Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ibanez grg170dx Sorunlar

Collapse
Bu konu kapandı.
X
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Arıza Ibanez grg170dx Sorunlar

Merhabalar arkadaşlar
    Benim ibanez grg170dx gitarımla ilgili 3 tane sorunum var. Şöyle ki;

1) Kalın mi telinde özellikle penalama yaptığımda (alt ya da üst farketmiyor alterne picking yaparkende aynı sorun var.) köprü tarafından cızırdama sesi geliyor. Bu ses amfiye yansımıyor ama çalarken beni çok rahatsız ediyor. Diğer tellerde bi sıkıntı yok. Bu cızırdama sesini nasıl ortadan kaldırabilirim? Bu arada teller Daddario xl 0.9.

2)Gitarımın son perdelerine doğru gittikçe teller yüksekte kalıyor. Bu bana özellikle hızlı sololarda ve bendlerde çok büyük sıkıntılar çıkarıyor. Bu tellerin yüksekliğini nasıl ayarlayabilirim?

3)Gitarımdaki single manyetiğide neredeyse hiç kullanmıyorum. Penalama yaparken bazen pena single manyetiğe çarpıyor. Dolayısıyla şarkıdaki akustik bozulunca benimde sinir katsayılarım tavan yapıyor Single manyetiği nasıl aşağıya indirip gitarın gövde seviyesiyle aynı duruma getirebilirim?

Malum ilçede oturduğumdan buralarda lüthier yok. İnsan her zamanda büyük şehirlere gidemiyor. Ama zor durumda kalırsam İzmir'e bir lüthiere gitmeyi düşünebilirim. Her türlü fikirlerinizi paylaşabilirsiniz arkadaşlar. Belki aynı sorunu yaşayan başka arkadaşlarda vardır. Onlarada yardımcı olmuş oluruz

Saygılar

Eğer single manyetiğin yanında vidalar varsa ayarlayabilirsin
    Teller yüksekse sap ayarı bozulmuş olabilir eğer aldığından beri aynı yükseklikteyse o zaman köprünün ordan ayarlayabiliyorsun alyan anahtarı gerekli tabi bunun için
    O cızırdama sesi tellerin frete çarpmasımı ? hem teller yüksek hemde cızırdama yapıyor ya teller eskidir **** sap ayarı gitmiştir o gitarın.

Yorum

Arcatera isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      Eğer single manyetiğin yanında vidalar varsa ayarlayabilirsin
      Teller yüksekse sap ayarı bozulmuş olabilir eğer aldığından beri aynı yükseklikteyse o zaman köprünün ordan ayarlayabiliyorsun alyan anahtarı gerekli tabi bunun için
      O cızırdama sesi tellerin frete çarpmasımı ? hem teller yüksek hemde cızırdama yapıyor ya teller eskidir **** sap ayarı gitmiştir o gitarın.
      Evet single manyetigin yanlarında karşılıklı vidalar var. Oradan bi indirmeyi denerim olmazsa.
      Teller gitarı aldığım zamanda yüksekti. Ama parmaklarımı kuvvetlendirmek için bu zamana kadar indirmedim. Teknikler gelişince haliyle sıkıntı olmaya başladı
      Ayrıca teller yüksekte zaten frete çarpması mümkün değil. Köprü tarafından geliyor cızırdama sesi. Telin köprüden çıktığı noktadan geliyor.

Yorum

dostum öncelikle sadece 2 sorununu söyleyebilirim.

birincisi, tellerin yüksekliğini köprüden ayarlayabilirsin, bunun için ince alyen anahtara ihtiyacın olacak.

single manyetiğin sağında ve solunda yıldız vida göreceksin, o vidaları döndürme yönüne göre manyetik yukarı-aşağı hareket edecektir.

Yorum

pranis isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          dostum öncelikle sadece 2 sorununu söyleyebilirim.

birincisi, tellerin yüksekliğini köprüden ayarlayabilirsin, bunun için ince alyen anahtara ihtiyacın olacak.

single manyetiğin sağında ve solunda yıldız vida göreceksin, o vidaları döndürme yönüne göre manyetik yukarı-aşağı hareket edecektir.
          Teşekkürler dostum. Biraz ayar çekebildim gitara Eskisinden iyi durumda şimdi

Yorum

1. ve 2. sorun sap ve tel yüksekliği ayarlarıyla ilgili, bir lüthiyer'e götürürsen halleder
            3. sorun ise zaten bolca cevaplanmış ama bir uyarı veriyim, ben ettim sen etme aşırı indirme o manyetiği, yoksa altında süngerimsi bir tabaka var, onu eziyorsun ve manyetik tekrar yükselmiyor ama boş boş sallanıyo bazen eğer öyle bir sorunun olursa, manyetiğin altına mutfak süngerinin bir parçasını koy hallolur

