Duyuru

Collapse
No announcement yet.

EMG manyetikler ??

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Nasyl ne demek? Pille çaly?yyor pili bitince ses falan vermiyor

Yorum

abi ?ok oldum ?u anda peki pili nasyl nereye takyyosun bitince nasyl de?i?tiriyosun?
      varsa resimleriyle gösteren bi site sölede ?ahit oliim

Yorum

**** kablolaryn birine baglyyorsun bazylarynda da pil yuvasy oluyor sanyrym,
        ama cok uzun surede bitiyor piller,bilmem kac bin saat kullanym suresi var.
        yani dert edilcek birsey yok,zaten aktif manyatigin ady pilinden geliyor,kendi kendine besleniyor manyatik bu sayede guclu ve steril tonlar alyp ayny zamanda gitarin agacyndan etkienmiyorsun.

Düzenleyen - CoolDoG on 28/07/2004 22:24:53

Yorum

bildigin 9 voltluk (kare olanlarindan) pil ile çaliºiyor. eger jakini gitara takili unutmazsan bayaa da uzun gidiyor. pili de ses potlarinin devrelerinin oldugu yere koyuyorsun. çok dert edilcek bisey degil. distortion pedali olanlar bilirler onlara da 9 voltluk pil takiyosun. ayni olay.ayrica pil bittigi anda yine ses çikmaya devam ediyor. fakat tabi ki ses de bir bozulma oluyor.

Yorum

arkada?lar, bu arada emg single s3 ile s4 arasyndaki fark nedir?

Yorum

Arkada?lar yeni konu açycaktym vazgeçtim buraya yazyyorum.. Ben gitaryn üzerine emg81 bridge ve emg 85 neck dü?ünüyorum.. Yanlyz bu benim gitarda sadece volume potu war..emg manyetiklerinin içinde en az iki pot çykyyor.. gitaryn orjinalinin bozulmamasy için pot için delinmesini istemiyorum.. kysacasy bu anlattyklaryma bakarsak size soraca?ym soru ?u.. Ne olacak?

Yorum

olmayacak
                ama pick guardy degistirebilirsin.eskisinide cope atarsyn olur biter.tabii tone-control icin govdede yer olmasy lazym.(genelde olur)

Düzenleyen - CoolDoG on 18/08/2004 17:20:39

Yorum

Abi bilmiyorum.. benmi gitaryn pot yerini açyp bakayym warmy.. ama gitaryn önden görünü?ünde yok.. Anlamadym Kafam kary?ty Tone koymasak? zate kellylerin birço?u öyle.. Tone yok gitarlarda(amerikan hariç tabii)

Yorum

Abi bilmiyorum.. benmi gitaryn pot yerini açyp bakayym warmy.. ama gitaryn önden görünü?ünde yok.. Anlamadym Kafam kary?ty Tone koymasak? zate kellylerin birço?u öyle.. Tone yok gitarlarda(amerikan hariç tabii)
                    bence hazyr lehimli halde setse hiç bozma seti o ton kontrolünüde kafana göre ayarla sonra müsait bir yere bantla falan içerde

Yorum

oyle bantlamayla olmaz..
                      sen bakma oyle kellylere mellylere,gitarda tone kontrol olmasy seni syradanlyktan kurtaryr,hele aktif manyetiklerde gerekli,olmadan olmaz bence.
                      telleri degistirirken o manyetiklerin takyly durdugu plakayy cykar ve volume kontrolun yanynda bosluk olup olmadygyna bak,varsa sorun yok,yoksa bosuna emg alma.yazyk parana.bence gitarini degistir,daha iyi bir gitara gecis yap,kendi sesin olsun istiyorsan bence emg bile kullanma
                      ama zevk senin,keyif senin.

Yorum

Abi bu gün bi?ii ö?rendim ve bu beni çok sevindirdi.. Emg benim gitar ve benzeri gitarlar için dual concentrci 25/25k diye bir pot geli?tirmi?.. ama avustralyada satylyyor.. Böylece iki potun i?i tek bir pot yapyyor.. Herhangi bir bilgim yok ama sanyrym bu fender strat hh'teki s1 switchin systeme benziyor.. galiba potansy içeri do?ru bastyryp volume, dy?ary do?ru çekip tone ayarlanyyor.. Sanyrym bu tip bir?ey.. acaip ho?uma gitti.. Bilmiyorum ama türkiyede bir yerde bulursam havada kaparym

Yorum

biliyorum bir benzeri bende var ve cort gitarlaryn cogunda o sistem kullanylyyor ama gorevi farkly.
                          yinede cok kasma,yani cok farkly noktalara gidiyorsun bir gitar icin degmez

Yorum

De?er abi bea Yani gitarymy o kadar çok seviyorum ki.. Satmayy hiiç dü?ünmüyorum.. Bu yüzden gitarda modifikasyonlar yapyyorm.. zaten japon maly oldu?u için içim rahat Alder gövde,maple sap ve rosewood klavye bana göre güzel bir kombinasyon.. Diil mi?

Yorum

aslynda tek parca olmasy daha iyidir ama bende de ayny sap-klavye birlesimi var.alder govde hafiftirde,tonlaryda guzeldir.
                              bence daha cok agac kalitesi onemli,japan jacksonsa senin gitar iyidir ,tam olrak modeli ne bilemiyorum ama..
                              ama neden emg dusundugunu anlamadym,aktif olmayan bir manyetik niye dusunmuyorsun? hem ki?iligin olur,o agaclaryn karakteristiginden yararlanyrsyn, bu arada tone volume kontrol icin baktyn my pick guardyn altyna filan?yoksa hala ust uste potumu dusunuyorsun..

Düzenleyen - CoolDoG on 21/08/2004 00:20:43

Yorum

Üstüste potu dü?ünüyorum.. Gitaryn orjinalli?i açysyndan.. bu arada aktif konusuna gelince a?acy pek önemsemiyor do?ru.. bilmiyorum.. peki yüksek çyky?ly pasif tavsiyesi yapabilirmisin cool abi..? Bu arada potans bölümüne baktym dedi?in ?eye benzer bir pot yeri mevcut de?il..

Düzenleyen - ExE on 21/08/2004 16:14:53

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...