Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Schecter Hakkında

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Merhaba,
    Son 1 yıldır Schecter Hellraiser Special C1 modelini kullanan biri olarak söyleyebilirim ki, özellikle sert müzik yapıyorsanız fiyat-performans açısından bulabileceğiniz en iyi gitar, Schecter markasının sizin bütçenize uyan versiyonu. Kullandığım modelin aktif manyetikleri ve sabit köprüsü yanı sıra, Schecter'ın, diğer markalara göre fiyatlarının kısmen daha uygun olması ve hatta şanslıysanız iyi bir araştırmayla yurtdışı fiyatlarından daha ucuza bile bulunabilecek bir marka olmasından bahsetmek istiyorum.
    Benim kullandığım modelin üzerinde aktif EMG manyetikler bulunmakta ve metal ve türevleriyle ilgileniyorsanız ceplerinizin tamamen boşalmasına sebep olmadan gerçekten de karakter sahibi bir gitara sahip olma şansınız var. Fiyat olarak benzer özellikli gitarlara oranla çok daha uygun olmasının sebebinin "Türkiye pazarına girme girişimi" olduğunu duymuştum daha önce. Tabi ne kadar doğru bilemiyorum, fakat bana gayet mantıklı geldi.
    Bu markanın giriş seviyesi gitarları olmadığını, en azından yarı-profesyonel noktadan başladığını düşünmekteyim. Kaliteyi ön planda tutmalarının bu seçimlerinde önemli bir rol oynadığını tahmin ediyorum.
    Ayrıca şunu da belirtmem gerekiyor; Schecter'ımı alana kadar, solak olduğum için gitar bulma konusunda ciddi bir problem yaşadım. Hangi markanın hangi solak modelini arasam ya stokta bulunmuyor ya da bulsam bile verdikleri soundlar doyurucu olmuyordu. Evet şimdi esas varmak istediğim noktaya geliyorum: Schecter'ın birçok modelinde solak seçeneği de bulunuyor.
    Sonuç olarak eğer tercihiniz sert müzik yapmaktan yana ise ve yeni bir gitar almayı düşünüyorsanız, Schecter'lara en azından bir elinize alıp bakın, deneyin derim. Umarım bu mesajımla okuyuculara faydalı olabilmişimdir.
    Müzikle kalın, sevgilerle...

Yorum

• bir schecter c1 custom kullanıcısıyım en düşük fiyatta olan modelleri bile fiyatını hakkediyor kimse çekinmesin bu markadan ödediğiniz bedeli hak ediyor.

Yorum

• ben de solak Schecter Blackjack ATX C-7 kullanıyorum. Memnunum. Klavyesi biraz kalın, tabi 7 telli olunca daha da kalın oluyor. Üzerinde Seymour Duncan Blackout manyetikler var. Tavsiye ederim.

Yorum

• arkadaşlar bende yeni gitar alacağım fakat Epiphone Les paul Customla Schecter Solo 6 Custom arasında kaldım.Gördüğüm kadarıyla çoğu kişi Schecterla sadece metal yapılır fikrinde fakat ben alacağım gitarla blues da çalmak istiyorum yani clean tonunda iyi olması gerekli.Çoğu yönden Epiphone un Schecter ın gerisinde kaldığı belli yani çoğu açıdan Epiphone iyi görünmüyor fakat Schecter la metal çalınması olayından dolayı karasız kaldım. Ne kadar iyi olsada sadece metal yapılabilen gitar almam. İkisinden de vazgeçip başka markalara mı bakmalıyım yoksa Solo 6 Custom blues a da uygun mudur?

Yorum

• 1 ay önce aldım arkadaşlar oldukça iyi bir gitar tabi ben daha acemi sayılırım ama rahatlıkla alabilirsiniz yani kaliteli malzeme ayrıca özenlide yapıyorlar ben satrat kasalı olanından aldım üzerinde kendi yapımı manyetikler vardı kendi manyetiklerinde oldukça kaliteli (o kadarda acemi değilim )

Yorum

• PhelinX isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              arkadaşlar bende yeni gitar alacağım fakat Epiphone Les paul Customla Schecter Solo 6 Custom arasında kaldım.Gördüğüm kadarıyla çoğu kişi Schecterla sadece metal yapılır fikrinde fakat ben alacağım gitarla blues da çalmak istiyorum yani clean tonunda iyi olması gerekli.Çoğu yönden Epiphone un Schecter ın gerisinde kaldığı belli yani çoğu açıdan Epiphone iyi görünmüyor fakat Schecter la metal çalınması olayından dolayı karasız kaldım. Ne kadar iyi olsada sadece metal yapılabilen gitar almam. İkisinden de vazgeçip başka markalara mı bakmalıyım yoksa Solo 6 Custom blues a da uygun mudur?
              arkadaşın durumunun tıpatıp aynısını şuan bende yaşıyorum bilgisi olanlar cevaplarsa çok sevinirim...

Yorum

• PhelinX isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                arkadaşlar bende yeni gitar alacağım fakat Epiphone Les paul Customla Schecter Solo 6 Custom arasında kaldım.Gördüğüm kadarıyla çoğu kişi Schecterla sadece metal yapılır fikrinde fakat ben alacağım gitarla blues da çalmak istiyorum yani clean tonunda iyi olması gerekli.Çoğu yönden Epiphone un Schecter ın gerisinde kaldığı belli yani çoğu açıdan Epiphone iyi görünmüyor fakat Schecter la metal çalınması olayından dolayı karasız kaldım. Ne kadar iyi olsada sadece metal yapılabilen gitar almam. İkisinden de vazgeçip başka markalara mı bakmalıyım yoksa Solo 6 Custom blues a da uygun mudur?
                gdsstrnt isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                arkadaşın durumunun tıpatıp aynısını şuan bende yaşıyorum bilgisi olanlar cevaplarsa çok sevinirim...
                Tabii ki uygundur. Seymour duncan manyetikler var solo 6 custom'da. Coil-tap ile birlikte gayette çalınır. Hatta coil-tap'siz bile Epiphone'dan daha iyi ses verir bu alet.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                Initializing Tabs & loading Content...
                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                X