Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1000 tl bütçe ile s470dx/cort x11 mi yoksa hangi Ibanez elektro gitar ?

Collapse
X
  • Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İnceleme 1000 tl bütçe ile s470dx/cort x11 mi yoksa hangi Ibanez elektro gitar ?

Öncelikle merhaba. Bir arkadaşım elektro alıcakta bana sordu ne alayım diye. Bende buraya sorayım dedim. Çünkü pek bir bilgim yok.
    Arkadaşın 1 milyarlık bütçesi var. s470dx ve cort x11 arasında kalmış. Sizce hangisini almalı.
    Bir de Bu ikisinden de iyi 1 milyara başka bir ibanez varsa onuda söyleyebilirsiniz.

Hatta bu fiyata ibanezden daha iyi bir gitar varsa onuda söylerseniz sevinirim.

Tamamı kalın, italik veya büyük yazmak yasaktır, lütfen mesajınızı düzenleyin.

Başlığınızı da daha açıklayıcı olacak şekilde değiştirin lütfen.
    Son güncelleyen canKUTTT; 06-10-2009, 19:41.

ibanezi pek sewmem ama ibanez derim ayrıca senın dedıgın ibanez 1.300 civarlarında sanırım onun yerine 1.100 gibi bir fiyatı olan ibanez s470 al dierini aratmaz bence ayrıca metal yapmayı düşünüyorsa esp lerde bakın derim mesela LTD M-200FM

Yorum

Konudan alakasız olabilir ama yeni konu açma yetkim olmadığı için buraya yazıyorum kusura bakmayın gerçekten..ardımcı olursanız çok sevinirim..
      Ben js 1200ca almaya karar vermiştim ki bir arkadaşım signature olduğu için en az 1000 ytl fazla para verirsin dedi.Sorum şu gerçekten böyle mi?Js 1200 ca ya vereceğim parayla ibanezin daha iyi bir modelini alabilirmiyim?Aynı fiyata başka gitar tavsiye edebilirmisiniz?

Yorum

Kimse yardim etmeyecek mi :'(

Yorum

*** signature lar genelde o müzisyenin adını taşıdığı için bi miktar (telif olayı v.s. yüzünden) pahalı olur sana diyeceğim bende s470 var gitar tam olarak metal için tasarlanmış olmamasına karşın metal ve diğer her tarz çok rahat yapılabiliyor ama 1.300 lra ona verilmez ben ucuza bulduğum için almıştım s 470 in özelliği tremolo kolunun çok iyi ve ağacının maun olması bir de wizard neck var tabi onun dışında ses bakımından gitar ince olduğu için ve tremolo bulunduğu için biraz zayıf ama fark çokta belli olmuyor eğer tremoloyla aran yoksa bence sabit köprülü bir gitar al hızlı solo tiz sesler düşünüyosan fender ibanez esp-ltd schecter jackson v.s. markalara bakabilirsin eğer tok ve hoş tonlar istiyosan gibson kasa gitarlara bakmanda fayda var en iyi çözüm 2. el gitar bence ucuza temiz ve kaliteli bi 2. el gitarı 1000 - 1500lira arasında bulabilirsin gerçi dolarıda düşünmek gerek acelen yoksa beklersen daha iyi olur 2. el gitar alıcaksan mutlaka gitar hocana falan göster kafana göre alma bir de manyetik seçimi var sert dolgum bıçak gibi tonlar istiyosan emg tercihin olsun çok temiz ve dolgun tonlar istiyosan dimarzio ikisindende brz brz olsun ama metal ağırlıklı olsun diyorsan seymour duncan(benim tercihim) seç gitarın ağacı vs de önemli forumu araşırırsan bulursun ülkemiz şartlarınıda göz önünde buludurursan yurt dışı ile türkiye arasında fiyat farkı abartılı olmayan markalar ibanez cort schecter musicman v.s. sana tafsiyem Ibanez RGT42DX , Schecter Hellraiser C-1 , Cort EVL-K4 veya z4 ( cort a çok para verilmez hesaplı seçim) son olarak gitarı çalmadan satın alma mutlaka dinle ve çal.
          Son güncelleyen shadowtr22; 05-02-2009, 02:00.

Yorum

bence ibanezler 1000 YTL yi hakedecek gitarlar değil, Fender, Epiphone gibi kalite markalar dururken ibanez çok gereksiz..

Yorum

Hiç üst model ( jem veya prestige) bi ibanez çaldınmı gitarı görünüşüne göre değerlendirmek çok saçma öyle olsaydı b.c richler kapiş kapış giderdi ama gel gelelim bc rich ler al ama çalma sadece bak tarzı gitarlar. Ayrca türkiyeden fender alınmaz gibsonun alt ürünü bi epiphone ise brz bi düşünülebilinir ama ibaneze de haksızlık etmeyelim.

