Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ibanez GRG170DX - GRGR121EX

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

İnceleme Ibanez GRG170DX - GRGR121EX

Arkadaşlar Sert Tonu Güçlü Bir Gitar Seçimi Yapmalıyım ve Yumuşak Tonlara Pek Fazla Gitmeyeceğim...Sadece Duman Grubuna Mini Minicik gideceğim.Sizce Hangi Gitarı Almalıyım ?
    110
    GRGR121EX
    41,82%
    46
    GRG170DX
    58,18%
    64

121ex in köprüsü daha başarılı

Yorum

grgr121ex daha sert karakterde

Yorum

arkadaşlar teşekkür ederim...peki gitar hakkında bilgisi olan ?

Yorum

121ex kardeşim daha karakterli sert bir sound u var

Yorum

Prestigio isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            121ex kardeşim daha karakterli sert bir sound u var
            tamam sağ olasın da ankette ikiside eşit görünüyor ya valla kafam çok karıştı lütfen bir yardım.

Yorum

Aynen grgr121 in sağlam soundu var fiyatına göre güzel bi gitar bende var gayet memnunum

Yorum

tabiki 121ex

Yorum

170dx olarak yorum yapam hiç kimse yok bende 121ex diyorum

Yorum

Arkadaşlar merhaba. 5 yıldır Washburn x10 kullanıyorum. Artık soloya tamamen soloya geçeceğim ve Amerikadan bir fender getirteceğim. Fakat fenderi almama daha 7-8 ay var nerden baksanız. O zamana kadar ikinci el bir gitar almak istiyorum klavyesinin rahatlığı çok önemli. Size soracağım grg170dx ya da grgr121ex in klavyesi nasıldır. Bütçem max 250 tl. Ibanezi de klavyesinin rahat olduğunu bildiğim için soruyorum. Çok üst model ibanelerin klavyesi ile bu iki gitarın klavyesi arasında fark var mıdır. Açıklık getirebilecek arkadaş varsa rica ediyorum yardımcı olsun.

Yorum

tabikide grgr121ex her bakıma manyetik köprü hafiflik sağlamlık grgr121 ex öncesinde bilen bilir 450 liraydı satılamadıda fiyatı düştü bu 400 tl fiyat aralığındaki en iyi gitardır yani tabi sıfır olarak

Yorum

ben grgr121ex kullanıcısıyım bilgi almak istersen msn den görüşe biliriz

ben gitarım dan memnunum (başlangıç için). ancak sert tonlar için olumsuz yanı ıhlamur ağacı olması gövdenin yoksa manyetikleri bu iş için tasarlanmış. benim sana tavsiyem almadan önce Washburn WM10V bir bak istersen.

başta da söylediğim gibi istesen msn den sana tonlarını dinletebilirim elimden geldiği kadarıyla.

Yorum

121ex derim çünkü manyetiklerinin seramik kaplamalı olması gitarın soundun daha sert olmasını sağlar

Yorum

Gitarların özelliklerini karşılaştıralım:

Ibanez Grg170Dx
                            Gövde: Ihlamur
                            Köprü: Fat 10 köprü
                            Klavye-Tuşe: Gül Ağacı
                            Perde: 24 Medium
                            Sap: Akçaağaç
                            Manyetikler:
                            Sap - PSND1 (H)
                            Orta - PSNDS (S)
                            Köprü -PSND2 (H)

Ibanez Grgr121Ex
                            Gövde: Ihlamur
                            Köprü: Sabit Köprü
                            Klavye-Tuşe: Gül Ağacı
                            Perde: 24 Medium
                            Sap: Akçaağaç
                            Manyetikler:
                            Sap - PSND3 (H)
                            Köprü - PSND4 (H)

Kırmızı olarak gözüken özellikler iki gitarın arasında farklı olan donanımlar.

Ayrıca;
                            -Grgr121Ex ters kafa(akort burgularının olduğu bölüm), Grg170Dx'te ise düz.
                            -Grgr121Ex klavye filetosu(beyaz plastik çizgileri) yok, Grg170Dx'te ise var.
                            -Grgr121Ex klavyede perde konum işaretleri nokta, Grg170Dx'te ise köpekbalığı dişi şeklinde.
                            -Grgr121Ex donanım rengi siyah, Grg170Dx'te ise krom.

İki gitarı da daha önce denemiştim.Grgr121Ex'i Boss Mt-2 ile çalmıştım.Tatmin edici bir sustain ve ton var.İkisinin de klavyeleri çok rahat.Benim düşüncem sert bir ton istiyorsan GRGR121EX tercihim olur.Hem kapalı manyetikleri hem de sabit köprü olduğu için.Gerçi bir arkadaşım Grg170Dx modeline sahipti.Zoom G1 ile kullanıyordu.Ibanez 10G amfisi vardı.Gayet güzeldi.Grgr121Ex modelinin de güzel ekipmanlarla iyi ton verebileceğini düşünüyorum.
                            Son güncelleyen Garumn; 16-02-2011, 05:24.

Yorum

bence bu fiyat aralığındaki sert tonları yakalayabileceğin çok iyi bir gitar

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X