Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İbanez Vs. Esp/Ltd

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Ya RG1570 in üzerinde v7 ve v8 var. İbanezin yaptığı manyetikler kötü. Dimarzio, Seymour Duncan ya da EMG dışındaki manyetikler iyi değil. Bu gitarı alıp bi de manyetik modifiyesi yapmak uğraştırır insanı. Ve hiç bir ibanez gitarında olmayan incelik (göze hitap etmesi açısından) JS serilerinde var. O yüzden sanki JS serisi bana uyar. Yinede bekliyorum tavsiyelerinizi.

Yorum

emrebjk isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      Ya RG1570 in üzerinde v7 ve v8 var. İbanezin yaptığı manyetikler kötü. Dimarzio, Seymour Duncan ya da EMG dışındaki manyetikler iyi değil. Bu gitarı alıp bi de manyetik modifiyesi yapmak uğraştırır insanı. Ve hiç bir ibanez gitarında olmayan incelik (göze hitap etmesi açısından) JS serilerinde var. O yüzden sanki JS serisi bana uyar. Yinede bekliyorum tavsiyelerinizi.
      V7 - V8 kötü de... Neye göre, kime göre? Bunları atlamayalım, neyse... Çokta iyi değiller ama Ibanez gitarlara ki en çok Prestigelerde kasaya ödersiniz zaten parayı manyetoları tırttır. O manyetiklerde sizi en az 1-2 sene götürecek olarak ayarlanarak koyulmuştur zaten... Neyse siz bilirsiniz. Ben tavsiyemi söyledim .

Yorum

sametx isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        yunus ltd ec 1000 de iyi ama ya tarz meselesi. Tamam kore japon farkını görebiliyorum ama yinede deluxe bir ltd iyidir. bence bir ibanezci olarak objektif bakmıyorsun Ah birde şu ltd nin fiyatları Türkiye de şişmese daha iyi olacak.

Peki rd3570z hakkında ne düşünüyorsun?
        Guven bana oradaki gitarlarin 5 yildan fazla omurleri yok maalesef. Alindiktan sonra baska gitarlar (buyuk ihtimalle ESP) almak istenir. En uzun omurlu gitarlar Fender Amerikan, Gibson Amerikan, Jackson Amerikan, ESP Japon, Ibanez Japon, Ibanez Amerikan falandir.

Ayrica Ibanez'ci degilim

RG3570z'de Edge Zero kopru var. Iyi bir kopru sistemi degil. Onu tavsiye edemem.

emrebjk isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        Bu yorumuna bakarsam calmis olmaktan ziyade daha cok baskalarinin onerileriyle hareket ediyorsun gibime geliyor. Ibanez'in urettigi en iyi manyetik V7 manyetigi. Kesinlikle cok guzel bir manyetik diger manyetiklere gore.

Ikincisi o saydigin buyuk uc marka disinda onlarca daha iyi ve daha ozel uretim yapan markalar var. Aralarinda en guzelinin Seymour Duncan oldugunu dusunuyorum; ama bu olaganustu kisisel bir dusuncedir. Kesinlikle, denemeden calmadan boyle fikirlere kapilma. Uzulen sen olursun

Eldeki ekipmanin yetmemesi olayi %10 yetmeme, %90 daha pahali/farkli/yeni gitar hevesidir. Bunu 7 yildir gitar calan biri olarak soyluyorum. Elime 600 liralik Squier alinca kendimden gecmisligim var. Diger taraftan 5000 liralik Gibson Les Paul R9'dan nefret etmisligim vardir.

Ayni $ekilde Ibanez'in manyetikleri kotu demek de oyle. Iyi bir amfiniz yoksa cok da fark edilmiyor acikcasi. Ton parmaklardadir. Ben hangi amfiyi, veya hangi marka gitari calarsam calayim, sasirtici bir $ekilde ayni ton cikiyor. Cok takma manyetik olayini.

Manyetik modifiyesi cok da ugrastirici degildir aslinda. Coil split baglama daha pis bir is. Ozellikle Volume potansina bagliyor iseniz.

JS serisi bence Ibanez'in urettigi en guzel gitarlardan biridir. Gercekten inanilmaz hafif bir govdesi, 22 perdesi, coil split, HH dizilim, vintage fenderimsi sap.... Hem de JEM'lere gore cok ucuz. Ileride kesinlikle eski bir JS almak isterdim. JS1, JS4 gibi.

Yorum

eğer ki ec 1000 de karar verirsen, burdan alma bence abd den getirt o kadar da zor değil bu iş. en fazla 800 dolar abd de ec1000 ler. tahmini 300 dolar da kargodur, gümrük masrafıdır desen yine yarı fiyatına gelir bence düşünülebilir. abd de 900 dolar a da EC-1000 FR ler var ancak orjinal Floyd Rose mu bilemicem.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
          Initializing Tabs & loading Content...
          Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
          X