Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Stagg Electro Gitar

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Stagg Electro Gitar

Stagg elektro gitar kullanan arkadaşlar bilgilerimizi paylaşalım...

Stagg markası belki çok bilinmiyor olabilir ;Ama kullandığı malzemeler ve üretim kalitesi olarak oldukça iyi gitarlar hem de kalitesine göre şaşılacak derecede ekonomik... kullandığı malzemelere ve bunların sese etkisine bakarsanız bu konuda da en iyi sonuca sahip...Kendi kategorisinde Fender bir öncüdür ona yakın diye birşey yoktur tabiki ;Ama yine de kalite olarak Fender'e yakın ve çok büyük rakamlar ödemeyeceğim bir gitar arıyorum derseniz Stagg derim

Düzenleyen - efe_735 on 17/09/2008 18:57:29

Stagg hakkında başka sitelerden okuduğum forumlardan bazı alıntılar:

yorum1:

"yahu bu stagg denen markanın gitarlarını yakın zamanda deneme kullanma fırsatı buldum. açıkçası gerçekten şaşırdım. çok beğendim, işçiliği, bitirişleri, klavyeleri falan gerçekten o fiyatlar için çok iyi geldi bana.

kullanan, kullanmış olan varsa bir iki yorum yaparsanız sevinirim, en azından ben mi yanılıyorum onu anlarım

bu arada ben bir gibson les paul hastasıyımdır ve şuana kadar kullandığım gitarlar arasında ibanez rg370, epiphone lespaul studio gothic, epiphone lespaul custom, cort mgm-1, cort m200, gibson lespaul studio gibi gitarlar var. yani karşılaştırmayı düzgün bir şekilde yapabiliyorum sanıyorum.

stagg lere de bu yüzden şaşırdım. hiç beklemediğim bir kalite var bu gitarlarda.

aslında aynı şaşkınlığı j&d brothers'da da yaşamıştım ama sonra bir yerlerden bu j ve d biraderlerin eski gibson çalışanları olduğunu öğrendim, tabi emin değilim araştırmadım.

tabi burda kaliteden kastım fiyat/performans oranına göredir. gibson evya fender markalarıyla stagg'i karşılaştırıyor değilim "

Yorum 2 :
    "Eninde sonunda tahta işi bu. Hiç beklenmedik bir taraftan menşei önemli değil, acaip iyi ses veren gitarlar çıkabiliyor.

Ondan sapın üzerindeki markaya çok takmamak lazım. Ama işte hangisi iyi hangisi kötü zamanla ve de iyi aletlerle de uğraşarak öğrenilen bir şey (aksi gibi). "

Yorum 3:
    "Benim biradere aldık gibson les paul taklidi bir Stagg, 150 lira verdim 2. ele; tellerini değiştirip sap ayarı ve entonasyon yaptıktan sonra benim 15 sene önce aldığım ilk jackson gitarımdan iyi oldu çalımı, ve şaşırtıcı bir şekilde güzel tonu var aletin, ben de mi alsam diye düşünüyorum şimdi
    Kulakçıklar beni de korkuttu ama bayram tatili süresince sadece 2 kere akort istedi, o da ben tellere ayı gibi abandıktan sonra
    Boyası falan da hiç dandik görünmüyor, çok güzel bir sunburst kırmızı.
    Manyetikler yüksek volümde ötüyor mu bilmiyorum denemedik, ama zaten evde 5 wattlık ufak amfiyle çalıcak birader, winampta çalan AC/DC'ye eşlik maksadı [efe_735 :buraya ben bi not düşeyim ben sesi oldukça yükselterek denedim "Amfi 20w" ötmedi fakat tüm ev ayağa kalktı kapat ya da kıs diye ...hatta daha keyif verici bi hale geldi tabi odama darbe yapıp kapattırdıkları için keyif yarım kaldı ]

Bir arkadaşımın da SX telecaster gitarı vardı, o da gayet güzeldi, yani sanıyorum gidip mağazada iyi bir tane bulana kadar kurcalamak gerekiyor."

