Duyuru

Collapse
No announcement yet.

lag arkane 200- ltd m 100

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İnceleme lag arkane 200- ltd m 100

Arkadaşlar bu gitarları kullananlar varmı? varsa bilgilendirebilirler mi?? artı ve eksi yönleri nelerdir, işçilk ve kullanılan malzeme olarak nasıldır?

m-100 hakkında bilenler konuşsun fakat Lag dedin mi ben devreye girerim arkadaş
    Arkane 200 rock ve metal türevleri için tasarlanmış bir gitardır.
    İzmirdeki Zuhal mağasında (-ki kendileri Lag gitarların dağıtıcısıdır) marshall mg30 gibi acayip bir amfide denedim bu aleti. 80 ve 90'lar metal müzik tarzı için çok uygun. hem ritmlerde hem sololarda.. ama günümüz müziğine bakacak olursak ritmlerde (düşük akortlarda özellikle) biraz yetersiz kalır, fakat soloların üstesinden gelebilir. Tonu mid ağırlıklı bir gitardır. Klavyesi aşırı yorucu ve çok kalın değildir.

Kısacası bir grupta solo gitaristlik görevini üstlenecek biri için güzel bir tercih olabilir.

şuradan ilgili gitarın türkçe tanıtım videosu izlenebilir;
    http://www.muzikenstrumani.com/index...381&k_id=0&kn=

sevgiler...
    Son güncelleyen dieducktick; 20-05-2010, 23:52.

Yorum

Çok teşekkürler cevabınız için.. Peki floyd rose u nasıldır bu gitarın? Açıkçası biraz karasızım bu konuda..

Yorum

solo ağırlıklı parçalar çalınmayacaksa şayet (steve vai, paul gilbert ya da satriani parçaları gibi) gereksiz bir tercih olur. floyd sistemli gitar alınıp tremolo kolu hiç kullanılmayacaksa yine gereksiz bir tercih olur. bu bütün marka ve modeller için geçerlidir.

mesela ben bireysel olarak sabit köprülü gitarları ya da string-thru sistemli gitarları tercih ediyorum. peki neden? çünkü çaldığım, çalmayı sevdiğim parçalar floyd atraksiyonu gerektirmeyen parçalar..
        bu sebeptendir ki gitar alırken çalacağınız/çalmak istediğiniz parçaları göz önüne alarak gitar tercih etmek gerekir.

mesela bir cort kx101 var tercih ettiğin gitarların parasına alabileceğin evlere şenlik! illa ki tremolo isteniyorsa bir ibanez s320 var mesela...
        çalmak istediğin/çalacağın parçaları göz önünde bulundur, imkanın varsa satın almak istediğin gitarları mutlaka dene. benim elim rahat etti diye bir gitarın klavyesi eli yormuyor diyebilirim fakat aynı gitarın klavyesi senin elini yorabilir.. dikkatli seçim yapmak doğru tercih yapmanıza, doğru tercih yapmanız mutlu olmanıza sebep olacaktır.

sevgiler...

Yorum

Çok teşekkür ederim tekrar... Ciddi anlamda aydınlattınız beni tremolo konusunda Şu an elimdeki gitar aslında sabit köprülü değil vintage tremolo ama kolu yok ve uyumlu bir kol da izmirdeki hiçbir dükkanda bulamadım yani demek istediğim tremolo konusunda biraz aksiyona açım

Bir ibanez önerisinde bulunmuşsunuz birde ibanezlere bakayım dedim. O fiyat aralıgında ibanez rg350dx çarptı gözüme.. S320 ile rg350 dx arasında belli bir fark varmıdır peki?

Bu arada kusura bakma çok soru sordum

Yorum

İbanez s320'de bulunan tremolo sistemi rg350dx modelinde bulunan köprü ile bana göre eşdeğer. ama kimileri rg350dx modelindeki edge3 köprüyü, kimileri de s320 modelindeki zr köprüyü övmekte.

ben şahsen bu ikili arasında bir tercih yapacak olsam (ve floyd ile atraksiyona aç bir bünyeysem ) s320 modelini tercih ederdim. -ki bunu tercih etmemdeki en önemli etken klavyesidir. klavyesini gerçekten çok beğendiğim nadir gitarlardandır. ikinci etken maun sevgimdendir. zira rg350dx ıhlamur gövdeli bir gitar.. üçüncü etmen 24 perde bana çok fazla 22 perde yeterli benim için. (rg350dx 24 perde)

ve son olarak iki gitar arasındaki en bariz fark manyetik sayısında. karmaşayı sevmediğim için H-S-H dizilimi bana göre değil. Dip gürültü de cabası..

