Duyuru

Collapse
No announcement yet.

EMG manyetikler ??

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Abi bilmiyorum.. benmi gitaryn pot yerini açyp bakayym warmy.. ama gitaryn önden görünü?ünde yok.. Anlamadym Kafam kary?ty Tone koymasak? zate kellylerin birço?u öyle.. Tone yok gitarlarda(amerikan hariç tabii)
    bence hazyr lehimli halde setse hiç bozma seti o ton kontrolünüde kafana göre ayarla sonra müsait bir yere bantla falan içerde

Yorum

oyle bantlamayla olmaz..
      sen bakma oyle kellylere mellylere,gitarda tone kontrol olmasy seni syradanlyktan kurtaryr,hele aktif manyetiklerde gerekli,olmadan olmaz bence.
      telleri degistirirken o manyetiklerin takyly durdugu plakayy cykar ve volume kontrolun yanynda bosluk olup olmadygyna bak,varsa sorun yok,yoksa bosuna emg alma.yazyk parana.bence gitarini degistir,daha iyi bir gitara gecis yap,kendi sesin olsun istiyorsan bence emg bile kullanma
      ama zevk senin,keyif senin.

Yorum

Abi bu gün bi?ii ö?rendim ve bu beni çok sevindirdi.. Emg benim gitar ve benzeri gitarlar için dual concentrci 25/25k diye bir pot geli?tirmi?.. ama avustralyada satylyyor.. Böylece iki potun i?i tek bir pot yapyyor.. Herhangi bir bilgim yok ama sanyrym bu fender strat hh'teki s1 switchin systeme benziyor.. galiba potansy içeri do?ru bastyryp volume, dy?ary do?ru çekip tone ayarlanyyor.. Sanyrym bu tip bir?ey.. acaip ho?uma gitti.. Bilmiyorum ama türkiyede bir yerde bulursam havada kaparym

Yorum

biliyorum bir benzeri bende var ve cort gitarlaryn cogunda o sistem kullanylyyor ama gorevi farkly.
          yinede cok kasma,yani cok farkly noktalara gidiyorsun bir gitar icin degmez

Yorum

De?er abi bea Yani gitarymy o kadar çok seviyorum ki.. Satmayy hiiç dü?ünmüyorum.. Bu yüzden gitarda modifikasyonlar yapyyorm.. zaten japon maly oldu?u için içim rahat Alder gövde,maple sap ve rosewood klavye bana göre güzel bir kombinasyon.. Diil mi?

Yorum

aslynda tek parca olmasy daha iyidir ama bende de ayny sap-klavye birlesimi var.alder govde hafiftirde,tonlaryda guzeldir.
              bence daha cok agac kalitesi onemli,japan jacksonsa senin gitar iyidir ,tam olrak modeli ne bilemiyorum ama..
              ama neden emg dusundugunu anlamadym,aktif olmayan bir manyetik niye dusunmuyorsun? hem ki?iligin olur,o agaclaryn karakteristiginden yararlanyrsyn, bu arada tone volume kontrol icin baktyn my pick guardyn altyna filan?yoksa hala ust uste potumu dusunuyorsun..

Düzenleyen - CoolDoG on 21/08/2004 00:20:43

Yorum

Üstüste potu dü?ünüyorum.. Gitaryn orjinalli?i açysyndan.. bu arada aktif konusuna gelince a?acy pek önemsemiyor do?ru.. bilmiyorum.. peki yüksek çyky?ly pasif tavsiyesi yapabilirmisin cool abi..? Bu arada potans bölümüne baktym dedi?in ?eye benzer bir pot yeri mevcut de?il..

Düzenleyen - ExE on 21/08/2004 16:14:53

Yorum

seymour duncan-invader, jb,duncan distortion,full shred...
                  dimarzio-evolation,x2n,tonezone,super distortion ...eger mid karakteri istemiyorsan steve'sspeacial var.john petruccinin kulllandygyndan.

bu arada cok yuksek cykysy niye dusunuyorsun ki-,ortaama bir humbucker bile sana acayip distortion saglar ,su soylediklerimde oldukca guclu manyetikler.

