Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Humbucker Single?

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

arkadaslar humbuckerli fender varmıdır eger yoksa blınd guardıan calabılmek ıcın ne lazımdır humbucker mı bı yardım lutfen

Yorum

humbuckerlı fender vardır,çok rahat da bulablirsin,biraz araştırsan,en basitinden fender.com a girsen yeterince bulursun

bu aradablind guardian şunla çalınır megqadeth bunla çalınır blues çalacaksan onu çalmıycan falan gibi muhabbetlerin hemen hepsi yersizdir,bu tip takıntılardan kurtulun,gitar alacaksanız çeşitli marka ve modelleri bizzat deneyin,kıyaslayın öyle karar verin derim ben.

Yorum

Selamlar,

Ufak bir masrafla humbucker takılı bir gitara single coil select devresi taktırarak işi çözmek de bir yoldur (ki kimi gitarlar fabrikadan böyle çıkar).
        Bu devrecik ufak bir çıtçıtla ya da pushpull volume potla çalışır. Bir pozisyonda manyetik normal humbucker olarak çalışır, diğerinde ise sadece tek tarafı (yani single) olarak çalışır. Böylece Stratvari tonlar için single, Gibsonvari tonlar için humbucker her daim el altında olur.

Kalın mi teli ile ilgili sorun ya manyetiğin ayar vidalarından, ya tel setinin uygun olmamasından ya da manyetiğin içinde bir temassızlık vb olmasından olabilir.

Bu arada BlindGuardian çalabilmek için gereken uygun gitardan ziyade uygun processor'dür diye düşünüyorum.

Sevgiler...

Yorum

sesin gitmesi, manyetik kalitesinden büyük oranda. hepsini sağlıklı şekilde alabilecek şekilde hassa olmalı manyetik.

o les paullerdeki manyetikler humbucker, ama üzerinde kapak var sadece. o gördüğün plaka, humbuckerin kapağı.

bu arada yanlış bilgiler havada uçuşmuş arkadaşlar, helal olsun.
          bu kapaklar satılıyomu peki ben mydukkan da bulamadım da

Yorum

2 hum bi 1 single tercihimdir

Yorum

MANYETİK SECİMİ İLE İLGİLİ SORUN !!!

Daha once konu yapmıstım saolsun kimse ilgilenmedi Türkçeyi doğru kullan falan dediler ama umarım simdi yardım edersiniz .

Su humbucker single olayında anlamadıgım bir sey var.

benim gitarda 2 humbucker 1 single var ama tremolo ya yakın humbucker iyi güzel ses verirken sap a daha yakın olan biraz daha boğuk ses veriyor bu bir sorunmu yoksa doğalmı öyle olmasımı gerekiyor

birde bir sorum daha olacak...

dedigim gibi 2 hum 1 single gitarım var soloda hangisinini ritm de hangisini kullanacagımı soylerseniz sevinirim

birde 2 manyetik kullanma mantıgı nasıl bir mantıktır neden ikisini birden kullanmak gerekir?

Simdiden teşekkür ederim önceki konumdan dolayı özür dilerim aradım gercekten cok aradım ama bunu bulamadım tam cevaplanmıyor bulduklarım.

Düzenleyen - ozibozi on 17/11/2008 17:44:54

Yorum

Dostum sap manyetiğinin daha boğuk ses vermesi normaldir.Bu sorun manyetiğin pozisyonu,yüksekliği vs ile alakalı.
                Soloda ve ritmde kullanacağın manyetik senin zevkine göre değişir ama ben köprü manyetiğinden daha trash tonlar alınır diye düşünüyorum.
                Aynı anda iki manyetik kullanmaya gelince; bu iş özellikle S-S-S dizilimli gitarlarda dip gürültüsünü yok etmek için yapılabilir ya da ton zenginliği için yapılır

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Düzenleyen - lemmy_fan on 17/11/2008 16:51:07

Yorum

evet yardımcı oldun dostum saol ama soloda ritmde manyetik secimi bence önemli bilen varsa lutfen soyleyebilirmi birde lemmy_fan trash ton nasıl oluyor acıklarmısın ?

Yorum

Dostum muhtemelen metallica nın ilk albümlerini bilirsin.İşte bu dönem müziğine Trash/Speed Metal denir.Bu tona da trash denir.Yani daha kabaca söylersek bu ton sert tondur.Köprü manyetiğinde iyi sonuç verir(tabi manyetiğin kaliteside önemli).
                    Soloda ve ritimde benim kullandığım ve şimdiye kadar çalanlardan gördüğüm kadarıyla köprü manyetiği kullanılır.Sap daha çok clean tonda tercih ediliyor.

Yorum

Lütfen başlığınızı içeriğe uygun olarak düzenleyin.

Yorum

tamam sağolun arkadaşlar sorumun cevaplarını buldum

Yorum

Boğuk ton manyetiğin kullanılan tondaki tepkisinin düz, "flat" olmamasından geliyor. Genellikle ucuz manyetiklerde, veya drive kanalındaki bir amfiyi çok sert boostlamaktan kaynaklanır. clean tonunda herhangi bir bozukluk yoksa o kadar da kötü konumda değilsin.

boğuk diye hitap edilen şey, düşük midler (300-600Hz vs) civarı yerlerdeki frekans cevabının fazla olmasından geliyor. amfinde mid ve bas ayarlarında değişiiklikler yaparak daha az boğuk veya hiç boğuk olmayan bir ton elde edebilirsin. ama o zaman da köprü manyetiğine geçtiğinde bir cılızlık elde edebilirsin, trasha hoşgeldin

Yorum

kopru manyetiginde biraz daha canlı sap tarafındaki biraz daha boğuk yani nası desem biraz cansız bozuk gibi değil öyle olması gerekiyordur herhalde ve dediğin gibi cleanda denedim sorun yok

birde amfide ayarları tam bilmiyorum ordaki tusların hepsi 10 a kadar

DRİVE MASTER BASS MİD TREBLE REVERB

bunları acaba nasıl duzenlersem daha iyi Metal tonu alabilirim bunların nedemek oldugunu bilmiyorumda

Yorum

köprü manyetiğinin "presence" (amfinde bu ayar yok galiba), yani yüksek midlerinde ufak bir fazlalık var. ondan sana canlı gibi geliyor. diğerinde ise dediğim gibi düşük midler fazlalıkta.

drive, gitardan gelen sinyali ne kadar kuvvetlendirdiğin

master, ses ayarı.

bass, düşük frekansların kontrolü

mid, orta frekansların kontrolü

treble, yüksek/tiz frekansların kontrolü

reverb, sesi doğallaştırmak için "oda yansımaları" mantığıyla gitarından çıkan sesin belli aralıklarda ve farklı ses düzeylerinde tekrar seslendirilmesi.

metal tonuna gelince, genellikle midi biraz düşük tutmak, bknz. "california smile" ve yapay armonik berraklığı için tizleri artırman faydalı olabilir. denemeden olmaz.

Yorum

saolun cok yardım cı oldunuz tşk ler

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                                X