Yukarıdaki mesajlarımda söyledim, yine söylüyorum;
            -gitar alırken tam olarak neye ihtiyacınız olduğuna önceden karar verin ki sonradan pişman olmayasınız.

sevgiler...

Yorum

Verdiğin cevapları tekrar okudum da floyd rose a ihtiyacım olmadığı kanısına vardım.. Forumda okuduğum kadarıyla da anladım ki baktığım bütçedeki gitarların tremolo sistemlerinden de en geç 2 sene sonra hayır gelmiyor. Şimdi sabit köprülü gitarlara bakıyorum.. önerebilceğin modeller varmı? tarzım heavy,trash metal..

Yorum

Bütçe elveriyorsa direkt olarak schecter c-1 almak lazım. o kadar çıkamam diyorsan yine schecter damien 6 olabilir. yok ben bunlara uzanamam dersen cort kx101 ve evl z4 model gitarlar denenip beğenilirse alınmalı.

bir de forumda belirli bütçe aralığında gitar önerileri başlıkları var. o başlıklara bir göz at istersen..

sevgiler...

Yorum

Tamam çok sağol önerilerin için

Yorum

şu gitarteknikleri.com daki tanıtıcı videolarda gitarın gövde ağacını bir tutturamadılar gitti.Videoda maun diyor altta solid basswood yazıyor ama videodaki ses ben maunum diyor. nedir işin doğrusu...?

Yorum

gövde maun evet.. sap ise akça kaplı tek parça maun. roxane 100 için de maple yazıyor bilgilerinde fakat taş gibi maun benim kızım

Yorum

dieducktick isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        gövde maun evet.. sap ise akça kaplı tek parça maun. roxane 100 için de maple yazıyor bilgilerinde fakat taş gibi maun benim kızım

akçağaç kaplı maun sapı ilk defa duydum doğrusu akçağaç kaplı maun gövdeyi biliyorum mantıklı da maun un biraz daha bass karakterli sesini akçağaç biraz daha mid karakter vererek dengeliyor tabiki konuşulmaya değer kalınlıkta akçaağaç kaplaması varsa.Fakat akçaağaç kaplı maun saptaki mantığı anlamadım.Sapın stabil ve denge açısından ya ibanezin yaptığı gibi 3-5 parça wenge-akçaağaç-ceviz karışımlı saplar yapılmalı ya da tek parçalı akçaağaç saplar daha tercih sebebidir veya sustain için tek ya da 3 parça maun iyi seçenektir.Akçaağaç kaplı maun 'un ne gibi artısı var?

Yorum

ya bu arada videoda floyd rose için lisanslı diyor ama kendi sitesi de dahil hiçbiryerde lisanslı olduğu yazmıyor?? bende anlamadım

Yorum

izlediğim bir başka videoda gövde için akça kaplı ıhlamur, sap için de sert akça kaplı tek parça maun deniyor.. sanırım ülkelere göre farklı üretim söz konusu. fransa, ingiltere ve amerika için farklılıklar göstermekte gitarlar. ya da ben öyle sanmaktayım bilemiyorum...

gövde için akça kaplama neyse klavye için de aynı sebeptendir sudden deth. bahsettiğimiz gitar tam bir shred canavarı. solo gitaristler için tasarlanmış yukarıdaki mesajlarımda belirttiğim gibi. yani amaç dengeli bir sustainden başka bir şey değil..

floyd sistemi lisanslı değil metallica. ama gayet sağlam bir sistem olduğunu söyleyebilirim. zaten lisanslı floyd kullanılsaydı bu fiyata vermezlerdi o gitarı
                            yalnız bana göre markanın tek eksi yönü avro para birimi üzerinden satış yapması. piyasaya yeni giriş yapan bir markanın pazarlama stratejisi böyle olmamalı. sanırım bu nokta düşünülmemiş ve aynı fiyata daha bilindik bir marka olan jackson modelleri ile rekabette zayıf kalıyor Lag marka gitarlar. belki zamanla değişirler...

sevgiler...