Yorum

peki bir gitara hem aktif hem de pasif manyetik taksak? klavyeye yakyn olan kysma pasif di?er kysma da aktif bir emg taksak olur mu? bunlar set olarak my satylyyo. yoksa çorba yapylabiliyo mu?

Yorum

Abi bana yüksek çyky? lazym Tavsiyelerin için sa?ol.. Bana bol sustain ve tappingleri iyi alabilecek bir manyetik lazym.. Oyüzden çyky? iyi olmaly Her?e için saol cool abi..

Yorum

tesekkure gerek yok..
                        her zaman bilgi veririm.
                        ama bahsettigim manyetiklerlede yaparsyn..bende cok kotu bir humbucker vardy ama pedalyn tonunu acynca dediklerini fazlasyyla yapyyordum..yani cok guclu olmasyyla ilgili degil. ama aktif manyetiklerin cogunun sustaini cok uzundur.
                        bu arada saydyklarym guclu manyetikler,overdrivea ve distortiona cok iyi cevap verirler..hatta soyle diyim hangi unlu gitarist emg kullanyp tapping yapyyor
                        malmsteen single coili fenderle yapar tum tapingleri.ayny sekilde eddie van halen filanda emg kullanmaz ve cok yapar...steve vai evolation kullanyyor,satriani paf pro gibi cok sakin humbuckerla yapyyor dediklerini.

son olarak evet aktifle,pasifi kullanyrsyn ama hepsi uygun olmayabiliyor ama hz serisi emglerle uyumlu diye hatirliyorum.

Yorum

aktif ile pasif manyetik bir arada olmaz arkadaslar. pasiflerde ton kaybi olur.verimi eskisine göre bayaa bi dü?er. ayrica Cooldog çok önemli bir gitaristi es geçmi?ssin MICHAEL ROMEO emg 81 kullaniyor bunu bilmen gerekirdi.

Yorum

nerde goruyorsun bunlary?
                            ayny grubu gormuyor muyuz/dinlemiyor muyuz?..benim bidigim kadaryyla JB-59 seymour duncan setini kullanyyor espsinde ve cogu gitarinda ayryca bir tane fenderin var en stratyndan.
                            belki bir gitarinda da emg takylydyr ama albumde ben emg tonu duymuyorum.
                            zaten bir gitarist sadece 1 gitara bagymly kalmaz ki? yani duydugun cogu tonun ve efektin bir emgden cyktygyny ifade etmek sacmalyk olur.

pod kullanyyor demistin bir yazynda da, adamlaryn arkada kocaman mesa-boggieleri,line 6 cabinleri var,niye orjinali varken simule edenini kullansynlar?
                            hangi grup kullanyr ki? hele emg gibi karakteri asla degismiyen bir manyetigi hangi profesyonel kullanyr?
                            bilemiyorum,iddada etmek istemiyorum ama katylmyyorum sana.
                            burda da tartysmak konuyu bolucek simdi.uzatmyyalym lutfen...

Yorum

Micheael Romeo eskiden EMG kullanıyodu sonradan Seymour Duncan a gecti fakat tonunda herhangi bir degisiklik olmadı. yani emg alicam super ses elde edicem diyorsanız yanılıyortsanız. haa benim evde cok iyi bir amfim var derseniz iste o zaman Emg nin yuksek outputu sayesinde saglam tonlar alırsınız. ben emg kullanıyorum fakat dimarzio steve's special ya da evolutiona gecmeyi dusunuyorum tonları beni tatmin etmemeye basladı. bu tamamen bir tercih meselesi. su manyetik en iyisidir diye bisey yok. hepsinin tadı farklı..

Yorum

egitim cdsindeki mavi espsinde emg 81 kullaniyorlardi, ayrica bi konserinde daha emg 81 i gördüm.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X