Düzenleyen - efe_735 on 19/09/2008 00:20:39

tamamiyle katılmamakla birlikte şunu söylemek istiyorum! bi arkadaşıma stagg z600 aldık! fiyatı iki sene önce 650 iydi! stagg olduğu için pek fazla önermemiştim aynı fiyata gidip bi ibanez rg 350 dx falan alabilirdi! yaklaşık 7 ay kadar önce gitarı bana getirdi okula giderken götür sat artık çalmıcam dedi ! gitar odur budur bnde kullanıyorum ve bni gerçekten şaşırttı! samimiyetimle söylüyorum gerçektenoldukça tatminkar! tabi bunda 2006 yılında gitarın stagg firmasnın en iyi gitarı seçilmesiylede alakası var! kullanılan malzeme ve özellikler oldukça ii!

efe_735 bekli biraz gönlünü rahatlatmak belkide öneride bulunmak amacıyla bu yazıyı yazmış ama doğruluk payı var...

Yorum

tamamiyle katılmamakla birlikte şunu söylemek istiyorum! bi arkadaşıma stagg z600 aldık! fiyatı iki sene önce 650 iydi! stagg olduğu için pek fazla önermemiştim aynı fiyata gidip bi ibanez rg 350 dx falan alabilirdi! yaklaşık 7 ay kadar önce gitarı bana getirdi okula giderken götür sat artık çalmıcam dedi ! gitar odur budur bnde kullanıyorum ve bni gerçekten şaşırttı! samimiyetimle söylüyorum gerçektenoldukça tatminkar! tabi bunda 2006 yılında gitarın stagg firmasnın en iyi gitarı seçilmesiylede alakası var! kullanılan malzeme ve özellikler oldukça ii!

efe_735 bekli biraz gönlünü rahatlatmak belkide öneride bulunmak amacıyla bu yazıyı yazmış ama doğruluk payı var...
      metallicastic bana hiç katılmayabilirsin de bu tabiki senin şahsi görüşün saygı duyarım sen bambaşka bir gitar da önerebilirsin onuda okurum ve ilgilimi çekerse gider onla da ilgilenirim ; Fender dahil (Amerikan yapımı-Fender American HSS Stratocaster- http://www.fender.com/products//sear...tno=1134700306 ) Stagg de olmak üzere ( Stagg S402-BK standart series -http://www.staggmusic.com/products/products_detail.php?langue=uk&oneid=470 ) 3 gitarım var ve gönlüm herzaman rahat gönlümü rahatlatmak gibi bi düşüncem hiç olmadı buna ihtiyacım yokki ! ..ben çaldığımı ve çaldığım gitarın bana verdiği enerjiyi bilirim...Stagg dan gayet memnunum Fender de çalıyorum ondan da çok memnunum hiçbirini de satmayı düşünmüyorum...Ben sadece bu işe başlayan arkadaşların kafasındaki marka kargaşasına ışık tutmak istedim önemli olan marka değildir "çaldığın gitarla bütünleşebilmendir" dedim sevgiler...

Müzik severler için seçtiğim bir yazı:

Jimi Hendrix'in 1967'de sahnede yaktığı ilk gitar, İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen müzayedede, 346 bin euroya satıldı.

Müzayede organizasyonundan yapılan açıklamada, Jimi Hendrix'in, Finsbury Astoria'da 1967'de verdiği konser sırasında yaktığı 1965 yapımı Fender Stratocaster marka gitarına 346 bin Avro verildiği belirtildi.Hendrix, olayın ardından elindeki yanık nedeniyle hastaneye kaldırılmış, davranışı da müzikal gösterilerde bir "dönüm noktası" olmuştu.

Düzenleyen - efe_735 on 18/09/2008 17:34:18

Yorum

Alttaki stagg I400 gitarı bir arkadaşıma düşünüyorum fiyatında %27 indirim yapmışlar 225ytl ye geliyor, böyle bir gitar için fiyat gerçekten çok ucuz diye düşünüyorum kalitesi nasıldır acaba deneme fırsatım olmadı henüz.