Yorum

ozerb96 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              1. ve 2. sorun sap ve tel yüksekliği ayarlarıyla ilgili, bir lüthiyer'e götürürsen halleder
              3. sorun ise zaten bolca cevaplanmış ama bir uyarı veriyim, ben ettim sen etme aşırı indirme o manyetiği, yoksa altında süngerimsi bir tabaka var, onu eziyorsun ve manyetik tekrar yükselmiyor ama boş boş sallanıyo bazen eğer öyle bir sorunun olursa, manyetiğin altına mutfak süngerinin bir parçasını koy hallolur
              Teşekkürler dostum Zaten single manyetiği fazla indirmedim. Penanın çarpmayacağı bir şekilde ayarlamaya çalıştım. Ama tavsiyeni dikkate alacağım. Tekrardan teşekkür ederim

Yorum

arkadaşım aynı gitar bendede var single manyetiğini azıcık aşşağı al birde perde ayarı yaptır

Yorum

passwords

telleri çok ince kullanıyosun belli bi zamandan sonra koma yapar cızırtı anfiye gitmiyosa sorun olmaz eşikten telleri düşürdükten sonra 0.10 tel tak bence

Yorum

passwords

telleri çok ince kullanıyosun belli bi zamandan sonra koma yapar cızırtı anfiye gitmiyosa sorun olmaz eşikten telleri düşürdükten sonra 0.10 tel tak bence

Yorum

Arkadaşlar bendede 170dx var ve bol sorun var galiba öncelikle telleri değiştirdikten sonra(teker teker değiştirdim) köprü floyd rose gibi havaya kalktı sonra bir lüthiyerle konuşup arkaya yay ekledim bu sefer gövdeye yapıştı sonra arkadaki vidalar ve akorduyla oynayarak düzelttim şimdi köprü düz ama teller perde ilerledikçe yükseliyor ama şöyle diyebilirim 2. perdede tel fret arası 3mm ise 20. perdede 5-6mm dir yardımcı olabilir misiniz sap ayarındanmış gibi geliyor ama yinede daha pratik bir yolu varsa çünkü evime en yakın müzik market yani sap ayarı vs yapabilecek müzik market 7km fln uzakta dore müzik var sonrası kadıköy yardımcı olursanız çok iyi olur şimdiden teşekkürler

Yorum

batikant isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        Arkadaşlar bendede 170dx var ve bol sorun var galiba öncelikle telleri değiştirdikten sonra(teker teker değiştirdim) köprü floyd rose gibi havaya kalktı sonra bir lüthiyerle konuşup arkaya yay ekledim bu sefer gövdeye yapıştı sonra arkadaki vidalar ve akorduyla oynayarak düzelttim şimdi köprü düz ama teller perde ilerledikçe yükseliyor ama şöyle diyebilirim 2. perdede tel fret arası 3mm ise 20. perdede 5-6mm dir yardımcı olabilir misiniz sap ayarındanmış gibi geliyor ama yinede daha pratik bir yolu varsa çünkü evime en yakın müzik market yani sap ayarı vs yapabilecek müzik market 7km fln uzakta dore müzik var sonrası kadıköy yardımcı olursanız çok iyi olur şimdiden teşekkürler
                        malesef sorun sap ayarı ve tel yüksekliği ayarından. kendin yapmaya çalışabilirsin ama risk alma derim ben, çünkü daha berbat hale getirmek te var. eğer "truss rod'u kırsam da önemli değil, yeni sap taktırmayı göze alırım" diyorsan kendin yap bence.

Yorum

ozerb96 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                          malesef sorun sap ayarı ve tel yüksekliği ayarından. kendin yapmaya çalışabilirsin ama risk alma derim ben, çünkü daha berbat hale getirmek te var. eğer "truss rod'u kırsam da önemli değil, yeni sap taktırmayı göze alırım" diyorsan kendin yap bence.
                          teşekkürler fakat risk almayı pek seven biri değilim (neden çünkü aldığıma deymiyor ) büyük ihtimalle bir lüthiyere veya müzik markete götürüp sap ayarı yaptıracağım tekrar teşekkür ederim EN BÜYÜK MYGİTAR

Yorum

Bana kalırsa kesinlikle hiç riske girmeyin. Direk Taksim/Tünele gidip rahat rahat sap ayarını yaptırın.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                            Initializing Tabs & loading Content...
                            Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                            X