Yorum

...

storun isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                bence ibanezler 1000 YTL yi hakedecek gitarlar değil, Fender, Epiphone gibi kalite markalar dururken ibanez çok gereksiz..
                Şakamı yapıyorsum epipohone he!!Birde fender sen galiba gitara yeni başladın abi ibanez e 1000tl verilmez dediğine göre kızma ama böyle yani asıl ibanez o paranın 10 fazlasını hak edecek bir marka birde gibson var!! sen hiç çalmadınmı bir ibanez gitar tamam stock manyetiği berbat olabiliyor bağzı düşük modellerde ama dene bakıyımm yukarıdaki arkadaşımın dediği gibi bie jem bie prestige veya satraini tüm signature serileri zaten dillere destan
                Son güncelleyen IbAnEzKeMaL®; 28-02-2009, 19:29.

Yorum

Bence S520ex'ede bakabilirsin.Stock manyetikler belki çok uzun süre götürmez ama çok rahat gitar.Köprü-kilit sistemi falanda çok iyi.

Yorum

Arkadaşlar geçen hafta bir Ibanez RG 350 EX (Endonezya)aldım.
                    Gitar + 10 W amfi= 1000 YTL
                    Sadece trash değil progresif rock ve blues da ilgi alanlarım arasında olduğu için ton yelpazesi geniş bir gitar arıyordum. Bu gitarı deneyince umduğumdan daha iyi olduğunu gördüm. İşçilik gayet iyi. Üzerindeki INF manyetiklerle ve küçük 10 W amfimle bile gitar çalmak ayrı bir zevk haline geldi. Solo çalmanın bu kadar zahmetsiz olabileceğini de önceden düşünemezdim. Klavyesi çok rahat, hiç zorlanmıyorum. Bu gitarla tabii gerekli ton ayarlarını yaparak aynı gün içinde hem Overkill hem RHCP hem de Nrivana çalıştım ve hepsinden de büyük keyif aldım. Eğer çok profesyonel değilseniz, yani stadyum konserlerine falan çıkmak gibi bir durumunuz yoksa bu gitar fazlasıyla işinizi görür.

Yorum

arkadaşın corta hiç bakmasın bile çünkü bugüne kadar cort hakında iyi bir yorum yapana rastlamadım.Ama s470 veya s470dx'i alabilir,çünkü gerçekten klavye olarak çok rahat seside cabası...bir de ilerde güzel bir manyetik de takdırırsan yeme de yanında yat derim...

Yorum

...

serdar01 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        arkadaşın corta hiç bakmasın bile çünkü bugüne kadar cort hakında iyi bir yorum yapana rastlamadım.Ama s470 veya s470dx'i alabilir,çünkü gerçekten klavye olarak çok rahat seside cabası...bir de ilerde güzel bir manyetik de takdırırsan yeme de yanında yat derim...
                        hele x-6nın klavyesindeki fretler biraz kalın geldi bana çok zorlaştırıyor

Yorum

Bence de cort düşünme ibanez yanında gereksiz oldğunu düşünüyorum. şu sıralar fiyatı 980 civarı olan ibanez
                          Rg08ltd öneririm.üstünde V7 V8 kapalı manyetikleri var. clean ve overdrive'ı tatmin edici. metal müzik için çok iyi bir gitar.

Yorum

involved isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                            Arkadaşlar geçen hafta bir Ibanez RG 350 EX (Endonezya)aldım.
                            Gitar + 10 W amfi= 1000 YTL
                            Sadece trash değil progresif rock ve blues da ilgi alanlarım arasında olduğu için ton yelpazesi geniş bir gitar arıyordum. Bu gitarı deneyince umduğumdan daha iyi olduğunu gördüm. İşçilik gayet iyi. Üzerindeki INF manyetiklerle ve küçük 10 W amfimle bile gitar çalmak ayrı bir zevk haline geldi. Solo çalmanın bu kadar zahmetsiz olabileceğini de önceden düşünemezdim. Klavyesi çok rahat, hiç zorlanmıyorum. Bu gitarla tabii gerekli ton ayarlarını yaparak aynı gün içinde hem Overkill hem RHCP hem de Nrivana çalıştım ve hepsinden de büyük keyif aldım. Eğer çok profesyonel değilseniz, yani stadyum konserlerine falan çıkmak gibi bir durumunuz yoksa bu gitar fazlasıyla işinizi görür.
                            Hocam ne zamandır sitelerde dolanıyorum, şöyle 350ex'i tanıtan bi mesaj bulamadım. Ellerine sağlık bu çok güzel oldu. Büyük bir aksilik olmazsa bende bu aleti alacağım... teşekkürler

Yorum

ibanez Rg1500 vardı galiba sen Rg serisine bak bence

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X