Yorum

Alttaki stagg I400 gitarı bir arkadaşıma düşünüyorum fiyatında %27 indirim yapmışlar 225ytl ye geliyor, böyle bir gitar için fiyat gerçekten çok ucuz diye düşünüyorum kalitesi nasıldır acaba deneme fırsatım olmadı henüz.

Merhaba Screensize Stagg lerin özelliği çok düşük maliyetle A kalite gitar üretmesidir..çoğu kişi eline bile almadan yok o alınır mı iyi değidir şuna bak buna bak diyecektir ben de öyle düşünüyordum ilk başlarda..ama kimseyi dinlemedim gittim mağazaya kendim elime aldım denedim...satıcı benim çok iyi tanıdığım biri ve asla bana malı satmak için havadan sözler yapmaz...kendisi USA yapımı Fender kullanıyor..onun gitarını da çaldım tabi gitmişken sen de git hatta benden bile etkilenme kalitesini kendin gör sen de inanmayacaksın ama o fiyata öyle bi gitar oluyormuş demek eline al ve çal içinde kalbinde hoş bir sızı hissedersen çalarken düşünmeden al hatta bu sızıyı başka bi gitarda hissedebiliyosan(Fender-İbanez-Cort Vs.) markasına bakmadan al...en önemli tercih senin vereceğin tercihdir...Stagg aldığında arkana bakmıyacağın verdiğin paranın hakkını 2 katıyla ödeyen pişman olmayacağın iyi bir gitar ve iyi bir arkadaştır kim nederse desin...

(önemli bir not: hiçbir gitarı hatta Fender bile olsa eline alıp çalarak denemeden alma!)

Düzenleyen - efe_735 on 19/09/2008 00:54:50

Yorum

Merhaba Screensize Stagg lerin özelliği çok düşük maliyetle A kalite gitar üretmesidir..çoğu kişi eline bile almadan yok o alınır mı iyi değidir şuna bak buna bak diyecektir ben de öyle düşünüyordum ilk başlarda..ama kimseyi dinlemedim gittim mağazaya kendim elime aldım denedim...satıcı benim çok iyi tanıdığım biri ve asla bana malı satmak için havadan sözler yapmaz...kendisi USA yapımı Fender kullanıyor..onun gitarını da çaldım tabi gitmişken sen de git hatta benden bile etkilenme kalitesini kendin gör sen de inanmayacaksın ama o fiyata öyle bi gitar oluyormuş demek eline al ve çal içinde kalbinde hoş bir sızı hissedersen çalarken düşünmeden al hatta bu sızıyı başka bi gitarda hissedebiliyosan(Fender-İbanez-Cort Vs.) markasına bakmadan al...en önemli tercih senin vereceğin tercihdir...Stagg aldığında arkana bakmıyacağın verdiğin paranın hakkını 2 katıyla ödeyen pişman olmayacağın iyi bir gitar ve iyi bir arkadaştır kim nederse desin...

(önemli bir not: hiçbir gitarı hatta Fender bile olsa eline alıp çalarak denemeden alma!)
            Ben kendime soldaki 31 yıllık emektardan sonra sağdaki kore malı canavarı aldım stagg ı bütçesi düşük bir arkadaşım için düşünüyordum mutlaka gidip deneyeceğim ilkin bende stagg düşünüyordum ama kısmet viva ya imiş.

Yorum

Ben kendime soldaki 31 yıllık emektardan sonra sağdaki kore malı canavarı aldım stagg ı bütçesi düşük bir arkadaşım için düşünüyordum mutlaka gidip deneyeceğim ilkin bende stagg düşünüyordum ama kısmet viva ya imiş.

