Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Edge Zero köprülü gitarlarda arka kısımda bulunan ayar yeri ne işe yarar bilen varmı?

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İnceleme Edge Zero köprülü gitarlarda arka kısımda bulunan ayar yeri ne işe yarar bilen varmı?

arkadaşlar ibanez rg2550z almayı düşünüyorum. Fakat gitarın arka kısmındaki ayar yeri ne işe yarıyor hiç bir fikrim yok. yardımcı olabilecek birisi varmı. o ayar yeri tam olarak ne işe yarar.

Akordunu değiştirdiğinde köprünün bozulan açısını değiştirmeye yarıyor.Çok şanslısınki edge zeronun zero point sistemi çok rahat bir ayarlama mekanizmasına sahip.

Yorum

ve tremolunun hassasiyetini de etkiliyor.

Yorum

™IbAnEzKeMaL® isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        Akordunu değiştirdiğinde köprünün bozulan açısını değiştirmeye yarıyor.Çok şanslısınki edge zeronun zero point sistemi çok rahat bir ayarlama mekanizmasına sahip.
        pek anlamadım aslında köprünün açısını değiştirdiğimizde akord bozulmuyormu peki?

Yorum

Akord değiştirdiğin zaman köprünün açısı bozulur.Bu açıyı arkadaki zero point in ayar vidası ile düzeltiliyor.Bence Edge Zeroya bulaşmamalısın.Hatta direkt sabit köprülü bir gitar al.Bu köprüler hata yapmaya gelmez başına dert açarsın.
          Son güncelleyen IbAnEzKeMaL; 18-10-2010, 13:01.

Yorum

bi sıkıntıyıda ben belirtiyim aynı sistemi kullanıyorum, tel değiştirmek tamamen işkence, yok burgulardan akordu yapıyım sonra orayı kitliyim tremolodan ince ayar cekiyim derken iyice canı sıkılıyor insanın hele birde benim gibi en fazla bir takım teli bir ay kullanıyorsan. illa kullanıcam floyd u gibi bi derdin yoksa git sabit köprülü al rahat rahat takıl. ama bu sistemin de avantaj ı akordu çok uzun zaman dayanıyor.

Yorum

elimdeki gitar sabit köprülü tremoloya sahip zaten.. cort x-2 var.. ama 2. gitarım büyük ihtimal floyd rose olacak

Yorum

Cort x2 sabit köprülü bir gitar değil.Hatta çalışma prensibi Floyd Rose a benzer biraz.2 adet vida üzerine sıkışık haraketli bir köprü.
                Son güncelleyen IbAnEzKeMaL; 18-10-2010, 12:59.

Yorum

sabit olmadığını biliyorum.. o tarz tremololara sabit köprülü tremolo mu ne öyle birşey diyorlardı ondan öyle yazdım

Yorum

Seninki modern tremolo köprü 6 vidalı olanlar ise vintage tremolo köprü.
                    Son güncelleyen IbAnEzKeMaL; 18-10-2010, 12:58.

Yorum

Merhabalar
                      Edge Zero köprülü bir gitar kullanmadım ama entonasyon ayarı yapmak için kullanılıyor diye biliyorum

Yorum

Guitar = My Life isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        Merhabalar
                        Edge Zero köprülü bir gitar kullanmadım ama entonasyon ayarı yapmak için kullanılıyor diye biliyorum
                        O zaman bilmeden yorum yapmayın zaten yukarıda gerekli açıklamaları yapıldı.
                        Son güncelleyen IbAnEzKeMaL; 18-10-2010, 12:58.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                        Initializing Tabs & loading Content...
                        Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                        X