Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ibanez RGT42DX VS Ibanez RGT6EX

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İnceleme Ibanez RGT42DX VS Ibanez RGT6EX

iki gitarın özellikleri de birbirine çok yakın sanki sadece arada aktif pasif manyetik farkı var gibi eğer başka farklar da varsa ya da şöle söyliyim hangisi metal tonlara daha iyi gider rgt42dx e başka manyetik modifiye etsek gitarların maun ve nechtruu olması gözüme çarpan çok büyük artı ve fiyatları da makul.

RGT42DX
    Ibanez RGT42DX - Elektro gitar

15 yıldan daha uzun bir süredir Ibanez RG serileri, tartışmasız en kaliteli gitarlar arasında gelmektedir. RGT42 modelinin sahip olduğu maun gövde, sıcak tonlar ve tatlı bir sustain sunuyor. 24 perdeli RGT42, solo gitaristler veya ritm gitaristler için uygundur. Sıcak tonlar ve yüksek çıkış için seramik malzemeli sap manyetiği ve mükemmel dinamik tepkisine sahip Alnico-5 malzemeli köprü manyetiği ile, RGT42 rakipsiz bir gitar!

IPT Özellikleri
    Wizard II (neck-thru)
    5 Parça Akçaağaç/ Ceviz sap materyali
    Maun gövde
    24 jumbo fretler
    Gül Ağacı klavye
    Edge III köprü sistemi
    IBZ INF1 (H) Sap manyetiği
    IBZ INF2 (H) Köprü manyetiği
    Deluxe Sharktooth pozisyon işaretleri

BP Özellikleri
    Wizard II (neck-thru)
    5 Parça Akçaağaç/ Ceviz sap materyali
    Maun gövde
    24 jumbo fretler
    Gül Ağacı klavye
    Edge II köprü sistemi
    IBZ INF1 (H) Sap manyetiği
    IBZ INF2 (H) Köprü manyetiği
    Deluxe Sharktooth pozisyon işaretleri

Ibanez RGT6EX
    Ibanez RGT6EX - Elektro Gitar

For two decades, the legion of RG warriors has grown like a virus, thrusting the RG to the head of the metal pack. Fast, flat neck, rabid pickups and double-locking trem combine to create sonic demons from beyond the world of mortals.

Specifications:

•neck type 5pc Wizard II Maple/Walnut neck-thru
    •body Mahogany wing body
    •fret Jumbo frets
    •bridge Edge III bridge
    •neck pu EMG® 85 (H) neck pu
    •bridge pu EMG® 81 (H) bridge pu
    •Neck Dimension
    •Scale 648mm/25.5"
    •a : Width at Nut 43mm
    •b : Width at Last Fret 56mm (at 21 F)
    •c: Thickness at 1st 19mm
    •d : Thickness at 12th 21mm
    •Radius 400mmR

O paraya ikinci el rg2550z alabilirsin. EdgeIII ile II ile uğraşacağına zero köprünün rahatlığını sürersin.

Bu ikisinden birini alacaksanda eğer altif manyetik düşünüyorsan rgt6 yı alabilirisin. Ama aklında başka manyetikler varsa rgt42dx al üzerindeki inf1-2 çok matah olmasada idare eder manyetikler. İbanezin aslında buna en azından bir v7 v8 takması lazımdı.
    Son güncelleyen yutup123458; 22-03-2010, 18:36.

Yorum

2550 yi yeni sattık z olanı değil ama bu iki model metale daha yatkın gibi görünüyor hem maun olması hem de nechtruu olması göze hoş gelen bir özellik ki bu fiyata açıkçası biraz şaşırttı

Yorum

The Bitter End isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        2550 yi yeni sattık z olanı değil ama bu iki model metale daha yatkın gibi görünüyor hem maun olması hem de nechtruu olması göze hoş gelen bir özellik ki bu fiyata açıkçası biraz şaşırttı
        maun prestij istiyorsan rga 121 modeli var şu an üretimde mi bilmiyorum ama v7-v8 manyetik maun gövde prestij sap sabit köprü.ben şu aralar düşünmüyor değilim 2. el ya da zuhalde varsa 1. el ??
        Son güncelleyen ynx; 23-03-2010, 15:27.

