Duyuru

Collapse
No announcement yet.

EMG manyetikler ??

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

seymour duncan-invader, jb,duncan distortion,full shred...
    dimarzio-evolation,x2n,tonezone,super distortion ...eger mid karakteri istemiyorsan steve'sspeacial var.john petruccinin kulllandygyndan.

bu arada cok yuksek cykysy niye dusunuyorsun ki-,ortaama bir humbucker bile sana acayip distortion saglar ,su soylediklerimde oldukca guclu manyetikler.

Yorum

peki bir gitara hem aktif hem de pasif manyetik taksak? klavyeye yakyn olan kysma pasif di?er kysma da aktif bir emg taksak olur mu? bunlar set olarak my satylyyo. yoksa çorba yapylabiliyo mu?

Yorum

Abi bana yüksek çyky? lazym Tavsiyelerin için sa?ol.. Bana bol sustain ve tappingleri iyi alabilecek bir manyetik lazym.. Oyüzden çyky? iyi olmaly Her?e için saol cool abi..

Yorum

tesekkure gerek yok..
          her zaman bilgi veririm.
          ama bahsettigim manyetiklerlede yaparsyn..bende cok kotu bir humbucker vardy ama pedalyn tonunu acynca dediklerini fazlasyyla yapyyordum..yani cok guclu olmasyyla ilgili degil. ama aktif manyetiklerin cogunun sustaini cok uzundur.
          bu arada saydyklarym guclu manyetikler,overdrivea ve distortiona cok iyi cevap verirler..hatta soyle diyim hangi unlu gitarist emg kullanyp tapping yapyyor
          malmsteen single coili fenderle yapar tum tapingleri.ayny sekilde eddie van halen filanda emg kullanmaz ve cok yapar...steve vai evolation kullanyyor,satriani paf pro gibi cok sakin humbuckerla yapyyor dediklerini.

son olarak evet aktifle,pasifi kullanyrsyn ama hepsi uygun olmayabiliyor ama hz serisi emglerle uyumlu diye hatirliyorum.

Yorum

aktif ile pasif manyetik bir arada olmaz arkadaslar. pasiflerde ton kaybi olur.verimi eskisine göre bayaa bi dü?er. ayrica Cooldog çok önemli bir gitaristi es geçmi?ssin MICHAEL ROMEO emg 81 kullaniyor bunu bilmen gerekirdi.

Yorum

nerde goruyorsun bunlary?
              ayny grubu gormuyor muyuz/dinlemiyor muyuz?..benim bidigim kadaryyla JB-59 seymour duncan setini kullanyyor espsinde ve cogu gitarinda ayryca bir tane fenderin var en stratyndan.
              belki bir gitarinda da emg takylydyr ama albumde ben emg tonu duymuyorum.
              zaten bir gitarist sadece 1 gitara bagymly kalmaz ki? yani duydugun cogu tonun ve efektin bir emgden cyktygyny ifade etmek sacmalyk olur.

pod kullanyyor demistin bir yazynda da, adamlaryn arkada kocaman mesa-boggieleri,line 6 cabinleri var,niye orjinali varken simule edenini kullansynlar?
              hangi grup kullanyr ki? hele emg gibi karakteri asla degismiyen bir manyetigi hangi profesyonel kullanyr?
              bilemiyorum,iddada etmek istemiyorum ama katylmyyorum sana.
              burda da tartysmak konuyu bolucek simdi.uzatmyyalym lutfen...

Yorum

egitim cdsindeki mavi espsinde emg 81 kullaniyorlardi, ayrica bi konserinde daha emg 81 i gördüm.

Yorum

Arkadaslar slm öncelikle. Bende Ibaznez grx var, çok iyi degil, ama EMG almak istiyorum. Ama o gitara yatirim yapmak konusunda biraz tereddütüm var çok iyi olmadigi için. Allah izin verirse iyi bi gitar almayi düsünüyorum ama daha bi kaç sene var Tavsiyeleriniz nedir, ve fiyatlari hakkinda kesin bilgi sahibi olan varmi? emg 81 active set için... bu arada EMG deyince aklima tek birsey gelio... METALLICAA!!! :rock::rock::rock:

Düzenleyen - KH-Vintage on 06/12/2004 17:59:37

Yorum

ya arkada?lar nedir bu emg modasy anlamyyorum tamam emg çok iyi manyetik eyvallah ama 81 çok kysytly bir ton yelpazesine sahip seymour duncan sh-4 veya dimarzio paf pro gibi mucizevi ve çok yönlü manyetikler dururken dü?ünmem bile ha bi strat'ym olsun belki emg-hz takarym...ama emg-81 diyince aklynyza metallica gelmesi master of puppets,justice veya ride the lightning gibi albümlerdense o albümlerde emg kullanmady ki metallica james bir gibson explorer kirk de jackson kullandy..
                    dedi?im gibi emg-81e gelene kadar mükemmel manyetikler var..

