Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ibanez Kore-endonezya olunca niye kötü ?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

arkadaşlar her şeyde böyle. eğer dikkat ederseniz mercedes arabalarda bile 3 üretim vardır ve 3'ü de birbirinden farklılık gösterir. 1-abd 2-avrupa 3-arabistan. belki arabistanda üzretilmiyodur ama oraya gönderilmek üzere üretilenler de farklılık gösterir. gitarda da çin ve endonezya malları ucuz, yeterince kurutulmamış ağaçlarla, kalitesiz burgu ve köprülerle üretilir. bir de işçiliği dandik ve işçi ücretleri daha düşük olduğu için gitarlar daha ucuz olur.

korelerde güzeldir bu arada

Düzenleyen - uurdmc on 30/08/2007 09:58:31

Yorum

BACH arkadaşm teşekür ederim bizi aydınlattın için . tabi farklıdır fiyat farkı yani bir şeyler vardır ki adamlar o kadar para istiyor .
      ibanez 370 ve 350 gecen seneye kadar kore de üretiliyordu ama bu yıl endonez ya da üretime basladı kore de üretilen sadece s serisi var pretijlerdede kore de üretiliyor . ama belki piyasa da bulursunuz 1 yıl oldu için
      bi konuya daha deginirsek ibanez ve cort ucuz modelleri bach arkadsımın dedi gibi bu gitarlara tabi 3000 ytl gitara verilen deger verilmez ama yide bu gitarlar hala sahnede kullananlar var rg 350 beyaz aynanın gitaristini eliinde gördüm mesala
      bence hiç kötü degil yani onlardan daha ucuz gitarlar gibi sorunlar yok ben ce rahatca alıp kullana bilrsiniz

Yorum

Endonezya malı İbanezlerden bence uzak durun.Ben daha önce birkaç kez çalmaya kalktım ve klavyesinin çok kötü olduğunu gördüm.Hatta ilk elektrogitarım olan Vic'in dahi klavyesinin daha iyi olduğunu söyleyebilirim,inanın hiç abartmıyorum.Kore malı olanları hiç kullanmadım ama aldığım duyumlara göre Japon İbanezler ile arasında abartıldığı kadar büyük bir kalite farkı yokmuş.Bence paranız azsa Kore malı İbanez ,çoksa Japon ama Endonezya asla.

Yorum

O Uzak durun diyenler fiyatlarından haberleri yok ****, maddi durumları gerçekten iyi.Mygitar ailesinde 2bin tl,3bin tl gitara verebilecek kaç aile birey var?

Yorum

oziwan isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            Endonezya malı İbanezlerden bence uzak durun.Ben daha önce birkaç kez çalmaya kalktım ve klavyesinin çok kötü olduğunu gördüm.Hatta ilk elektrogitarım olan Vic'in dahi klavyesinin daha iyi olduğunu söyleyebilirim,inanın hiç abartmıyorum.Kore malı olanları hiç kullanmadım ama aldığım duyumlara göre Japon İbanezler ile arasında abartıldığı kadar büyük bir kalite farkı yokmuş.Bence paranız azsa Kore malı İbanez ,çoksa Japon ama Endonezya asla.
            Sevgili arkadaşım "Endonezya asla" demişsin ama abartmışsın. Bir müzik mağazasına girip iki dakikalığına mı denendin yoksa bir süre sende mi kaldı? Bir de hangi modeli denedin onu söylersen daha aydınlatıcı olursun. Düşük modeller hakkında yorum yapamam hatta sana destek bile veririm ama ortalama ve üstü modeller hakkında biraz daha dikkatli yazalım. Bende Endonezya üretimi RG 350EX var ve klavyesi de gayet rahat. İbanez Endonezya markası değil sadece orada üretiliyor, bu farkı göz önünde bulundurmak lazım. Ortalama ve üstü modellerde şirket kendi prestijini sarsacak adi üretimlere izin vermez. Bildiğim kadarıyla üretimin yüzde doksanı artık bu bölgede yapılıyor bundan sonra tüm ibanezlerden uzak mı durmak lazım yani. Klavye rahatlığına gelince de tekrar bir ibanez dene derim hem de Endonezya üretimi olanını. Lütfen kulaktan dolma ezbere bilgilerle insanların kafasını bulandırmayalım. Yoook öyle değil dersen denediğin modeli ya da modelleri de yaz lütfen.
            Son güncelleyen involved; 21-02-2009, 01:33.

