Duyuru

Collapse
No announcement yet.

RG1570 Telleri biraz indirince cızırtı yapıyor, aldığım yere götüreyim mi

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Arıza RG1570 Telleri biraz indirince cızırtı yapıyor, aldığım yere götüreyim mi

Arkadaşlar sıfır aldığım yaklaşık 3-4 aylık RG1570 gitarımın köprü vidalarından tellerini biraz indirdim, çünkü rahat çalınmayacak yükseklikteydi. Fakat şimdi cızırtılar başladı. özellikle ilk perdede 1. ve 2. telde bayağı var 7. perde tellerindede biraz var. Amfiye takılıyken duyulmuyor, ancak sustaini azaltıyor diye düşünüyorum. Teller şu an ince mi'de 1.7mm ve kalın mi'de 2.2mmde. Bence bu kadar yukseklikte cızırtı yapmamalı ama yinede sorayım dedim. Özellikle steve vainin sololarında zorluk oluyordu çalarken. Sizce aldığım yere yani Zuhal Müziğemi götüreyim yoksa kendim evde yapabileceğim bir işlem varmıdır

MuratCKis isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sıfır aldığım yaklaşık 3-4 aylık RG1570 gitarımın köprü vidalarından tellerini biraz indirdim, çünkü rahat çalınmayacak yükseklikteydi. Fakat şimdi cızırtılar başladı. özellikle ilk perdede 1. ve 2. telde bayağı var 7. perde tellerindede biraz var. Amfiye takılıyken duyulmuyor, ancak sustaini azaltıyor diye düşünüyorum. Teller şu an ince mi'de 1.7mm ve kalın mi'de 2.2mmde. Bence bu kadar yukseklikte cızırtı yapmamalı ama yinede sorayım dedim. Özellikle steve vainin sololarında zorluk oluyordu çalarken. Sizce aldığım yere yani Zuhal Müziğemi götüreyim yoksa kendim evde yapabileceğim bir işlem varmıdır
    Aldığın yere götürüp bütün ayarlarını yaptır bence dostum, ya sap eğilmişdir ya da fret erimesi vardır. Fakat köprüyü gene aynı poziyona getirirsen cızırtı olmaz. Bu arada yazdığın kalınlıkta elektro gitar teli yok

Yorum

Dostum o mm diye yazdıklarım tellerin yüksekliğiydi yazmamışım kusura bakma. Dediğin gibi eski haline getirdim cızırtı yok ama böylede biraz yüksek oldu sanki

Yorum

Yukseklik ayari yaparken tellerini gevset, yoksa diger turlu köprüyu asindirirsin: Floyd Rose bicaklari vidaya cok ince bir kesitte temas etmektedirler ve yukseklik degistirdikce (yuk altinda tabiki) vida izlere olusturmaya baslarsin ve o bicaklar bu vida izlerine takilarak eski akort pozisyonuna donmeme problemi cikartirlar.

Yorum

ynx isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          Yukseklik ayari yaparken tellerini gevset, yoksa diger turlu köprüyu asindirirsin: Floyd Rose bicaklari vidaya cok ince bir kesitte temas etmektedirler ve yukseklik degistirdikce (yuk altinda tabiki) vida izlere olusturmaya baslarsin ve o bicaklar bu vida izlerine takilarak eski akort pozisyonuna donmeme problemi cikartirlar.
          anladım teşekkür ederim. şu an 12. perdede kalın mi telinin yüksekliği 2.1mm ve ince mi telinin yüksekliği 1.8mm. Ve cızırtı yok sizce bu yükseklikler nasıl ?

Yorum

Oyle numaralardan anlamam maalesef. tel yuksekligi ayrica sap ayarina da bagli. Eger gitarin calimi zor ise mutlaka tel yuksekliginden cok sap ayarinda problem vardir - kisisel tecrube.

Yorum

aslında o kadarda yüksek değilmiş, eski haline getirdimde. Çalımı biraz daha zor oldu ama tonu kaybetmekten iyidir diye düşünüyorum.

Yorum

Gitarın tellerini hiç değiştirmediysen tellerde eskimiş olabilir. Sorun gitarında bir arıza olmasından değil de diğer arkadaşlarında belirttiği gibi sap ayarı veya küçük bir ihtimal tellerle ilgili bir sorun. Gitarının tellerini maximum 2-3 ayda bir değiştirmeni ve bakımını yaptırmanı öneririm.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                Initializing Tabs & loading Content...
                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                X