Duyuru

Collapse
No announcement yet.

rg370dx'e manyetik takviyesi

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İnceleme rg370dx'e manyetik takviyesi

Selam arkadaşlar,
    Aslına bakarsanız bu sorumu daha önce x6 için sormuştum. Fakat artık önemli olan rg370dx ile ilgili olan kısmı. Sorum şu olacak. ibanez rg370dx + gt8 + marshall mg30dfx anfi kombinasyonuyla gitarın stock manyetikleri ile köprüye dimarzio fred , sapa artec manyetik tonu çok farkettirir mi? özellikle köprü manyetiği için soruyorum. Dimarzio Fred taktırmak bu ekipmanlar için gözle görülür değişiklik yapar mı? Cevaplar için teşekkürler..

Merhabalar Rg370'in üzerindeki manyetiklerin yerine takıcağınız DiMarzio ve Artec manyetik illaki seste etki edecektir ancak şu var o gitara DiMarzio'yu taktıktan sonra o Artec sizi kesecek mi bence uyumsuz olacaklar ama genede siz bilirsiniz öncelikle daha önceki mesajınızı okumadığım için ne tür müzik yapacağınızıda bilemiyorum bu gitara istediğiniz iki manyetik takılır ancak umarım bu tercihleri yaparken gitarın ağacının tonunu ve yapacağınız müziğin soundunu düşünerek tercih etmişsinizdir ben size artec manyetiği tavsiye etmiyorum açıkçası şimdi gelelim asıl soruya etkilermi etkilemez mi etkiler ancak elinizdeki amfinin ahım şahım bir amfi olmadığını söylemek durumundayım dolayısı ile çokta büyük bir fark beklemeyin ama fark hissedilir mesela bir stüdyoya gidince hissedersiniz bu farkı siz en iyisi yapacağınız türü bir yazın ona göre manyetik tavsiyesi yapalım size yok eğer ben yazdığım seti alacağım başka bir şey istemem derseniz DiMarzio'nun tonunu o sistemle ne kadar net algılarsınız orası meçhul

Yorum

cevabınız için teşekkür ederim. Peki bir şey daha sormak istiyorum, ıbanez rg370dx'in stock manyetiklerimi daha iyidir yoksa Artec HXBB manyetik mi?

Yorum

Merhabalar ben öncelikle şunu sormak istiyorum ne kadar zamandır elektro gitar çalıyorsunuz ?

Yorum

yaklaşık 5 yıl oldu gitarımı alalı fakat açıkçası üstüne fazla düşemedim iş nedeniyle.. aslında bir şanssızlığımda solak olmam. piyasada maalesef bütün sağ gitarların solakları olmadığı için çok kısıtlı seçenekler var. bende cort x6 var aslında ama rg370dxl almak istiyorum. denemediğim için bu gitar arasında çok fark var mı bilmiyorum.
          Son güncelleyen mornoth; 02-07-2010, 19:43.

Yorum

Ben bunun sorusunu mydukkan da evet hayır olarak sordum, ibanezin stock manyetiği olan inf ler ile artec ler arasında pek bir fark yokmuş ama artec olursa bence daha iyi bu arada tarzın ne?

Yorum

Benim belli bir tarzım yok aslında, sonucta gitarı profesyonel olarak çalmıyorum o yüzden kimi zaman satriani kimi zaman dream theater kimi zamanda slipknot çalmaya çalışıyorum.

Yorum

Ya bende rg370dx almayı düşünüyorum da bu gitara DiMarzio Evo 158-159 Taksak nasıl olur? hemen hemen ikisi gitarın yarı fiyatı ama İlerde Düşünüyorum yani alır almaz direk takmayacağım. Değer mi sizce ?

Yorum

Benim rg350ye rg 2570 çıkma dimarzioları taksam ses olarak prestijlere yaklaşabilirmiyim acaba ??
                  Birde potları değiştirmeye gerek var mı bilen bi arkadaş yanıtlarsa sevinirim..

Yorum

Potlar konusunda pek bir bilgim yok ama her manyetiğin (birimini bilmiyorum) belli bir gücü vardır. Mesela EMG ler ile birlikte kendi özel potları gelir. Bence en sağlıklısı bilen ile takmak ama en fazla 10 lira tutar (sonucta manyetiği de alacaksınız.) Bu arada tavsiyem ikinize de Dimarzio Breed olacaktır hem metal rifflere yatkın hem de soloya.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                    Initializing Tabs & loading Content...
                    Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                    X