Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Seymour Duncan

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

bikac gun once sh-4 aldim cok memnunum tavsiye ederim

Yorum

nerden aldın? ben harıl harıl arıyorum bulamadım bir türlü

Yorum

arkadaşlar bu seymour duncan nın sh-4 sh-6 sh-8 sh-13 sh-14 modellemeleri neye göre yapılıyor modele tarza göremi yoksa tarza göre mi?

Yorum

bu soruyu nasıl bir ruh haliyle sordun anlamadım hiç birşey. adamlar kafadan isim koymuşlar işte uydurmuşlar birşeyler.

Yorum

sh-6 çok yüksek çıkışlı bi manyetik sizce neck için uygunmu ben distortionu neck te kullanmak istiyorum da...

Yorum

neck te sh-8 kullanılıyormuş o da kullanılabilir diye bir tahmin yürüteyim

Yorum

arkadaşlar yazmıştım bunu ama, bir de konuyla daha bi ilgili olduğu içi burdada sorayım,

--------------------------------------------------------------------------------
                amon amarth, arch enemy,in flames vs. çalıyorum,gitarım rg370dx , şimdi bu gitara manyetik takviyesi yapıcam.Okuduğum kadarıyla ağaç türlerinin veya gitarın floydlu olması öyle kafama göre bir şeyler seçemeyeceğim anlamına geliyor.Aktif emg de kasayı deşeceğimden bu olaya girişmek istemiyorum, gitarın gövdesi ıhlamur, klavye gül.Manyetk dizimi H-S-H şeklinde , hem rititm hemde soloda kaliteli sonuçlar alabileceğim bir kombinasyon için ne önerirsiniz,(clean ton çok önemli değil benim için) ama solo ve ritimde bu aleti nasıl bir canavara dönüştürürüm H-S-H ? SEYMOUR DUNCAN?

Yorum

gitarının tonunun neye benzemesini istiyosun? manyetiklerinin tonlarını neden beğenmiyorsun? Hangi yönleri eksik kalıyor? Gitarın modiyiyeye gider mi? o gitarı ne kadar kullanmayı planlıyorsun. Bütçen ne kadar? Bir de konuyu iki sefer neden açıyorsun? Bunları cevaplandırırırsan yardım edebilirim belki...

Yorum

gitarı çok uzun süre kullanmak istiyorum, aslında almadan önce çok araştırmıştım, yani kalkıp 1 milyar küsüre endonezya ltd veya jackson js serisi ni alıp yine manyetik modifiyesi yapıcaktm ki, onlarda ıhlamur gövde ve gül klavye gibi(özel yapımda düşünmüştüm,ama bu gitarı uygun bi fiyata aldım) . 2.el leride çok araştırdm herneyse buna karar verdim işçiliğini ve floydunuda beğendim aletin, daha kaliteli bi sound istiyorum, ve bütçeyi ayarlıcam gerekirse uzun vadede tamamlıcam gitarı.gitar modifiyeye gidermi demişsin nası yani gitmezmi, (niye 2 defa yazdım çünkü seymour duncan JBTB4 bridge'de düşünüyorum, buna uygun diğer manyetikleri veya bunu kullananların burada seymourduncan başlığı altında olacaklarını düşünerek yazdım, hata mı etmişim?)

Yorum

sorularım yardım etmek içindi...

eğer gitarını uzun süre kullanmak istiyorsan modifiye gidebilir. Ama ekipmanın da önemli tek manyetikle o grupların sounduu alamassın. Bir de daha kaliteli bir sound istiyorum demişsin. İşte ben de onu soruyorum daha kaliteli bir soundla neyi kastediyorsun. Uzun sustain mi? yüksek çıkış mı? temiz ve parlak bir ses mi? Önce kafanda ne istediğini belirlemen gerekiyor.neyse ben manyetiklere geçeyim.

