Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Manyetik - Tavsiyeleriniz

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Berk_07
    replied
    çok teşekkürler peki bu son sorum benim kısıtlı bütçem yok ama hani iyi bir gitar alacak gücüm de yok.. o yüzden modifiyeye gidiyorum. bu gitara önerebileceğiniz manyetik başka var mı? veya eşiğede klavyenin orda ki manyetiklere de aynı manyetiği mi takacağım? çünkü bu gitarın üstünde INF3 ve INF4 var. teşekkürler..

Yorum bırak:

• canKUTTT
    replied
    Köprü sisteminizi değiştirmek için gitarın gövdesinde bazı işlemler yapılabilir lüthiyerler tarafından. Oyma gibi. Ancak o gitara değer mi değmez mi den ziyade siz o gitara harcayacağınız para ile o gitarı satıp elde edeceğiniz parayı birleştirince daha iyi bir gitar alabiliyorsanız o yeni gitara yönelmek daha mantıklıdır. Ama hayır yeni bir gitar alamıyorsanız kısıtlı bütçe ve imkanlarla daha iyi bir performans için modifiye mantıklı olabilir.

Köprü sistemleri için daha fazla bilgiyi lütfen ilgili konulardan arayınız, sorularınız orda sorunuz. Burdaki konuyu bütün tutalım

Yorum bırak:

• Berk_07
    replied
    çok teşekkürler de bir sorum olacak. ben eşiği değiştirirsem sorun çıkar diye korkuyorum bir de sabit eşik var bu gitarda tremelo takabilir miyim ki? ya da kısaca değer mi bu gitara?

Yorum bırak:

• canKUTTT
    replied
    TrueLiar isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Amaç sertlikse: SEYMOUR DUNCAN BLACKOUT favorimdir

Rock , Blues ve Metal için: sap : seth lover ve köprüde jb

Blues Jazz clean için ise: neckte jazz 2 ve köprüde custom custom

HHH: air norton air norton ve tonezone faydalı olabilir

Sevgiyle Kalın
    Berk burda yazılanlara bak derim

Berk_07 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. benim ibanez xpt300 gitarım var. çok iyi bir manyetik takmak istiyorum. yaptığım müzik tarzları rock fazla olmasa da metal bir de güzel clean ton istiyorum.. yardım edebilir misiniz??

Yorum bırak:

• Berk_07
    replied
    merhaba arkadaşlar. benim ibanez xpt300 gitarım var. çok iyi bir manyetik takmak istiyorum. yaptığım müzik tarzları rock fazla olmasa da metal bir de güzel clean ton istiyorum.. yardım edebilir misiniz??

Yorum bırak:

• shnicx
    replied
    gathas isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Cort G200 e önerebiliceğiniz bi manyetik var mı? Daha çok British Heavy Metal/Trush Metal/Glam Metal çalıyorum. Fikirleriniz için teşekkürler.

Mesajınız olması gereken başlığa taşınmıştır.
    Amfiniz de önemli, bence önce kaliteli bir amfi alın vox falan gibi.

G200 AW elimde bulunuyor şu ara ve açıkçası manyetik modifiyesine değeceği konusunda bayağı bir şüpheliyim. En güzel çözüm amfi olacaktır inanın bana.

Yorum bırak:

• gathas
    replied
    Cort G200 e önerebiliceğiniz bi manyetik var mı? Daha çok British Heavy Metal/Trush Metal/Glam Metal çalıyorum. Fikirleriniz için teşekkürler.

Mesajınız olması gereken başlığa taşınmıştır.

Yorum bırak:

• young_rock_çado
    replied
    Öncelikle merhaba arkadaşlar, gitarımın manyetiğinde sorun var. Manyetik alacağım ama karar veremedim. Gitarım cort g serisi modelini bilmiyorum. H-S-S manyetik alacağım. Ne önerirsiniz? Yardımlarınızı bekliyorum...

''alı cam'' değil '' alacağım'' dır doğrusu. Bu tarz hataları yapanlar direkt olarak cezayı yiyecektir. Türkçe iki tane değildir. Bir tanedir. Kurallar belli nettir geniş değildir.
    Son güncelleyen canKUTTT; 03-11-2009, 20:29.

Yorum bırak:

• zeknoss
    replied
    Merhabalar,
    Arkadaşlar bende bir Ibanez S520EX gitar var. Maun ağacından üretilmiş ve üzerinde INF1 ve INF2 manyetki var. Beni hiç tatmin etmiyor açıkçası manyetikler. Aklımdaysa Satriani tarzı bir ton elde etmek var. Biliyorum o basswood kullanıyor ama gene de bir yere kadar Paf Joe ve Fred ile güzel sonuçlar alabilirim gibi geliyor. Siz ne dersiniz, maun + paf joe sap ve fred köprü, nasıl gider sizce?

Yorum bırak:

• TrueLiar
    replied
    Amaç sertlikse: SEYMOUR DUNCAN BLACKOUT favorimdir

Rock , Blues ve Metal için: sap : seth lover ve köprüde jb

Blues Jazz clean için ise: neckte jazz 2 ve köprüde custom custom

HHH: air norton air norton ve tonezone faydalı olabilir

Sevgiyle Kalın

Yorum bırak:

• rockmertgs
    replied
    arkadaşlar hard rock veya post-grunge tür için hangi manyetikleri tavsiye edersiniz ? dinleyen varsa three days grace grubunun tonu desem harika bi örnek olur çaldıklarıma..

Yorum bırak:

• CybeRBoy
    replied
    Manyetik ve ağaca uyumu açısından ele alırsak genelde Hard Rock ama zaman zaman da nispeten daha hafif rock çalcak birinin hangi gitarı seçmesi lazım? (Şöle söylim Godsmack,Disturbed,Drowning Pool vb.. ve onlara göre daha hafif olan Evanescence, Seether tarzı şarkılar çalcak birinin..)
    Cort KX5
    cort evl z4
    COrt M520
    Ibanez RGR321EX

Düzenleyen - CybeRBoy on 11/08/2008 01:53:33

Yorum bırak:

• galyus
    replied
    merhaba arkadaşlar;
    ıhlamur ağacı gövdeli bi gitara sahibim.gitarımın sap tarafındaki manyetiğini değiştirmek istiyorum.genelde sert şeyler çalıyorum.sustain istiyorum.dimarzio air norton ve evulation arasında kaldım.sizce hangisini tercih etmeliyim?

Yorum bırak:

• alpp
    replied
    saolasın cevap için kardeş ya bn şöyle söyliyim çok geniş türde şeyler çalıyorum hani bunu kasa olrak başka bir gitarada uyguluyabilirim yani bu sistemi herhangi bir gitara kurduğumdaki alabileceğim tonlar ne kadar geniş olabilir nelere yatkın olabilir bunun bilgisine sahip olmak danışmak istedim senin arkdaşın ne türlerde çalıo ve memnun mu bu sistemden aynısı ise sistem ?

Yorum bırak:

• nympheta
    replied
    alpp bir tanıdığım böyle manyetik düzeni olan bir gitara sahip fakat markası ibanez.Ne tarz müzik yapıyorsun?Ben olsam o kadar manyetiğe para vereceğime bir Japon Ibanez alırdım.Ayrıca ben stratocastera o manyetikleri takmaya kıyamam vallahi.Hiç sevemedim şu gitarları.

Yorum bırak:

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Initializing Tabs & loading Content...
Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
X