Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ibanez MBM2 Matt Bachand ve diğer gitar hakkında genel bilgilendirme...

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İnceleme Ibanez MBM2 Matt Bachand ve diğer gitar hakkında genel bilgilendirme...

Ibanez MBM2 Matt Bachand gitarı almayı düşünüyorum. Herşey mükemmel görünüyor yalnız Tremelo yok gitarda. Gitara zarar vermeden Tremelo ekleyebilir miyiz? Yapılabilirse nerelerde yapılabilir ve külfiyatı ne kadar olur ?

İkinci bir sorumsa 1200 TL bütcem var gitar için, EMG aktif manyetikli bu gitarın dışında bu fiyata başka gitar öneriniz var mıdır?

Üçüncü sorumsa bu tür gitara nasıl bir amfi önerebilirsiniz ? Amfide limit 300-400 tl arası.

Bilen arkadaşlar ve uzmanlardan yardımınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim...
    Son güncelleyen yutup123458; 11-08-2010, 09:59.

bak schecter hell raiser c-1 ve c-1 fr lere bak.

Yorum

Sorularınıza sırasıyla yanıt vermeye çalışayım ;

1)Tremolo takılır İstanbul'da tüneldeki bazı ustalarımız bunları yapabilirler ama o gitar tremolosuz daha hırçın emin olabilirsiniz gitarı kestirmeye değmez çünkü gitarı kesip oydurmanız gerek.Ben tavsiye etmiyorum açıkçası.

2)Müzik türünüzü tam olarak bilmeden yardım edemem malesef.

3)Aynı şekilde bu soru içinde müzik türünüzü bilmem gerekir.

Müzik türünüzü eklerseniz daha detaylı yardımcı olurum Saygılar.

Yorum

tarz olaraktan Metal ve Rock ama tabii ağırlık Metal müzikte.

Yorum

O zaman 2. ve 3. sorularınızada yanıt vereyim

2)Eğer Tremololu istiyorsanız;Ibanez RGT42DX Kendimde kullanıyorum destansı bir gitar eğer manyetikleri değiştirirsenix gerçi ben 2004 model rgt42 kullanıyorum yani köprüm edge 3 değil o nedenle bu kadar rahatım ama genede çok güzel bir gitardır

Eğer Tremolo istemezseniz;Ibanez RGA72QM bu gitarıda deneme fırsatım oldu arkadaşım yurt dışından almıştı onda denedim gayet güzel.

3)Amfi olarak sana Line 6 amfileri öneririm.

Yorum

Hmm... Önerdiğin iki Ibanez'de iyi görünüyor fakat MBM2 e EMG Aktif manyetik bayağı cazip görünüyor tremelosu olmamasına rağmen.

Line 6 amfileri hiç deneme fırsatım olmadı.Fakat Roland,Randall,Marshall kullandım. En çok Randall'dan memnun kaldım.Peki bu gitara en az kaç watt amfi sıkıntı yaratmaz ?

Yorum

tremololu gitar istemedigim için mbm-2 aldım fiyatı fln cok cazip özellikle de EMG aktif manyetik seti olsun ibanez kalitesi olsun asla pişman olmazsın, ancak tremolo takmak istiyosan bence direk tremololu gitarlar alman daha faydalı mesela mh400 esp, veya ibanez ******* rg1570..Fakat manyetikler emg aktifler kadar başarılı degil bence

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
              Initializing Tabs & loading Content...
              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
              X