Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ibanez RG1570

Collapse
X
 
 • Filtre
 • Saat
 • Göster
Tümünü Sil
new posts

 • Ibanez RG1570

  arkadaslar ben solak bir gitaristim tunele uzun zaman oldu cıkmayalı ama internette gitar bakıodum bu gitar hosuma gider gibi oldu ben metal muzik yapacağım genel olarak bu gitar içn ne diyorusunuz ya da 1000ytl civarında baska bir gitar onerebilirmisiniz gitarın linki http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=2380&gid=538

  Düzenleyen - erdixl on 04/01/2007 22:04:59

  Düzenleyen - KronikDeli on 05/01/2007 03:01:28

 • #2
  ben öneririm. üstelik youtube'da "rg1570" diye aratırsan çok güzel şeyler göreceksin

  Yorum


  • #3
   arkadaslar gitarın modelini ve linkini yanlıs yazmısım modeli rg370dx linkide bu ya ben yalnıslıkla diger ibannezi yazmısım kusura bakmayın bana bu gitar hakkında yorum yaparsanız sevinirim http://www.mydukkan.com/urunler_deta...d=1656&gid=538

   Yorum


   • #4
    *** ben de gaza geldim bi eleman RG1570 alıyor diye

    Yorum


    • #5
     ben öneririm. üstelik youtube'da "rg1570" diye aratırsan çok güzel şeyler göreceksin
     Senin videonu izledim. Abi ortalarda bir yerde bayağı coştun. Helal valla iyi çalıyorsun. Rg1570'ı ben de düşünüyorum ama biraz pahalı geldi. Daha yeni başladım zaten araştırmaya. Sen bari memnun musun? O paraya değer mi? Ha bir de bir tane manyetiğini değiştirmişsin. Eskisi işini görmüyor muydu?

     Yorum


     • #6
      ynx yazmadan ben yazayım o önermez bu gitarı hele ibanzese hiç önermez haksız myıım ?


      edit : sen bu soruyu ynx e sordun ya 2 haftaya gitar elinde buraya yazıyorum

      Düzenleyen - WhisKy on 06/01/2007 18:00:40

      Yorum


      • #7
       anıl hopp bir dakika anıl'ın dediklerine inanma cem.
       esas mesaj;

       teşekkür ederim. Beğenmene sevindim


       Türkiye'de gitarlar pahalıdır zaten. Ben rg1570imi 750 dolara getirttim. Bu gitar, ibanez prestij serisi RG modellerinin en ucuz 6 tellisidir. Bunu göz önünde bulundurarak aldım. Hatta prestij olsun, ibanez olsun, benim olsun mantığıyla aldım..

       Ben gitarımdan memnunum birtakım benden kaynaklanan sorunlar var (mesela tremolomun ayarını yapmam lazım yapmadım, doğal olarak entonasyonda bir sorun var. Sap manyetiğini çok yükseltmişim yapay armonik yapmak daha zor geliyor bazı durumlarda) ama genel olarak çok iyi bir gitar. tremolosundan kaldırsan akortu kaçmaz, dişlerinle çalsan tel koparmaz bir gitar

       Aslında bu gitarı alınca şok olduğum bazı noktalar var ki sonradan binlerce dolar verilen gitarlarda böylesi sorunlar olmadığını öğrendim:evil: yani mesela sapı gövdeye bağlayan vidaların kenarlarında beyaz birşey bırakılmış. gitarın çok nadirı köşelerinde boya mükemmel bir şekilde yapılmamış. yani tırtık hissi oluşuyor biraz detaylı hissedersen.

       bu gitar hakkındaki çok daha detaylı yorumuma buradan ulaşabilirsin:

       http://reviews.harmony-central.com/r...ez/RG1570/10/1

       yorumumda dediğim gibi, gitarın üzerinde normalde V7 S1 ve V8 var. V8, benim yapmak istediğim müzikle uyumlu olmadığı için tercihimi DiMarzio Evolution®'dan yana kullandım. Tabi bu manyetiğin fiyatı Türkiye'de 110 dolar. Bir de bu manyetiği alırkan başıma gelen birkaç hoş olmayan olay var ki tamamen kıvılcım müzik'in şerefsizliğindendir. Ama bana pembe manyetik sipariş edip, 2 ay da olsa gecikmiş olmalarına rağmen ve bana bir lütiyeye 20 lira saydırdıklarına rağmen teşekkürümü onlara borç bilirim.

