Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Gitar GRG270B Tremolo

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Arıza Gitar GRG270B Tremolo

Benim gitarım Floyd Roselu.Tremolo çok gevşek.Dokunsan düşecek.Forumu araştırdım.İçinde bir vidanın sıkılması gerekiyormuş.O vidayı sıktım.Ama bu sefer daha gevşek oldu.Vidayı gevşetince en azından tremoloyu biraz tutuyor.Ama bu seferde çok içerde oluyor.Ne yapmam gerekiyor?

*Not:Benim gitar bu aralar çok sorun çıkarıyor.Forumda açmadığım konu kalmadı.Bu gitarı aldığıma pişman oldum.
    Son güncelleyen Mr.Down; 18-05-2009, 07:59.

Tremolonun gevşekliği derken neyi kastediyorsun?

Neyine dokunursan nasıl düşecek?

Sıktığın vida hangisi?

Vida mı sıktın yoksa yay mı?

Tremolonun tutulması ne demek?

Ne nasıl içeride oluyor?
    Son güncelleyen ynx; 17-05-2009, 21:36.

Yorum

ynx isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      1-Tremolonun gevşekliği derken neyi kastediyorsun?

2-Neyine dokunursan nasıl düşecek?

3-Sıktığın vida hangisi?

4-Vida mı sıktın yoksa yay mı?

5-Tremolonun tutulması ne demek?

6-Ne nasıl içeride oluyor?
      1-Gevşeklik derken tremoloyu kullandığım zaman elimde kalıyor.
      2-Eğildiğim zaman tremolo yere düşüyor.Ama ilk zamanlar yapmıyordu.
      3-Sıktığım vida tremolonun gitarın arkasında yayların olduğu yerde delik var.O tremoloyu tutuyormuş.Bende o vidayı sıktım.
      4-Vidayı sıktım.Yanlış yazmışım yay diye.
      5-Tremolonun tutulması bana göre yani eğildiğinde yere düşmemesi.Sıkı tutması.
      6-Tremolo gitara çok paralel oluyor.Onu anlatmak istedim.
      Son güncelleyen Mr.Down; 18-05-2009, 08:06.

Yorum

Dostum sen Tremoloyu Floyd rose'deki deliğe soktuktan sonra çevirip iyice monte ediyormusun ?
        Son güncelleyen canKUTTT; 20-05-2009, 17:23.

Yorum

Bu öyle tremololardan değil.Normal.İçine normal sokup çıkarabiliyorsun.Vidaya Benzemiyor.

Yorum

Arkadaşım sen vibrato kolundan mı bahsediyorsun yoksa tremolo'dan mı?

Yorum

bu sorunu daha öncede duydum...bende öyle bi sorun yok ama onu belirteyim,gayet memnunum up the iron !
              Son güncelleyen dave murray; 25-08-2009, 00:13.

Yorum

Bak şimdi sen vibratonun floyda ne kadar gireceğini ayarlamışsın sadece. Alyan anahtarı ile ayarlanıyor o grg270 varsa arka kapağı çıkarıp ayarlayabilirsin ama vibrato kolunun istediğin gibi durmasını sağlaman için bir vidayıda sıkman gerekecek.Bunun içinde floydu komple sökmen gerekiyor. Floydu söküp eline almadan vidayı göremezsin bile ufak bir vidadır. Kolay gelsin.

Yorum

Grg270dx marka gitarlar çok güzeller ama tel değişimi ve floyd rose sorunlarında çok zor tamir oluyorlar. 3 seneden beridir bende kullanıyorum, ton ve kullanım olarak çok memnunum ama tel değişimde dahi kendi servisine getiriyorum.
                  Bir kere bir sorunu halledebilmek için disbritöre götürmek yerine, kendim açmıştım. Bir daha toparlama zamanı gelince, floyd rose un kaymaya başladığını fark ettim ve gitardan acayip sesler gelmeye başlamıştı. Sonra köprü de de bir eğrilik fark ettim. Onun üzerine servise götürdüm ve adam 2 gün uğraştı ve kendine getirdi gitarı. Bir daha ders oldu bana ve her zaman servise götürüyorum. 5-10 kağıt biraz sıkışıyor cebime ama olsun garanti iş daha iyi oluyorUzmana götürmenizi tavsiye ederim.

Yorum

Kardeşim aynı gitar bende var ayarları üzerine ihtisas yaptım anlatayım.
                    Önce bir arkadaşını yanına al Tremoloyu tak, arkadaşın elinle dibine kadar bassın, sonra eline en ufak alyan anahtarını al ve görülmesi çok zor ama bastığınzda flydrose düzeneğinin alt kısmında küçük bir settuskur var. onu istediğin derecede sık.

Yorum

kardeşim bende yeniyim ve aynı gitara sahibim. az önce gitarın tellerini temizlemek için biraz fazla gevşettim galiba ve şimdi köprü gövdeyle aynı hizaya geldi : S çok acilll ne yapabilirim ?? :S :S

Yorum

Bence gitarı fazla kurcalama, sonra işin içinden çıkamazsın. Git yaptır...

Yorum

abi floyd rose acemi olarak kendi başınıza uğraşmayın yok böyle anası ağlar eğer sorun varsa götürün bilen birine yapsın.

abi acemi olarak uğraşmayın köprüyle ondan sonra bozulur en iyisi bilen birine götürmek veya gitar alırken sabit veya normal tremolo lu gitar alın

Mesajlarınız birleştirilmiştir. Sizi kaç kez uyardığımı hatırlamıyorum artık, lütfen uyarıları dikkate alın ve arka arkaya mesaj atmayın.
                          Son güncelleyen yutup123458; 10-01-2010, 20:00.

Yorum

Bende de grg170dx modeli var aynı sorun geçerli. Düşçek gibi oluyor. Ama biraz daha ittirdim bir anda girdi ve oldukça derine girdi.Yani artık düşmüyor.Ama sabitlemediğim için teller birbirine girdi diyebilirim. Yarın ilk iş tremoloyu sabitlemek.

Yorum

erdinciyigonul isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                              Kardeşim aynı gitar bende var ayarları üzerine ihtisas yaptım anlatayım.
                              Önce bir arkadaşını yanına al Tremoloyu tak, arkadaşın elinle dibine kadar bassın, sonra eline en ufak alyan anahtarını al ve görülmesi çok zor ama bastığınzda flydrose düzeneğinin alt kısmında küçük bir settuskur var. onu istediğin derecede sık.
                              Bende de aynı gitar ve aynı sorun var.Dediğin şeyi yaptım.Baştan gayet güzel oldu ancak bir süre sonra tekrar gevşiyor.Bunun sebebi nedir?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X