Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Seymour Duncan

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Seymour Duncan

http://www.seymourduncan.com/website/products/humbuckersdescr.shtml#sh13 merhaba arkadaşlar siz bu manyetikleri nasil buluyorsunuz iyilermi sizce bir arkadas jackson ps4 e takmis 400$ veriyo almali mi sizce..

Seramik manyetikli bir humbucker. Eski ev arkadasimda vardi, epey tok bir sesi var ve cok yuksek outputlu. Heavy metale odaklanmis bir manyetik. Eger aradigin ton boyle birseyse isini gorur.

Yorum

Dimebucker manyetikler Seymour Duncan marka olmasynyn yany syra ki o bile yeter Pantera Gitaristi Dimebag Darrell yn signature serisinde kullanylan manyetiklerdir.
      Kysacasy yapaca?yn tarz e?er ki distortion lu ve heavy, trash, hardcore gibi müzik türleri ise kesinlikle kaçyrma ...
      Bu arada Seymour Duncan manyetiklere sitemizden de resimler bölümünden ula?abilirsiniz...

Yorum

Seymour Duncan Manyetikler ile ilgili tüm sorular / öneriler, lütfen bu başlık altına yazılsın, yeni konu açılmasın..

Saygılar..

Yorum

birkaç gün önce Jackson rx10d aldım manyetiği tahmin edersiniz ki seymour duncan ...ustunde zaten yazıo duncan designed die ... benim çaldığım tarz heavy , metal gibi müzik türleridr sizce bu mantetik kesinlikle uygunmudur(bence çok uygun ) , sololardaki performansı sizce nasıl (tabi deneme şansı bulan arkadaşlara soruyorum...)

Yorum

duncan design ile seymour duncan aynı sey degil.
            designlar seymour duncan firmasının izniyle yapılıyor ama seymour duncan olmuyorlar.

jackson'ın ustundeyse uygundur..yani cok dusunmene gerek yok,zaten calıyosun kendin karar ver
            ayrica cok saglam bir amfi veya kayıt filan yapmıyorsan manyetik olayına cok para yatırmana gerek yok.

Yorum

şimdi bir soru benden bridge dimebucker taksak necke de sh1-59 taksak gitarı batırmayız di mi
              hem heavy metal ve sert tonlar hem de tatlı clean ve blues tonları istiyorum

Yorum

çıkışları uyumsuz olursa pek memnun kalmama ihtimalin yüksek.

Yorum

ya bu sh-4 ve sh-2 ler pasif manyetikler mi???

Yorum

evet pasif..

Yorum

bende de jackson dk2s var. 1 hum 1 single duncan designed manyetik+sustainiac var. hum manyetikler dip sesini en aza indiren ve sesin tokluğunu azaltarak güçlü ama temiz ses vermeye yarayan manyetiktir. trash ve hard ritmlerde kullanılır. ama single duncanlar sesi harbiden bayağı toklaştırıyo. aslında gördüğüm kadarıyla duncan manyetiklerdeki anahtar geçişlerinde single ile single+hum anahtar sesleri aynı mesela. yani heralde sadece benim gitarda böyle deildir ha. ne düşünüyosunuz

Yorum

şimdi bir soru benden bridge dimebucker taksak necke de sh1-59 taksak gitarı batırmayız di mi
                        hem heavy metal ve sert tonlar hem de tatlı clean ve blues tonları istiyorum
                        Batırmaktan ne anladığına bağlı 2 tane birbiriyle uyumla olmayan manyetik taktın diye gitarın bozulacak,yamulacak değil di mi

Eğer bir grubun yoksa evde çalmak için istiyorsan bu tonları o zaman ben hiç bir sorun göremiyorum. Yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi çıkış seviyeleri farklı olacağından sh1-59 sana çok zayıf kalıyomuş hissi verebilir sh-13ü çaldıktan sonra ona geçtiğinde. Ama diyorsan ki ben metal çalarken sh-13ü kullanırım, sap maynetiğine ihtiyaç duymam, blues çalarken de tam tersi o zaman tam aradığın şey olabilir bu kombinasyon.

Bu arada sh-1 59u metal çalarken cleanler için kullanabilirsin. Eğer bir processor'ın varsa clean tonlarının seviyesini drivelara göre biraz yükseltirsin, dengelenmiş olur...

Bu arada bir tavsiyem de sap için seymour duncan sh-4 manyetiğini düşünmen. Bazılarına saçma geliyor bu fikir ama bence kullanılabilirliği çok yüksek, sh-13 ile de daha uyumlu olacaktır

Yorum

TremBucker TB4 Satılıyormu bilgisi olan varmı ayrıca sh4 le bunun manyetiğin bir ilgisi varmı seymour duncan sitesinden sh4 - tb4 diye geçiyor ama tb4 e özel hiçbirşey bulamadım siz olsanız hangisini tavsiye edersiniz

Yorum

ikisi de aynı manyetik karakter olarak. sh4 modeli, gibson gibi telleri birbirine biraz daha yakın duran tremolosuz gitarlar için, manyetiklerin tam tel hizasına gelmesi amacıyla, trembucker (tb4) ise tremololuve tellerin birbirine aralığının fazla olduğu gitarlarda manyetiğin tam tel üzerine gelmesi için yapılan modellerdir.

yani gitarın gibson tipi ise sh4, tremololu birgitar ise tb4 uygundur. tek fark o manyetik noktelerı arasındaki ufak mesafe farkıdır.

Yorum

arkadaşlar size iki sorum oalcak şimdii 1- designed duncan seymour duncan firmasının izni altında yapılan manytk ya peki seymour duncan dan çokı mu farklı???? tarzım heavy işte... acaba seymour duncan ile desgined duncan arasında daglar kadar mı fark var yoksa o kadar çok fark yok mu beni memnun eder mi??..... 2- seymour duncan mı yoksa emg mi daha sert tonlar verir.. beni bilgilendirirsenz çok sevinirmmmm şimdidennn tşk

Düzenleyen - crazy_guitarist on 22/04/2006 20:46:08

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X