Yorum

bu v7 v8 manyetiğin outputu kaç bas treble mid i kaç benim şu an kullandığım manyetikler dimarzio x2n ve dimarzio d activator ınf olan gitara onları düşünebilirim veya direk emg liyi alıp modifiye gerekmez önerdiğiniz rga 121 modeli floytsuz ben bu 2 modelde ısrarcıyım lütfen bu gitarları bilen arkadaşlar bu modelle ilgili yorum yazsın önerilerinize karşı değilim ama yukardaki 2550 gibi alakasız örnekleri de istemiyorum h-h maun ve üst seviye manyetikli gitarları önerirseniz tabi fiyatı da uçuk olmayan kafi, ama konuyu fazla dağıtmayalım

Yorum

Bende yeni İbanez Rgt42 aldım, köprüde Emg-Hz var. Tonları gerçekten iyi, klavyesi çok çok rahat metal müzik için biçilmiş kaftan diyebilirim. Özellikle solo tonları çok yırtıcı, ve keskin. Ancak köprüsü biraz sert yani rahmetli Dimebag gibi flody rose kullanıyorsan Rgt buna pek karşılık vermeyecektir. Eğer daha üst seviye bi flody rose kullanmak istersen 2. el İbanez 2550z derim ben. Rgt'nin bir çok avantajı var. Neck True, Maun gövde, Kore üretimi ama Flody rose çok kaliteli değil. RGT6EX hakkında bi fikrim yok, denemedim. Karar senin ama alternatifleri de gözden geçirmelisin.

Yorum

2550z düşünmüyorum yeni sattık zaten yukarda da belirttim şu an kullandığım gitar ibanez rg2620e zaten ekipman görünüyor profilin altında sadece şöle bi düşünceye kapıldım teknik olarak aradığım özellikler bu 2 gitarda yoğunlaştı ve performans olarak kullanıcılar varsa merak ettim benim gitar basswood bu 2 model maun ve daha ucuz

Yorum

The Bitter End isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                2550z düşünmüyorum yeni sattık zaten yukarda da belirttim şu an kullandığım gitar ibanez rg2620e zaten ekipman görünüyor profilin altında sadece şöle bi düşünceye kapıldım teknik olarak aradığım özellikler bu 2 gitarda yoğunlaştı ve performans olarak kullanıcılar varsa merak ettim benim gitar basswood bu 2 model maun ve daha ucuz

Dediğim gibi Rgt42 çok güzel bi gitar her yönüyle ama flody rose delisi isen sorun yaratabilir Edge 3 ilerleyen zamanlarda. Eğer flody rose çok fazla kullanmıyorsan benim gibi, manyetik modifiyesi ile uzun yıllar kullanılabilecek bi gitar...

Yorum

benım önerdiğim sabit köprülü ama gerçekten fiyatının hakkını veriyor washburn x50profe http://www.muzikenstrumani.com/index...ektro+Gitarlar

Yorum

aslında ilk gitarım o olacaktı ancak zuhale tekrar gittiğimiz de almak için stokta kalmamıştı ve ibanez rg2620e aldık ordaki satıcının tavsiyesiyle ama o zaman daha anlamazdım pek gitarlardan şimdi en azından bana uygun kriterleri belirledim ve Floydlu H-H aktif veya yükesk outputlu sert tonlara gidebilecek pasif manyetikli, nechtruu ilk kriterlerim şu an gitar alma düşüncem yok ama eğer bu 2 model benim kullandığım gitarla eşit veya daha üstün performans gösterirse elimdekini çıkarıp bu 2 modele yönelebilirim

Yorum

rg2550z önerisinden niye rahatsız oldun anlamadım ? senin aklında rgt42 var anladığım kadarıyla muhtemelende bunu alacaksın ama olmuşken aktif manyetik olsun diyorsun bu nedenle rtg6ex mi alsam diye düşünüyorsun değilmi ? peki o zaman, s.dunan blackouts ve yeni emg x serisini gözden geçir bence, rgt42 alıp modifiye etmek sana en uygunu gibi görünüyor.

Yorum

ben aslında schecter c-7 hellraiser düşünüyorum ancak 2 gitar olması lazım birini de akordunu c ye çekicem ve metal canavarı olması lazım bu 2 modelde öyle duruyor teknik açıdan en iyisi gidip denemek 2550z ye gelince z modeli değil de eski modeli vardı o gitar bana hitap etmiyor bu kadar

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                        Initializing Tabs & loading Content...
                        Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                        X