Duyuru

Collapse
No announcement yet.

RG2550z Problem

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Arıza RG2550z Problem

Merhabalar;

Arkadaşlar yaklaşık 3 gündür gitara dokunmuyordum. Bugün elime aldığımda sesi amfiye aktarmadığını gözlemledim. Diğer gitarlara taktıgımda sorun yok ama RG2550z'ye taktıgımda ses alamıyorum. Tam olarak gitar elektronik yapısından anlamadıgım icin fazla kurcalamadım. Ses açma kapama bölgesiyle oynadıgımda amfiye hafif hışırtı aktarıyor, onun dısında bir ses aktarımı olmuyor.

Manyetiklerin kablosunda bir sorun olmus olabilir mi? Jak'ın giriş kısmındaki vidaları açtım ordada bir sorun yok, gitar jakı algılıyor, böyle tahmin ediyorum.

Yardımcı olabilirmisiniz, sorun nedendir ? Ne yapabilirim.

Sevgiler

b.

Büyük bi ihtimalle elektronik aksamda bir problem var. Jack girişinde problem vardır diye düşünüyorum ben, bi temazsızlık falan. Manyetiklerde problem olsa sap manyetiğinden falan ses alırsın. İyi bir lüthiere götürüp baktırırsan kısa zamanda çözülür sorunun.

Yorum

Jackla oynarken çıkan sesler normal her girişle oynarsan o şekilde cızırtılar verir belki kabloda belki gitarda problem vardır bence önce farklı bir kablo dene olmaz ise işi tam bilmiyorsan fazla uraşmayıp yetkili birine danış.

Yorum

bence jacktandır benim eski jack bazen temassızlık yapıyordu ses aynen gidiyordu kabloyu diğer gitara taktığında sorunsuz demişsin ama o da bi muamma sen kabloyu iyice test et emin ol bence o anki şekline göre verip vermemezlik yapıyordu benim jack sesi

Yorum

Jack da temassızlık vardır muhtemelen.Bu arada Prestij 2570E mi satıyorum.İlgilenenler gerekli bölüme bakabilir

Yorum

Merhabalar
            Bende eski gitarımda aynı sorunu yaşamışdım sorun büyük ihtimalle jak girişine bağlı olan kabloların kopmuş olmasıdır.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
            Initializing Tabs & loading Content...
            Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
            X