Screensize viva gitarını gördüm gerçekten güçlü ve iyi görünüyor tabi denemeden birşey diyemem Kore üretimi olması bir artıdır...benim için önemli olan gördüğümden ziyade senin "çalarak elde ettiğin sonuçlardır" sen gitarı anlatabilir misin görüşlerini yazabilir misin deneyen biri olarak ve nekadar ödedin fiyat olarak,hem bu gitarı düşünen arkadaşlara da ışık tutmuş olursun...sevgiler

başka bir Stagg forumunda Holden demiş ki:
              "Bende Stagg R-500 TS var ve çok memnunum.bence stagg kullanmayan insanlar stagg hakkında yorum yapmasın.Stagg isim yapmamış bi marka olabilir ve bunun nedeniyeni bir marka olmasıdır diğer markalara nispeten.Ancak kullanan bilebilir bu gitarları ve bence muhteşem sesi var özellikle stagg gitarların yorumlarına bakarsanız harmony centralda distortionlı tonlarda fender telecasterdan bile daha iyi olduğu yorumları var ki bence doğru , clean tonları da bir o kadar güzeldir.ben cort ve washburn de kullandım özellikle washburnun tonlarıyla kıyaslarsam washburnun bir daha yüzüne uzaktan bakmaz stagg gitar kullanan biri.Cort da seni uzun süre idare etmez stagg ise cok paran olup bir gibson alana kadar idare eder ki gibsonu alsan da staggı calmaya dewam edersin..." ben de Stagg çalan biri olarak Sana katılıyorum Holden

Düzenleyen - efe_735 on 19/09/2008 23:34:22

Düzenleyen - efe_735 on 19/09/2008 23:37:29

Yorum

ankara panmusic ten almayı düşündüğümüz stagg I400 modelinden ellerinde kalmamış ne yazıkki gerçekten güzel fiyattı arkadaşa artık o pralara washburnx10 düşünüyoruz.

Benim aradığım kasası ince ve zarif, klavyeside aynı şekilde ince bir gitardı tünelde 300-400 ytl aralığında baktığım ibanez ve cort modellerinde aradığım kaliteyi bulamadım incelediğim ve yorumlarını okuduğum kadarıyla viva nın aradığım alet olduğunu anladım ama ne yazıkki kore malı üretilmiyordu yeni üretilenler endonezya malı ve floydrose ları çok iyi değildi bunun üzerine 2. el kore malı aramaya başladım ilgilendiğim bir ilan vardı ve satıcı ile görüşüp buluştuk gitarı çantasından çıkarttığında resmen aşık oldum işçilik kalitesi, kasası ve klavyesi aradığım bütün özellikleri taşıyordu. Gitar 2003 üretimi olmasına rağmen çok temiz kullanılmıştı tabiri caizse üstünde çizik yoktu ne cilasında nede sapında problem yoktu. 300 ytl ye anlaşıp gitarı aldım. 15 yıl kullandığım strat kopyasının sapı C shape idi viva nın çok ince klavyesi ve jumbo fredlerine kısa zamanda alıştım tek beğenmediğim yanı manyetiklerinin gücü düşüktü sert değildi elimde olan ucuz yollu 2 tane artec manyetiği takınca gerçekten çok iyi oldu. Ben muzisyen değilim kendi kendime hobi amaçlı boş zamanlarımda çalıyorum ve bu rakama alabileceğim en iyi aleti aldığımı düşünüyorum. Gitarın sıfırı yaklaşık 500ytl ben endonezya malı olanı denemedim ama çok kötü olacağını sanmıyorum bu rakamlara ya da 2. eli 300-350 liraya gitar bakan arkadaşların en azından ellerine alıp denemelerini ve kalitesini görmelerini tavsiye ediyorum.

Yorum

ankara panmusic ten almayı düşündüğümüz stagg I400 modelinden ellerinde kalmamış ne yazıkki gerçekten güzel fiyattı arkadaşa artık o pralara washburnx10 düşünüyoruz.

stagg I400 ellerinde olmasa bile siparişle getirilebilir bence olmassa söyle getirtsinler istediğin gitarı....

ben Stagg S402-BK kullanıyorum ve memnunum "Fender Standard Strat® HSS - Black - Rosewood" örnek alınmış bu modelde...