       Ben gitarımdan çok memnunum ve parasına kesinlikle değiyor. Bu gitar yapım maliyetleri ile değil de kalitesi ile orantılı olarak fiyatlandırılsaydı 2000 dolar civarında fiyata sahip olurdu.

       Bu gitar en ucuza zühal müzik'ten alınabilir şu anda. Geçen gün (4 ay önce) gittiğim zaman 780 dolara kadar peşin fiyatta düşebiliriz demişti.. Tabi arkadaşım da bunun üzerine gitarımı boşuna getirttiğimi söyledi, ama ben gitarımı 750 dolara alırken türkiye'deki fiyatı 1300 dolardı
       gitarımın resmi için hem profilimdeki resme tıklayabilirsin, hem de sol taraftaki gitar resminden...

       Umarım yardımcı olabilmişimdir. Herhangi bir sorun vs. olursa bu başlığa mesaj atabilirsin. Gitarım şu anda kucağımda duruyor ve doğruyu söyleyip söylemediğimi görüyor. Sevgili Pam ben senin dedikodunu yapıyorum ama.. affet eheh.

       Düzenleyen - ynx on 06/01/2007 18:33:00

       Yorum


       • #8
        Çok sağol. Verdiğin bilgiler kafamdaki bir iki soru işaretini sildi. Yalnız o v8 manyetik konusunu biraz daha açarsan sevinirim. Yani orjinal halindeyken gitar istediğin sert, keskin tonları veremiyor muydu? DiMarzio Evolution®'ı takınca yerine ses de ne gibi değişiklikler oldu? Anlatırsan çok sevinirim.


        Şimdilik aklıma gelen sorumlarım bunlar? Teşekkürler..

        Yorum


        • #9
         yapay armonik hastasıyım

         v8'in çıkışı fazla olmadığı için yapay armonik için çok yüksek distortionlara vurmak gerekiyor. Ayrıca sahip olduğu kanaatimce cılız ses hoş değildi. Sustaini de çıkışı az olduğu için azdı. bi de 50 liraya sattım

         Evo sağolsun yakalamak istediğim bazı şeylere kavuşturdu. Yapay armonik mevzusu %60 oranında düzeldi. normal ayarlarda tabiiki.. yoksa %200 bile mümkün

         Keskin ataklar ve penalama hassasiyeti çok iyi bir manyetik. aynı v7 gibi. çok yumuşak penaladığın zaman distortion azalıyor ve pianissimo tonlar yakalanabiliyor. Bu, benim çaldığım dinamik müzikler için çok önemliydi. en güzel örneği gitardaki ses ayarını belli bir miktarda kısarak amfi ve pedalda ayar değiştirmeye gerek kalmadan clean ve distortion tonlarını alabilmem. Ton ayarı da çok iyi işliyor. Mesela v8'deki ton ayarının yelpazesi evo'dakinin ile aynı değil. arada dağlar kadar fark var. Steve Vai hastası olmam da çok büyük bir etken

         rica ederim. sorular aksın

         Yorum


         • #10
          ibanez jem'ler ile ilgili sorunuz varsa bunu soracağınız yer ibanez jem başlığıdır, bunun için arama yaptırdınız mı?
          Hayır!..
          "yeni konu açayım" ya da "boş bulduğum bir yere yazayım" mantığı daha kolay geliyor olabilir ama bu sitenin bir düzeni var, kimse size karşı değil. Düzeni bozarsanız elbette müdahele edilir...

          Bu mesaj en kısa zamanda silinecektir...

          Yorum


          • #11
           ynx komşu ben rg2550 ya da 2570 almayı düşünüyodum ki hala düşünüyorum. ama nakitte sorun oldugu için 300 ytl kadar ben bu 1570 almayı artık daha realist düşünüyorum. sana sorum 1570 ile 2... serisinin gitarlarının arasındaki tek fark manyetiklermidir ??

           Yorum


           • #12
            ynx komşu ben rg2550 ya da 2570 almayı düşünüyodum ki hala düşünüyorum. ama nakitte sorun oldugu için 300 ytl kadar ben bu 1570 almayı artık daha realist düşünüyorum. sana sorum 1570 ile 2... serisinin gitarlarının arasındaki tek fark manyetiklermidir ??
            tek fark manyetikler değildir. 1570'te kullanılan nokta şeklindeki pozisyon belirteçlerine, 2xxx serisinde köpek balığı şekilleri olarak rastlıyoruz. Buna ibanez, "wedge sharktooth" diyor.

