne çok sert ne çok yumuşaktır.''Bence'',Fender sss setler 10, seymour duncan h-h(seramik magnet,yüksek çıkış) setler 0 parlak ve bu karakterde dersek bu manyetikler 6-7 arası bir parlaklık ve karakteristik taşımaktadır.Sertlik ve çıkış gücü olarak aynı sistemi referans alırsak 6,Spc ile 6-4 arası bir değer alır.

  Bunlar kendi görüşlerimdir,emg'leri övmek amaçlı yazılmamıştır.Zaten kıyasladığım manyetikler, kendilerini ispatlamış manyetiklerdir.Saygılarımla.

  Yorum bırak:


 • Raptorek
  replied
  Trash metal ve heavy metal için emg 81/60 mı daha iyi yoksa 81/85 mi ?

  Yorum bırak:


 • Arcatera
  replied
  Ekipmanın ne ? amfinin overdriveını açarsan tabiki olmaz boss mt-2 veya fullbore metal gibi pedallar alman lazımki sert ton alabilesin. Taktır emg manyetiği birşey değişmez elindeki ekipmanla

  Yorum bırak:


 • ardalfs
  replied
  Ben Bu konu hakkında araştırma yaptım . Benimde bir sorum olacak benim gitarım Cort Ts 250 Les paul . çift humbucker güzel manyetikler var üzerinde ancak daha sert tonlara gitmek istiyorum gitar seçimi yanlış oldu farkındayım ama Hani Duman vs aalrken yetiyor ama bir meatallica Bir Slipknot filan calarken olmuyor . 81 85 set yapmayı düşünüyorum ancak gitarıma nerde nasıl taktırabilirim ve Pil yuvası için gitarı illaki kestirmemim mi gerekicek şimdiden teşekkür ederim.

  Yorum bırak:


 • ondert
  replied
  Arkadaşlar EMg manyetik almayı düşünüyorumda acaba EMG manyetiklerin pasif olanları yani HZ serisinden en iyi manyetik hangisi bilgisi olan varsa yardım edebilirmi ? Sert tonlar elde etmek istiyorum.Gitarım ıbanez sas 36 fm bir blues gitarı distortıonda clean e benzer tonları var 1000 liralık bir gitar maun gövde ıhlamur ağacı sap set ın neck yardımcı olursanız sevinirim
  Son güncelleyen ondert; 13-08-2011, 22:27.

  Yorum bırak:


 • cagatayboyaci
  replied
  James hetfield Alexi laiho vb. kişiler genelde EMG tercih ediyorlar çünkü gerçekten enfes tonları var. İnsana haz veriyor bu tonlar emin olabilirsin . 81/60 tavsiye ederim.

  Yorum bırak:


 • *Luna*
  replied
  Arkadaşlar ben Cort EVL x4 almayı düşünüyorum. Manyetikleri hakkında görüşlerinizi alabilir miyim?

  Yorum bırak:


 • shredder666
  replied
  Aktif manyetikler üstünde preamp bulunduran manyetiklerdir o preamp ı çalıştırmak için pile ihtiyac duyarlar ve emg aktif manyetiklerinin diğer markalara göre preamp i daha güzel mesela 81 i seymour duncan blackout a tercih ederim emg pasiflerine gelince h1,h2,h3,h4 var bunların tabi seramik ve alnico mıknatıslı olanları var ben h2,h4,h4a yı denedim gayet güzellerdi h2 katı metal tonlarında çok iyiydi h4 zaten 81 in pasifi gaini düşük sadece ton olarak 81 ile aynı %90 zaten sitesinde de öyle bahsediyor h4a ya gelince 85 gibi alnico mıknatıs ve güzel blues tonları için ideal fazla gain fazla output volume istiyorsanız aktiflerini seçin ama daha sıcak tonlar istiyorsanız pasif seçin.Kolay gelsin

  Yorum bırak:


 • sametx
  replied
  Bence biraz daha üst seviye bir gitar almalısın. Ama bunu bütçen tarzın ve rahatlığınla alakalı önerebilirim. En iyisi özel mesaj at konuyu dağıtmayalım.

  Yorum bırak:


 • albertgurkan
  replied
  ibanez tbx15r amfim zoom g2 pedalım var manyetik mi düşüneyim yoksa gitarı satıp üstüne manyetik parası koyup başka bi gitar mı alayım ? gitarsa 370dx in bi üst seviyesi bi giyat önerebilirmisniz?

  Yorum bırak:


 • sametx
  replied
  Gider mi gitmez mi diye bir olay yok. Her gitara her manyetik takılır ve gider. Ama yeter ki istediğin tarzda ve makul manyetikler olsun. O fiyatta ki bir gitara o manyetikler fazla gelebilir. Onun yerine setup ını güçlendirebilirsin amfini veya gitarını daha iyisiyle değiştirebilirsin ev ortamında senin için daha mantıklı olacaktır. İllaki değiştirmek istersen artec tavsiye edebilirim. Makul fiyatlıdır ama Psnd ve inf manyetiklerden de iyidir(kore yapımlarda psnd manyetik vardı hatırladığım kadarıyla yenilerinde inf kullanılıyor)

  Emg 81 60 a gelince. Emg 81 köprü için en sert manyetiği diye biliyorum emg nin seni fazlasıyla tatmin edecektir metal konusunda. Emg 60 ise 81 ve 85 e göre daha soft karakterli bir sap manyetiğidir. Metallica da james bu manyetik kombinasyonunu kullanıyor. Ama aşırı temiz cleanlerde beklememek lazım yinede sert karakteristlikte emg ler
  Son güncelleyen sametx; 05-01-2011, 14:43.

  Yorum bırak:


 • albertgurkan
  replied
  rg 370dx kore yapımı gitarım var emg 81 ile emg 60 takmak istiyorum ama gitara gider mi sizce? clean ı da distortionuda ayrı seviyorum metallica ağırlıklı çalıyorum ama klasik müzik de çalıyorum geniş yelpazem var yani manyetik ne önerirsiniz?

  Yorum bırak:

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Initializing Tabs & loading Content...
Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
X