Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Seymour Duncan

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Düşük çıkışı olan manyetiklerden ton zevkinize göre birini seçebilirsiniz. Sh-2 var mesela düşük çıkışlı.. Bunlar gibileri incelin,sesini dinleyin.

Yorum

Cevapladığın için teşekkürler

Yorum

Arkadaşlar sh 11 i aldım gayette iyi bir manyetik ibanez sa120ex gitarımın köprü pozisyonuna taktım tok ritm tonları için ideal...

Yorum

Peki Cort KX Custom mu alayım üzerinde Seymour Duncan SH1 ('59) RP & SH4(JB) bulunuyor. Yoksa Epiphone Les Paul Standard alıp üstüne Alnico 2 Pro manyetik mi takayım ? Tarzım Hard Rock, Classic Rock ama ilerde yumuşayacağına inanıyorum tarzımın.

Yorum

Acaba warlocklara dimebucker + şu jazz modeli iyi olur mu?

Yorum

Seymour duncan manyetiklerin kendi karakterlerini dışa yansıtmaları için ağacın karakteri çok önemlidir. Ağaç kaliteliyse düşünülebilir ancak çok vasat bir kalitede ağaç ise hele ki suntaya yakın bir ağaçsa göve kaçılması gerek bir modifiye olur. Bunu neden dedim çünkü çin malı olup da orta karar kalitede ağaca sahip olan gövde de var yine çin malı olup da bildiğin suntadan olan gövdeli gitarlar da var.

Yorum

Ben bunların Humbucker larını seviyorum. Ama EMG bence daha iyi tonları daha çok hoşuma gidir. Yanılmıyorsam bir alman markası vardı adı Schaller gibi bir şeydi onun manyetiklerinden sonra alınabiliecek en iyi manyetik markasıdır bence...

Yorum

@GaripGenc

sh1n'59 acayip yüksek çıkışlı hoş bir manyetik sapta çok güzel oluduüunu düşündüğüm tonları sağlıyor. les paul takıntın yoksa kx custom al bence.

Yorum

merhabalar. Benim ufak bir sorum olacak jackson dkmgt gitarım var emg 81/85 manyetikleri. Bass karakterli tonları sevmiyorum bu yüzden saptaki emg85 i çıkartıp yerine seymour duncan sh4(köprü manyetiği olan cinsinden) taksam. yani sapa köprü manyetiği takmış olacağım. Nasıl bi sonuç alırım? Lütfen köprü manyetiği için olanından al demeyin

Yorum

• stormone isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                      merhabalar. Benim ufak bir sorum olacak jackson dkmgt gitarım var emg 81/85 manyetikleri. Bass karakterli tonları sevmiyorum bu yüzden saptaki emg85 i çıkartıp yerine seymour duncan sh4(köprü manyetiği olan cinsinden) taksam. yani sapa köprü manyetiği takmış olacağım. Nasıl bi sonuç alırım? Lütfen köprü manyetiği için olanından al demeyin
                      Sap manyetikleri genelde karakteristik açıdan daha yumuşatılmış olurlar köprü manyetiklerine göre, dediğin durumda sololarda sap modeline göre daha keskin ve çığırtkan tonlar alabilirsin. Jackson da KV2 modelinde hem köprüye hem sapa TB4 JB kullanıyor mesela.

Yorum

• shnicx isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        Sap manyetikleri genelde karakteristik açıdan daha yumuşatılmış olurlar köprü manyetiklerine göre, dediğin durumda sololarda sap modeline göre daha keskin ve çığırtkan tonlar alabilirsin. Jackson da KV2 modelinde hem köprüye hem sapa TB4 JB kullanıyor mesela.
                        şu anda inanılmaz tahrik oldum peki sh4 ünmü daha tiz ve güçlü bir tonu var yoksa tb4 ünmü?

Yorum

• stormone isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                          şu anda inanılmaz tahrik oldum peki sh4 ünmü daha tiz ve güçlü bir tonu var yoksa tb4 ünmü?
                          İkisinin de köprü modeli aynı manyetik sadece farkı TB4 ün "trembucker" yani floyd rose köprülü gitarlar için olması

Yorum

• sacrament88 isimli üyeden alıntı
                            arkadaşlar japon jackson dkmg dinky gitarımın manyetiklerini degiştirmek istiyorum. orjınal seti emg hz dir...seymour duncan modıfıyesi düşünüyorum bana en uygun seti önerebilecek var mıdır? aklımda bi kaç kombinasyon var aslında ama sizin görüşlerinize göre şekillendirmek istiyorum açıkçası.ha bu arada gitar floyd rose tur.
                            Önceki 101 adet mesajı okudunuz mu acaba konuyla ilgili olarak ? Ricalarımız okumanız yönündedir iyi forumlar.

Yorum

• Merhaba,
                              ibanez rg350m gitara Seymour Duncan Full Shred(tm) nasil gider ve bu manyetigi nasil bilirsiniz acaba?
                              Tarzim: Metalcore,thrash,buckethead
                              Tesekkurler...

Yorum

• manyetiğe fazla takılmayın derim

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.