Yorum

Sudden_deth isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                              şu gitarteknikleri.com daki tanıtıcı videolarda gitarın gövde ağacını bir tutturamadılar gitti.Videoda maun diyor altta solid basswood yazıyor ama videodaki ses ben maunum diyor. nedir işin doğrusu...?
                              Sudden_deth isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                              akçağaç kaplı maun sapı ilk defa duydum doğrusu akçağaç kaplı maun gövdeyi biliyorum mantıklı da maun un biraz daha bass karakterli sesini akçağaç biraz daha mid karakter vererek dengeliyor tabiki konuşulmaya değer kalınlıkta akçaağaç kaplaması varsa.Fakat akçaağaç kaplı maun saptaki mantığı anlamadım.Sapın stabil ve denge açısından ya ibanezin yaptığı gibi 3-5 parça wenge-akçaağaç-ceviz karışımlı saplar yapılmalı ya da tek parçalı akçaağaç saplar daha tercih sebebidir veya sustain için tek ya da 3 parça maun iyi seçenektir.Akçaağaç kaplı maun 'un ne gibi artısı var?
                              -METALLİCA- isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                              ya bu arada videoda floyd rose için lisanslı diyor ama kendi sitesi de dahil hiçbiryerde lisanslı olduğu yazmıyor?? bende anlamadım
                              izlediğim bir başka videoda gövde için akça kaplı ıhlamur, sap için de sert akça kaplı tek parça maun deniyor.. sanırım ülkelere göre farklı üretim söz konusu. fransa, ingiltere ve amerika için farklılıklar göstermekte gitarlar. ya da ben öyle sanmaktayım bilemiyorum...

gövde için akça kaplama neyse klavye için de aynı sebeptendir sudden deth. bahsettiğimiz gitar tam bir shred canavarı. solo gitaristler için tasarlanmış yukarıdaki mesajlarımda belirttiğim gibi. yani amaç dengeli bir sustainden başka bir şey değil..

floyd sistemi lisanslı değil metallica. ama gayet sağlam bir sistem olduğunu söyleyebilirim. zaten lisanslı floyd kullanılsaydı bu fiyata vermezlerdi o gitarı
                              yalnız bana göre markanın tek eksi yönü avro para birimi üzerinden satış yapması. piyasaya yeni giriş yapan bir markanın pazarlama stratejisi böyle olmamalı. sanırım bu nokta düşünülmemiş ve aynı fiyata daha bilindik bir marka olan jackson modelleri ile rekabette zayıf kalıyor Lag marka gitarlar. belki zamanla değişirler...

sevgiler...

Oncelikle merhaba

Gitari bayadir arastiriyorum.Edindigim bilgiler dogrultusunda birseyler yazmak istedim. Ancak birseyler yazmadan once bu arkane serisi A 200 un manyetiklerinde elicengiz oyunlari dondugunu soylemeliyim. Belki de ulkeden ulkeye degisiklik gosteriyodur ancak buraya uzun uzun yazmak yerine daha once tartisilmis konu linklerini vermek istiyorum. Belki benim gozden kacirdigim bi noktayi baskasi bulur da konu aydinliga cikar.

Lutfen linkdeki 7. ve 8. sayfada benim yazdiklarimi ve rolly nin yazdiklarini okuyunuz...

Simdi gelelim gitar hakkindaki bilgilere.
                              Oncelikle govde agacimiz maun degil. Govde agaci ihlamur (Basswood) ustu 2mm flamed Maple kapli. Sap tek parca sert maple (akca agac). Klavye gul agaci. Oldukca guzel sapin tek parca olmasi. Bircok gitarda bilindigi gibi bukume kadar bir parca bukumden sonra diger bir parca eklenerek sap olusturuluyor. Uzerindeki floyd rose kore yapimi olabilirmis ancak herhangi bir referans bulamadim.
                              Gitar cin uretimi bu arada. Uzerindeki manyetikler hakkinda gercekten bilgim yok. Yukarida verdigim linklerde nedenini anlayabilirsiniz. Sitesinde SA ve TB1 humbucker oldugu yaziyor...

Umarim faydali olmustur.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...