Bu yakınlığı(kullanılan ağaç,görünüm) görebilmeniz için resimlerini ekledim...ses yakınlığını burda gösteremiyorum elinize alıp ikisini de çalmanız gerekecek
                  bir İngiliz sitesinde de Strat style olarak belirtilmiş zaten..

Karşılaştırabiliriz:

Fender:
                  Body :Alder
                  Neck :Maple
                  Fingerboard :Rosewood
                  Pickups :1 Humbucking Pickup (Bridge),2 Standard Single-Coil Strat Pickups (Neck and Middle)

Stagg:

Body: Solid Alder
                  Neck: Hard Maple
                  Fingerboard: Rosewood
                  Pickups: 2 Single Coil + 1 HWW hot Humbucker

Düzenleyen - efe_735 on 22/09/2008 21:12:46

Yorum

arkadşlar staggz600 üde deneyin mutlaka! cidden sıkı bir gitar

Yorum

Siparişle getirirler tabi ki Stagg

Yorum

slm arkadaşlar. Stagg marka elektro gitar aldım 1 hafta önce. Birkaç aylık klasik gitar eğitimnden sonra elektroya geçtim yani başlangıç sayılırım. Gitarı aldığım kişi çok sağlam bütçeme göre bunu alabildim sadece. Herhangi bir sorunum şikayetim yok ama bazı forumlarda okuduklarım canımı sıktı biraz. Stagg'a 50ytlden fazla vermem diyenler, zehir zemberek açıklamalar yapanlar... Sizlerle de paylaşıp görüş almak istedim..
                        (Buarada, siteye yeni üye oldum zamanla daha çok katılacam muhabbete, şuan önemli konu bu olduğu için burdan daldım foruma )

Yorum

Takma sen benim rocksona da laf atıp duranlar var da o rockson(bas) ibanezin cortun başlangıçlarına on çeker.Ki kaan tangöze(dumanın vokalisti) askerdeyken stagg les paul falan kullanmış sonradan öğrendim kendi gitarıymış.Benim elektro gitarımın markası bile yokAma güzel yani.Takma sen çalmana devam et=)

Yorum

Ç. Bartu isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                            Takma sen benim rocksona da laf atıp duranlar var da o rockson(bas) ibanezin cortun başlangıçlarına on çeker.Ki kaan tangöze(dumanın vokalisti) askerdeyken stagg les paul falan kullanmış sonradan öğrendim kendi gitarıymış.Benim elektro gitarımın markası bile yokAma güzel yani.Takma sen çalmana devam et=)
                            haklısın galiba en güzeli takmamak

Yorum

tekila_87 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                              haklısın galiba en güzeli takmamak
                              takmamak değil. bazı gerçekler malum ama beklentiler ne? eğer sen 350 liralık gitardan, 2500 dolarlık gibson les paul performansı beklersen, küfür edersin gitara misal l250 kullanıyorum, en alt les paulü staggin. işçiliği çok iyi, manyetikleri güzel, dip gürültüsü yok (kötü bir kablolama varken nasıl yapıyorlar bilmiyorum),yani 300 ytlye almıştım geçen sene. bir arkadaşıma 150 ytlye sx sgp les paulü sattım (sapı çook odundu, sesi boğuk ve ruhsuzdu) 20 lirasını yemiştik burç pasajında fotokopicilere gittiğimde manayla gitarlara bakayım dedim. can müzike girdim, başladı bayan saymaya. neyse ibanezlere bak sa serilerine, biraz tuzluca (500 ytl civarı) bir washburn denedim üstünde anarchy logosu olan, staggleri de gösterdi bu gitarı denedim 300 ytl fiyatı vardı (hoş denediğim amfide kocaman 50-60wattlık ama yalan bir stagg amfiydi. aman amfileri çok kötü) denedim tonu güzeldi, hatta kızlar geldi öğrenci gitarı almaya coştum ben o ara gaza gelip. kredi kartımla aldım. velhasıl fiyatına göre çok iyi gitar. bilemem modelden modele fark olabilir.misal sx in teleleri güzel ama benim aldığım les paulü rezildi

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X