            Burada kıyaslamamı 1570 ile 2570 arasında yapıyorum; çünkü gitarlar ap aynı. Aynı gitar gövdesi deposundan ve sap depolarından ağaçlar kullanılır. Yani kullanılan ağaç aynıdır. Sap da aynıdır. Sadece gül ağaçlarının inlay/konum-belirteç 'leri farklıdır. Bu, kasa anlamında.
            Manyetiklerin farklı olduğunu biliyoruz.
            Bir de boyaları farklı. Ibanez çok sever az boya çeşitlerini piyasaya sunmayı... Bir de aşırı fiyat farkını belirtmeliyim.
            Alınmalı mı? Bence 2570 alınmamalı. Yani, resmen 1570 ve 2 tane tabiri caizse "cillop gibi" manyetik fiyatı ederi olduğu için...(manyetikler için kıstas 100 dolar civarı oluşlarıdır.) Gitarla gelen manyetikler her ne kadar genel kesime hitap ettirilmeye çalışılsa da, aslında genel kesim bu manyetiklerden hoşlanmaz. DiMarzio/IBZ de bunun bir örneğidir. Tavsiye etmiyorum.

            2550'de durum farklıdır. Pena koruması olduğu için tercih edilebilir. Ibanez'in RG Prestige tek pena korumalı gitarıdır çünkü. Kendisi 1550'nin <u>yeni</u> modeli gibi değerlendirilebilir. 1570 ile tamamen farklı bir kefende tartmak gerekir bu gitarı.

            2610 tek manyetikli jackson/esp rakibi bir konumda bence. Özellikle Alexi Laiho modeli gibi tek manyetikli oluşu...

            2620 ise, geçen seneye kadar pek tutmayan mavi küp desenli gökyüzü mavisi boyasını 2006 senesi kış NAMM'ından beri gökyüzü mavisi taban üzerine siyah küplü olarak görüyoruz. Lüks RG'ler gibi H-H konfigürasyonuna/dizilimine sahip bir gitar. Bence fiyat farkı çok fazla. Ki, farkı sadece boyası, gövdesinde tek sarımlı manyetik bulunmaması ve konum belirten şekilleridir.

            Tavsiyem, Ibanez 1570MRB tarafından. Bir-iki ay kadar idare ettikten sonra manyetiklerinin değiştirilmesi uygun. Boyası çok güzeldir bu gitarın. Resimler, gitarın güzelliğini göstermede yetersiz kalıyorlar. Bir de, RG1570 sanki, ruh haline göre parıldar. İster açık mavi, ister açık yeşil, ister koyu mavi, ister simsiyah. MRR da iyi bir seçimdir. İnternette bu gitara zebra renklerinde takılan manyetiklerin ne kadar hoş göründüklerini gördüm.

            Kolay gelsin. Başka soruların olursa ben buradayım

            Düzenleyen - ynx on 10/04/2007 22:43:50

            Yorum


            • #13
             hocam çok çok teşekkür ederim. işte artık tek iş kapitale bakar. bir kaç pedal satmayı düşünüyorum artık. diğer türlü zor olucak. şu öğrenci kredi kartıda gelir gelmez düşünceyi hayata geçirme gayretindeyim.

             Yorum


             • #14
              gitara ilk bu sene, elektrodan başlayacağım. bir ay içinde alacağım. tonu çok ağır olmayan geniş çaplı; rock, metal tarzı(bazen de klasik) müzik çalacağım iyi bir gitar arıyorum İbanez prestige RG1570 de karar verdim. İyi bir gitar mıdır?? bu gitarın mat siyahını tavsiye ettiler ama benim istediğim kırmızı pullu olanı

              bu gitarın artılarını eksilerini söylerseniz çok memnun olurum

              Yorum


              • #15
               Arkdaşlar RG1570 ile RG350EX arasında ne gibi bi fark var?

               Yorum

               Unconfigured Ad Widget

               Collapse
               Initializing Tabs & loading Content...
               Initializing Tabs & loading Content...

               Trending

               Collapse

               Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

               Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

               Collapse

               Çalışıyor...
               X