Yorum

dimarzio breed tavsiye ederim
                      paf pro ile evolution arasy (sinyal seviyesi açysyndan)
                      neck ve bridge ayry pickuplar birbiriyle dengeli ve çok uyumlu

Yorum

ya arkada?lar nedir bu emg modasy anlamyyorum tamam emg çok iyi manyetik eyvallah ama 81 çok kysytly bir ton yelpazesine sahip seymour duncan sh-4 veya dimarzio paf pro gibi mucizevi ve çok yönlü manyetikler dururken dü?ünmem bile ha bi strat'ym olsun belki emg-hz takarym...ama emg-81 diyince aklynyza metallica gelmesi master of puppets,justice veya ride the lightning gibi albümlerdense o albümlerde emg kullanmady ki metallica james bir gibson explorer kirk de jackson kullandy..
                        dedi?im gibi emg-81e gelene kadar mükemmel manyetikler var..

arkadasim sagol verdigin bilgiler için de, benim sordugum soruyla pek bi alakasi olmamis... ayrıca emg istememin gazla bi alakasi yok, çalmaktan hoşlandıgım bir tarz var ve bence bu tarzı en iyi iletecek manyetik de emg...
                        bu arada o yazdigin albumlerde james'in explorer'lari ESP model, ve kirk de ESP kullanıyo, ayrıca "One"in klibine bakarsan james'te esp explorer (EMG'li) ve kirk'te de fender görürsün. ama albumde kayıtlarında onlarda emg'li gitar kullaniolardi büyük ihtimalle
                        neyse, soruma geri dönim, emg fiyatları hakkında kesin bilgisi olan biri varmı?? (türkiye fiyatları tabii )

Yorum

One'yn klibinde Kirk Fender de?il strat tipli bir esp kullanyyor (EMg yok tabii ki)
                          James te ise beyaz bir Esp explorer var emgli
                          tabii albüm kayytlarynda ne kullandyklaryny bilemeyiz
                          bu endorsement anla?malarynda elemanlar konser , klip vs. gibi yerlerde anla?tyklary firmanyn gitarlaryny kullanyrlar
                          kayytta ise ne gerekiyosa onu
                          yani çok güzel telecaster soundu gerekiyorsa james tutturmaz explorer la çalacam diye..

Yorum

haklisin endorsement konusunda ama tartismaya gerek yok çünkü bunlari adamlara sormadan kesinlestiremeyiz... james'in bende kayit görüntüleri var ayrica, (metclub'da fancan die bi?ey var oradan) james hiçbir zaman explorer ve emg'den sasmamis.. sadece master of puppets ve kill 'em all da gibson'in "V" sekilli gitarlarindan kullaniyodu ama sonra degistirdi esp explorer kullandi.. bi de söyle bi sey var, ben bir telecaster'in, emg'li bi esp'den daha iyi rock & heavy metal sound'u çikaracagina inanmiyorum, sonuçta adamlarin yaptigi müzik tarzini en iyi iletecek ikililerden birisi... tutturmakla alakasi yok bence neyse tartisma ortami olsun istemem, ben sadece sordugum soruya "hala" cevap beklemekle yetincem...
                            uygun emg fiyatlary!!!

Yorum

yok ben telecaster olayyny metal sound için söylemedim zaten
                              yani clean twangy bir ton kullanmak isterlerse ve esp+emg uygun olmazsa ona uygun ekipman bulup kullanyrlar anlamynda söyledim

zaten burda senin hevesini falan kyrmaya çaly?myyoruz yanly? anlama ya da emg yi kötülemeye

ama metallica soundunun ana etmeni emg pickuplar de?il
                              yani kullanylan gitarlar , amfiler (mesa boogieler falan yani)
                              ve kimbilir daha neler

?imdi sen kendi gitaryna takarsan ayny soundu alamazsyn büyük ihtimalle
                              ama ?u varki ?u andakinden daha iyi bir sound alyrsyn
                              ayryca sert bir tonda alyrsyn
                              ben les paul le standart pickuplarla da çok sert ton alabiliyorum mesela

Yorum

tamam onder kusura bakma ya ben yanlis anlamisim
                                hani öyle "bu ne gaz" falan diyince bi an öyle oldu yani..
                                tabi cnm onlarin amfileri resmen ses kusuyo tabii, benim ki ufacik tefecik kalir ama hani bi processorle birlikte iken daha iyi olur die düsündüm ama dedigim gibi gitar kötü oldugu için yatirim yapmak iyi olmaz dedim, onun hakkinda fikir alayım dedim.. yani insallah ilerde iyi bi gitar alicam, allah izin verirse KH2-Vintage (nickle benzerlik var ama olsun) alicam, üniversiteye girince... hayalim o.. ama ates pahasi, yani türkiyede €2800 diim..
                                neyse yardimin için saol, yanlis anladigim için kusura bakma.. eyw.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X