Yorum

oziwan isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              İbanez ile ilgili, üretim yerleri ile ilgili hiçbir bilgisi olmadan şu kötü, şu iyi diyebilen, arkadaşlarımızı yanlış yönlendiren bu tür yazılardan uzak durun.

Önce gerçeklerimizi bilelim:Ve uzun açıklamalarla sonuca gidelim

İbanez japon bir gitar markası. Bu nedenle prestige serileri japonyada üretilmekte. Yani anavatanında

İbanezin şu anda korede bir üretimi yok! Eskiden cortun farbrikasında üretiliyordu bazı modeller. Şu anda o korelerin çoğu endonezyada üretiliyor.

İbanezin bir üretim yeride çin . Burada ibanez alt seviye gitarları üretmekte . Ve kalitesininde çok iyi olduğu söylenemez. Aynı ibanez tüm akustiklerinide yine çinde üretmekte. Buna tüm modeller dahil , yani üst seviye akustikler.

Şimdi gelelim endonezya üretimi gitar kalitelerine

JS100, S470DXQ,XPT serileri gibi çoğu model burada üretilmekte. Ve oldukça iyi kalitedeler.Gitarlar çin gibi değil.Eski korelerden hiç bir f******ı yok. Kore gibi düşünebilirsiniz yani

Anlayacağınız arkadaşlar öyle sitelerdeki üretim yerlerine bakıp burada atıp tutmakla olmuyor bu işler. Çünkü üretim yerlerinin çoğu yanlış.Mesela mydukkanda s470dxq modeli kore diyor. Evet bu modeller belli bir zamana kadar korede üretildi. Fakat şu an endonezyada aynı işçilikle üretilmekte İbanezde şu anda önce japonya sonra endonezya geçerli. Çin modellerinin bazıları iyi bazıları eh işte, biraz şansa kalmış

Kimse lütfen üstüne alınmasın. Bu yazının hedef kitlesi belli.

İbanezle Zuhalle hergün irtibattayım. Bilgiler sağlam yerlerden , dilerseniz açar telefon öğrenirsiniz. Ya da şu üretim memleketi safsatasını bir yana bırakır, önyargılarınızdan kurtulur, gider bir s470 ,xpt,js dener onadan sonra yorumlarınızı buraya yazabillirsiniz

Sevgiler
              Son güncelleyen TrueLiar; 23-02-2009, 15:08.

Yorum

TrueLiar isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                İbanez ile ilgili, üretim yerleri ile ilgili hiçbir bilgisi olmadan şu kötü, şu iyi diyebilen, arkadaşlarımızı yanlış yönlendiren bu tür yazılardan uzak durun.

Önce gerçeklerimizi bilelim:Ve uzun açıklamalarla sonuca gidelim

İbanez japon bir gitar markası. Bu nedenle prestige serileri japonyada üretilmekte. Yani anavatanında

İbanezin şu anda korede bir üretimi yok! Eskiden cortun farbrikasında üretiliyordu bazı modeller. Şu anda o korelerin çoğu endonezyada üretiliyor.

İbanezin bir üretim yeride çin . Burada ibanez alt seviye gitarları üretmekte . Ve kalitesininde çok iyi olduğu söylenemez. Aynı ibanez tüm akustiklerinide yine çinde üretmekte. Buna tüm modeller dahil , yani üst seviye akustikler.