Gitarın h-s-h single manyetiğin var zaten o yüzden köprüye de sapa da yüksek çıkışlı manyetikler düşünebilirsin. Ben jb-4 kullanıyorum sağlam bir marshall amfide dave mustaine e yakın tonlar elde ediyorum. Çok kaliteli manyetikler hem cleanları çok iyi hem yüksek overdrive a dayayınca o sıcak seymour tonlarını veriyor. Ton yelpazesi çok geniş, bluesdan trashe kadar istediğini yapabiliyorsun. Ancak alet alışılmışın biraz dışında mid ve tizleri yüksek bassı düşük. Bu biraz sıkıntı yapabilir. Bir de coil tap yapıyorum ve single a aldığımda parlak strat gibi tonlar alıyorum.Daha bass ve mid karakterli bir manyetik istersen. sh-6, sh-8 ve sh-13 öneririm. Sh-6 ve 13 seramik mıknatıslıdır. Yani tonları biraz daha keskindir alnico mıknatıslılara göre ancak metalden başka türe pek gitmez. sh-6 duncan distortionu max cavalera ve marty friedman kullanır. sh-13 bunlar arasında benim favorimdir. Tonu sh-8 e benzer ve biraz daha dengelidir. amon amarth ve arch enemy yanlış bilmiyorsan sh-8 kullanıyorlar.

Umarım yardımcı olabildim. Ben senin yerinde olsam köprüye de sapa da yüksek çıkışlı bir manyetik takardım. nasıl olsa single ın var.

Yorum

benim sorularımda hakkaten bilgi almak içindi zıtlık olsun diye yazmadım walla
                        peki ağacın etkisi nasıl olacak bridgede invader kullanan biri, gitarını hatırlamıyorum ama gövde maundu, sesin çok buğulduğunu yazmıştı ve memnun değildi benim ibanez gövdesi ıhlamur?

**** gitarın boyası : şimdi açıklayım kafamda bir kaç şey var, gitarı fazla aşağıda çaldığım için(olayın bu kısmına yorum hakkaten istemiyorum,çok eleştiren oluyor, zevk meselesi sağ elimle dirseğim arasında kalan kısmı gitarın kasasına sürtünüyor, bu kısmı yontturacağım ve oraya bi ovallik kazandırcam, bu konu hakkında bir luthierle görüşüp bilgi aldım ve bunun yapılabileceğini söyledi, bu gitarın(ibanez rg370 dx) boyası hakkında bilginiz varmı, bunu yaptırmışken tümden boyayıda değiştirebilirim de tonda bana ne kaybettirir,**** ne kazandırır (konu dışına çıkıyorum gibi görülebilir farklı farklı yerlere dağıtmak istemedim)
                        ayrıca sh-13 ü Türkiye'de nerden bulabilirim,mydükkan, kıvılcım.. baktım ama sitelerde yok

kısacası; ıhlamur , ton(manyetik)

Yorum

gitarın sesine önemli etkisi vardır boyasının, cilasının. yeni boya ile ne olacağını tahmin etmek zor, bence hiç uğraşma böyle işlemlerle, hayal kırıklığına uğrayabilirsin. bu arada ıhlamura sd invader güzel gidiyor, zaten x-customda da var ve çıkışı çok yüksek bir manyetik, tonları çok sağlam.

Yorum

merhaba arkadaşlar benim SX sST-62 elektro gitarım var.köprüye emg-81 ya da seymour duncan JB TB4 manyetik takmak istiyorum.gitarıma bunlardan birini taksam bariz bir değişiklik olur mu?trash metal severim ve sert distortion ile sustaine önem veriyorum bu gitarla umduklarım tam anlamıyla olmaz ama en azından şunu bilmek isterim eğer gitara takıldığında tonunda fark edilebilecek bir değişim olur mu?
                            hangisini tavsiye edersiniz?emg pille çalışıyor seymour da bu var mı? my dükkanda satılan seymour hangi ülkenin üretimidir?şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için hoşçakalın resmi de bu :=)http://www.mydukkan.com/urunler_deta...id=903&gid=169

Yorum

verdim gitarı bir hafta önce dediğim yontma işi için çizmeli kedi de ufuk abi'ye, bugün yarın elimde gitar, hayal kırıklığına uğrayabilirim ama göze aldım bakalım neolcak??

Yorum

arkadaşlar ben rg1570(ibanez) gitarıma S.D. Jb / 59 set takmak istiyorum ama;

herkes bu tarz köprülü ( floyd,edge,vs..) gitarlar için trembucker seymour duncan takmam gerektiini söylüyor, ama seymour duncanın kendi sitesindeki tone wizard'da bu özellikleri girdiimde trembucker versiyonu da olmasına rağmen bana normal humbucker '59 öneriyor.. aklım karıştı bilgisi olanlar bi yardım etsin lütfen =)

saolun şimdiden

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...