Duyuru

Collapse
No announcement yet.

RG370-DX vs MTM-2

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İnceleme RG370-DX vs MTM-2

Ben uzun suredir RG370DX kullanıyorum fakat, artık daha değişik tonları ve daha değişik bir göruntu arıyorum. Aradaki farkı birileri bana anlatabilir mi? Yani eksileri artıları, eksikleri, birbirlerinden iyi yanları kötu yanları? Ya da bunlardan daha iyi, yine takasla aynı fiyatlara gelecek Ibanezler ne olabilir? Teşekkurler arkadaşlar.

Ibanez MTM-2 maun ağacına abanoz sapa gül ağacı tuşeye sahip sustaine'i uzun sabit edge köprüye sahip rg370dx is ıhlamur ağacı gövdeye sahip yani yapıcağın tarz metalse mtm2 işini çok daha iyi görür manyetik olarakta mtm2 daha kuvvetlidir metal çalıcaksan mtm2'nin tek eksiği ağırlığıdır yoksa fiyat performans konusunda çok iyidir rg370dx ise benim pek sevemediğim bir model olduğundan (türüme uymadığı için) pek öneremem tabi eğer çok geniş ton yelpazesi istiyosan daha soft takılıcam yeri gelince metalde yapıcam dersen rg370 üstündeki manyetikler ve ağacı nedeniyle bir süre seni götürür mtm-2 ise geniş ton yelpazesine sahip denemez malesef daha tok sesler verir umarım yardımcı olabilmişimdir eğer kafanda soru varsa tekrar yazarsan yardımcı olurum.

Yorum

İmzanda rg370dx çaldım diye yazmışın. Ona kendin karar vermişsin zaten. Ve tadına bakmışın.

Ton olarak ne istiyorsun tam olarak tarzın nedir ?

Yorum

Çaldım değil, hala çalıyorum. İmzamda ust kısımda olanlar çaldığım, sahip olduğum gitarlar.

Ama RG370 diğerlerinin arasında sade ve sessiz kalıyor. Manyetik modifiyesi deneyeceğim, olmazsa, MTM-2'de karar kıldım.

RG370'den vazgeçmem mumkun de değil aslında. MTM bana göruntu bakımından da ses bakımından da daha yakın geliyor. Ama ben RG370 ile başladım, ilk gitarım.

O yuzden bayağı kararsızım.

Yorum

MTM-2 çok sınırlı bir gitardır yalnız.
          Yani tür olarak sadece birşeye yönelebilirsin alternatifi yok

Yorum

Yönelme isteğim de yok zaten.
            Teşekkürler

Yorum

bişey sorcam yukardaki gitarın humbucker leri şekil itibariyle oldukça farklı duruyor ne gibi farkı var rg deki humbucker lerle

Yorum

MTM-2'de Ibanez'in kendiüretimi olan üstü kapalı V7 ve V8 manyetikler bulunmaktadır.Aktif bir manyetik olmamakla birlikte ben fazla dip gürültüsü yapmadığınıda söyleyebilirim (bir süre kullandım oradan biliyorum) Rg serisindeki manyetiklerde Ibanez üretimiolan Inf manyetiklerdir Inf'ler biraz daha yumuşak tona sahiptir V7 ve V8 manyetiklerise daha sert manyetiklerdir.

Yorum

eğer yöneleceğin alan metalse ve metalden başka birşey çalmayacağım diğer şarkıları istemiorum diyorsan mtm fna değil... ancak rg yi de küçümsememek gerekir...

Yorum

mtm görüntü olarak çok hoş gitardır, serttir fakat gitarı sert yapan bana kalırsa manyetikleri değil fixed köprüsü ve eşikteki kilitleri, drop b için yapılmış gitar, standart 0,11 telle geliyor, ton potansı yok..

Yorum

Şuan ibanez rg350ex kullanıyorum rg370 den tek farkı pickguard mtm-2 de kullandım arkadaşlarında dediği gibi mtm-2 ile yapacakların sınırlıdır yani metal turlerine iyi kaçan tonları var ve şekil olarakda karizma bir gitar rg370 de hemen hemen her tonu idare edecek şekilde alabilirsin ama rg370 in tonları hiçde kuçumsenmeyecem kadar sert ve tatlıdır yanında iyi pedal setin ve amfin varsa tadından yenmez yani nacizane tavsiyem gitarını değiştirmemen istediğin tonlara uygun efekt aletleri edinmendir.
                      Son güncelleyen Guitar = My Life; 30-06-2010, 17:06.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                      Initializing Tabs & loading Content...
                      Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                      X