Şimdi gelelim endonezya üretimi gitar kalitelerine

JS100, S470DXQ,XPT serileri gibi çoğu model burada üretilmekte. Ve oldukça iyi kalitedeler.Gitarlar çin gibi değil.Eski korelerden hiç bir f******ı yok. Kore gibi düşünebilirsiniz yani

Anlayacağınız arkadaşlar öyle sitelerdeki üretim yerlerine bakıp burada atıp tutmakla olmuyor bu işler. Çünkü üretim yerlerinin çoğu yanlış.Mesela mydukkanda s470dxq modeli kore diyor. Evet bu modeller belli bir zamana kadar korede üretildi. Fakat şu an endonezyada aynı işçilikle üretilmekte İbanezde şu anda önce japonya sonra endonezya geçerli. Çin modellerinin bazıları iyi bazıları eh işte, biraz şansa kalmış

Kimse lütfen üstüne alınmasın. Bu yazının hedef kitlesi belli.

İbanezle Zuhalle hergün irtibattayım. Bilgiler sağlam yerlerden , dilerseniz açar telefon öğrenirsiniz. Ya da şu üretim memleketi safsatasını bir yana bırakır, önyargılarınızdan kurtulur, gider bir s470 ,xpt,js dener onadan sonra yorumlarınızı buraya yazabillirsiniz

Sevgiler
                Kardeş sadece bir yazıyı okuyarak nasıl anlayabildin bilgili ya da bilgisiz olduğumu? Neyse daha fazla kişiselleştirmeden ayrıntıya gireyim,bayağı yanlış anlaşılmışım.

Endonezya asla demişim,onu düzeltelim,seri üretimde her zaman hata payı vardır,düşük bir olasılık da olsa elinize kalite bir Endonezya İbanez de geçebilir.

Gerek Mygitar'da gerekse diğer forumlarda dikkatimi çeken bir konu var,gitarın markası ve kullanılan malzemeler olumluysa o
                gitarın kaliteli olduğu yanılgısı.Gitar mobilya değildir,enstrümandır ve üretiminde işçilik çok önemlidir.Bu nedenle de en iyi luthierler büyük üreticilerin ana fabrikalarında çalışırlar.Hiçbir şirket elindeki nitelikli personeli amiral gemisi konumunda olan fabrika dışında kolay kolay çalıştırmaz,çalıştırırsa bu rasyonel adım değildir,şirketin verimliliği düşer.Bu işin iktisad boyutu.

Bazı arkadaşlar,hiç eline Endonezya İbanez aldın mı falan demişler.Üç kez Endonezya malı İbanez çaldım ve üçü de rezaletti.Hatta ilk çaldığım Endonezya İbanez'in İzmir Bornova'da ki Hangar Stüdyosu'nda olduğunu söyleyelim,bir ara isterseniz bir test edin. Yirmi dakika çalmaya çalıştım ve klavyesinin rahat olmadığını gördüm ve hemen yan taraftakı Gibson taklidi Cort'u çalmaya başladım.

Sizin gibi düşünen bir arkadaş zorla bana kendisine ait şu gitarı denetti :

Çok iddialıydı ama bunun da klavyesi rahat değildi.

Kore malı İbanezlere gelince Kore'de enstrüman yapımı artık ciddi bir endüstri,hiç Kore malı bir İbanez çalmadım ancak gördüğüm ve çaldığım tüm Kore yapımı gitarların klavyesi rahattı.Kore malı İbanez kullanan birçok arkadaşımın görüşü Japonlarla arasında çok büyük bir kalite farkı olmadığı ama yine de fark olduğu yönünde.Şu anda Kore'de üretimi yok demişsin,bu konuda bir bilgim yok.Ancak üzerinde Made In Korea yazan bir gitarın Endonezya'da üretilmesi uluslararası ticaret hukukuna göre suçtur.Bu ifadeni piyasadaki Kore malı İbanezlerin eski üretim olduğu şeklinde algılıyorum.Her yerde kolaylıkla Kore Ibanez bulunabildiğine göre,Kore malı İbanezler de tartışılabilir.

Son olarak şunu da belirteyim,forumlardaki yazılar fikir beyanıdır,yönlendirme değildir.Sadece yazılanlara bakıp,denemeden,araştırmadan,sorgulamadan alışveriş yapacak kitle için yapabileceğim fazla birşey yok.

Saygılarımla...
                Son güncelleyen oziwan; 08-03-2009, 14:06.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                Initializing Tabs & loading Content...
                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                X